Ahmet Kocabiyik

Software & Web Developer

2001 de lisede bir çok web sitesi içerisinden okulumuz için en uygun web sitesinin yapmış olduğum sitenin seçilmesi ile başlayan yazılım ve web maceram o zamanlar çok popüler olan Flash programı ile başladı. Flash ın script dili olan Actionscript diline aşıktım o sıralar ama yetmiyordu hep birşeyler daha öğrenme isteği yazılıma olan tutkum sürekli yeni kitaplar almaya yeni programlama dillerini öğrenmeye itiyordu beni. 

Yıllar geçtikçe PHP gibi bir dili kattım çantama.  Ardından Java ve C# ile tanıştım. Flash Steve Jobs'un darbesiyle eski günlerini kaybetmişti ve ilk göz ağrım ile birlikteliğimizi de yavaş yavaş sonlandırırken HTML5 in CSS3 ün çıkması ile web platformu başka bir şekle bürünmeye başlıyordu.  Angularjs ve Nodejs gibi dilleri de duyunca hemen iştahla bu yeni dilleri de öğrenip yoluma devam ediyordum. 

Mobil kullanımın artmasıyla yeni ihtiyaçlarda çıkmaya başladı ve Android ve iOS ortamlarında uygulama geliştirmek için sabırsızlanıyordum. Java gibi harika bir dil ile tanıştım ve ilk android uygulamamı yaptım. iOS ortamında ise Swift gibi güçlü bir dilin çıkmasıyla hayran olduğum apple ortamlarında artık bende varım diyebiliyordum.

Şu sıralar sektördeki ihtiyaçlar mobil ve web ağırlıklı olduğu için web projeleri ve mobil projeler hazırlamaya devam ediyorum. Geriye dönüp baktığımda 15 yıl geçmiş ve  tutkuyla yaptığım bir mesleğim var. 

Eğer yazılımcı olmak istiyorsanız içinizdeki ateşe odaklanın derim saatlerce bilgisayar başında geçirip uykunuzdan yemeğinizden bile taviz verebilecek derecede kod yazma isteği varsa içinizde parayı felan düşünmeyin bırakın içinizdeki ateş sizi sarsın. Bu ateş beni sardığı gibi sizi de sararsa emin olun bi yerlere gelirsiniz. Buraya kadar sıkılmadan okuduysanız sabrınız için teşekkür ediyorum. Bol kodlu günler sizin olsun diyorum...
  • Students
    349
  • Courses
    1
  • Reviews
    121