Software Development

Software Engineer, IT specialist

Merhaba, ben Hakan. Yazılım mühendisiyim, lisans eğitimimi Türkiye'de tamamladıktan sonra lisansüstü eğitim için ABD'ye gittim. Eğitimimi tamamladıktan sonra web tasarım, programlama ve modelleme adına birçok işte çalıştım ve eğitmenlik yaptım. Şu anda özel bir şirketin ar-ge yöneticiliğini yapıyorum.

Taklit etmeden, anlayarak kod öğretme konusunda başarılı olduğumu söyleyebilirim. Bunun size tasarımlarınızı yaparken sağladığı özgürlüğe inanamayacaksınız. Eğer siz de anlayarak öğrenmek istiyorsanız kursa kaydolun ve bu muhteşem yolculukta bana katılın.

Her türlü sorununuz için bana ulaşabilirsiniz, Saygılarımla.Hi, I'm Hakan. I have a degree in Software Engineering. After graduating from the university i started my PHD at USA. Then i worked at different fields including web development, programming, modeling and simulation. I'm also passionate about teaching what i learned. Currently I'm an R&D manager at a private company.

I will teach you coding while understanding rather than imitating what i'm writing. You wouldn't believe the freedom that understanding every line you're coding gives to you. If you also want to learn while understanding sign up to my courses and join me in this amazing adventure.

You can ask me anything you want. Peace.


  • Students
    340
  • Courses
    1
  • Reviews
    39