Atil Samancioglu

Developer

Hello Everyone,

I have been engaged with programming since i was little. Since Swift (Apple's programming language) came out mostly i have been writing iPhone & iPad applications for hobby. I now specialize in Swift, Java & Kotlin. I believe whatever your background and occupation is, you have to give coding a chance. I think code litteracy will grow disproportionately in years. Young kids get educated about the subject in elementary and highschools now. So if you don't want to be an outdated old person when you grow old, i suggest you to do your best :)

That's why i provide classes about iOS, Android and other subjects for you to understand the basics of these concepts. So if you have a great application idea or you just want to learn about programming do not wait any further!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Herkese Merhaba,

Boğaziçi Üniversite'sinden 2010 yılında mezun oldum. Programlama dilleriyle küçüklükten beri içli dışlıyım. Swift (Apple'ın programlama dili) çıktığından beri de hobi olarak iPhone & iPad uygulamaları yazıyorum. Şu anda Swift, Java & Kotlin dillerine odaklanarak geliştirme yapıyorum. Mesleğiniz ve eğitiminiz ne olursa olsun programlama öğrenmeye bir şans vermeniz gerektiğine inanıyorum. Yıllar geçtikçe dünyada kod yazıp okuyabilme oranı yıllar içinde orantısız olarak büyüyecek. Şu anda bildiğiniz üzere birçok öğrenci ortaokulda, lisede kodlama dersleri alıyor. Siz de eğer ileride dijital çağı yakalayamamış bir kişi olarak kalmaktan korkuyorsanız elinizden geleni yapın derim :)

Tam da bu anlattığım sebepten ötürü Udemy'de iOS, Android ve diğer konular üstüne dersler veriyorum. Eğer aklınızda çok iyi bir mobil uygulama fikriniz varsa veya sadece programlama öğrenmek istiyorsanız artık daha fazla beklemenize gerek yok!

  • Students
    32,219
  • Courses
    6
  • Reviews
    971