Kas Gelişimi & Yağ Yakımı İçin Metabolik Beslenmeyi Öğrenin
4.2 (214 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
917 students enrolled

Kas Gelişimi & Yağ Yakımı İçin Metabolik Beslenmeyi Öğrenin

Doğal yoldan hormonları ateşleyerek vücudunuzu anabolik hale getirin, maksimum kas gelişimi ve yağ yakımını öğrenin.
Bestseller
4.2 (214 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
917 students enrolled
Created by Umut Varol
Last updated 7/2020
Turkish
Current price: $16.99 Original price: $24.99 Discount: 32% off
5 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 2 hours on-demand video
 • 1 article
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Metabolik beslenmeyi öğrenin.
 • Karbonhidrat yüklemesinin nasıl yapılacağını öğrenin.
 • Hipertrofi (Clean Bulk) beslenmesi ve kalori alımının nasıl yapılacağını öğrenin.
 • Yağ yakımı (Cutting) dönemi beslenmesi ve kalori alımının nasıl yapılacağını öğrenin.
 • Büyüme hormonu (GH), testosterone hakkında bilgi edinin beslenme ile yükseltmeyi öğrenin.
 • İnsülin hormonu hakkında bilgi edinin ve kontrol altında tutmayı öğrenin.
 • Makro besinleri öğrenin.
Requirements
 • Temel beslenme bilgisine ihtiyaç yoktur.
Description

Vücut Geliştirme İçin Metabolik Beslenme

Vücut geliştirme yaparken nasıl beslenileceği hakkında hepimiz birşeyler duyuyoruz. Armutun sapı üzümün çöpü diye haberler her yerden karşımıza fırlıyor. Özellikle sosyal medyada 1-2 dk lık hap bilgiler işi iyice içinden çıkılmaz hale getirdi. Herkes önümüze mucize niteliğinde bir formül sunuyor. Herkes en iyi formülün kendisinin ki olduğunu söylüyor. Peki ne yapacağız?

Bu yüzden sizler için bu kursu oluşturdum. Vücut geliştirme için metabolik beslenmenin bütün detaylarını anlattım. Daha önceden hiç duymadığınız bilgileri alacak ve tam gaz yola devam edeceksiniz.


Plaj Vücudu İçin Metabolik Beslenme

Metabolik beslenme içerisinde öğreneceğiz bilgiler ile plaj vücuduna daha kısa sürede sahip olabilirsiniz. Özellikle yağ yakımı dönemi ile ilgili anlattıklarım, sürekli yağ yakımına ihtiyaç duyan plaj vücudu için mükemmel bir kaynaktır.


Kadınlar İçin Metabolik Beslenme

Vücudunu şekle sokmak için ter döken hanımefendiler, metabolik beslenme sizin için uygulanabilir ve uygun. Özellikle yağ yakımı sırasında vücut kıvrımlarını kaybetmek istemeyen hanımefendilerin, bu eğitim içerisinde yağ yakımı dönemi beslenme şeklini mutlaka öğrenmeleri ve uygulamaları gereklidir.


Endokrin Sistem

Çok kaliteli antrenman yapsanızda, beslenmeniz antrenmanı destekleyecek nitelikte değilse alacağınız verim minimal olacaktır.

Metabolik beslenme size, kas gelişimi için anahtar nitelikte olan büyüme hormonu (GH) ve testosterone hormonunu doğal yoldan en üst seviyeye nasıl çıkaracağınızı öğretecek. Bu sayede kas gelişimi ve yağ yakımı için vücudunuzda anabolik ortamı yaratmış olacaksınız.


Dönemlere Göre Beslenme

Bilimsel Vücut Geliştirme: Aşamalı Yüklenme ve Dönemleme kursum içerisinde vücudunuzu en hızlı ve doğru şekilde inşaa edebilmeniz için yıllık dönemlemeden bahsetmiştim. Hipertrofi, kuvvet, yağ yakımı gibi dönemler. Metabolik beslenme kursu içerisinde, dönemlere uygun beslenme yöntemlerinide anlattım.


Uygun Kalori Alımı

Uygulayacağınız her dönem sırasında amaca göre kalori alımını doğru hesaplamak gelişim için çok önemlidir. Bir çok kişinin en sık yaptığı hata kalaori hesabını yanlış yapmaktır. Beslenme detaylarının yanında pratik kalori hesabınıda anlattım.


Kas İnşa Ederken Yağ Yakmak İçin Metabolik Beslenme

Evet, kas gelişimi sağlanırken yağ yakılabilir. Metabolik beslenme genel anlamda size bunu öğretecektir. Özellikle clean bulk denilen kilo almanın nasıl olacağını göreceksiniz.


Metabolik Beslenme Hakkında Öğrenci Yorumları

"Aletsiz vücut gelistirme egitiminden sonra ozellikle bu egitimi aldim ki  ise baslarken tam başlayayım eksik olmasın. Şu ana kadar sporcu  beslenmesi hakkında doğru bildiklerimin yanlış oldugunu anladım. Umut  hoca beslenme konusunda işin mantığını ve yöntemini anlatıyor. Ve  gerekli tüm bilgileri herkesin anlayabileceği şekilde basitçe  anlatıyor.Sorulan her soruya da çok hızlı bir şekilde cevap veriyor ve  destek oluyor, bu da bizlere güven veriyor."  Fatih T.


"Vücut geliştirme ilgilenenler için detaylı açıklamalar,neyi ne zaman  yapmamız gerektiği gibi her türlü konuya değinmiş Umut hocamız.Özellikle  ağırlıklı ve ağırlıksız antrenman kursları ile oldukça entegre  edilmiş.Umut Hocamıza böyle bir kurs hazırladığı için teşekkür ederim. " Oğulcan C.


"Şimdiye kadar enfes bir anlatim olmuş.. kisa öz net. çöp bilgi yok..  ayrica çokta kitapsal degil yaşama daha yakin hizli bilgi var.  tesekkurler " Fikrek Y.Faydalı olması dileğiyle.

Umut Varol

Kişisel Fitness Eğitmeni

Who this course is for:
 • Vücut geliştirme sporu ile ilgilenenler.
 • Personal fitness trainer ve kişisel antrenör olanlar.
 • Düzenli şekilde ağırlık çalışan kişiler.
 • Karın kaslarına ulaşmak isteyen kişiler.
 • Metabolik beslenmeyi öğrenmek isteyenler.
Course content
Expand all 22 lectures 01:54:17
+ Giriş
2 lectures 04:38

Metabolik beslenme; yağ yakımı sağlarken kas gelişimine olanak sunan, vücudu anabolik hale getirerek en verimli şekilde vücut gelişimini sağlayan beslenme şeklidir.


Preview 02:48
+ Makro Besinler
3 lectures 22:48

Karbonhidratlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak. Özellikle glisemik indeks ile ilgili geniş bilgiyi elde etmek. Beslenmede karbonhidrat seçimlerini öğrenmek.

Karbonhidratlar
08:38

Aminoasitler hakkında bilgi sahibi olmak. Vücut geliştirme için seçilmesi gereken protein türlerini öğrenmek. Vücutta protein sentezi oluşabilmesi için gereken koşulları öğrenmek.

Preview 08:37

Zararlı ve yararlı yağlar, yağların vücut için önemi. Metabolik beslenme açısından yağların önemi ve kullanımı.

Yağlar
05:33
+ Metabolik Beslenme Temelleri
5 lectures 26:01

Metabolik beslenmenin uygulama şekli ve detayları. Vücuda enerji kaynağı olarak yağ yakmayı nasıl öğreteceğimizi öğreneceğiz. Enerji kaynağı olarak yağı seçen vücut, vücutta depo edilen yağları kullanmaya başlayacak ve aldığımız kıymetli proteinleri kas yapılanmasında kullanacaktır. Kas gelişimi için vücudumuzda hormonları nasıl ateşleyeceğimiz ve anabolik büyüme ortamını doğal olarak nasıl yaratacağımızı öğreneceğiz.

Metabolik Beslenme (MB) Nedir?
03:48

Vücudumuzda en az 50 gün boyunca bize yetecek enerjiyi sağlayacak yağ deposu bulunmaktadır. Bu depoları enerji olarak vücuda nasıl kullandırabiliriz? Bu konuyu öğreneceğiz.

Enerjinin Vücut Yağından Karşılanması
05:42

Metabolik beslenmenin yüksek yağ yakıcı etkisinin temellerini ve dayanaklarını öğreneceğiz.

MB'nin Yağ Yakıcı Etkisi
04:59

Büyüme hormonu (GH) ve testosteron hormonu kas gelişimi ve yağ yakımı için en önemli iki hormondur. Doğal yollardan metabolik beslenme ile nasıl yükseltileceğini ve dayanaklarını öğreneceğiz.

Büyüme Hormonu, Testosterone Hormonu, İGF-1
05:06

İnsülin, damarla dolaşan şekerin hücrelere girişini sağlayan anahtar nitelikte bir hormondur. Kontrol altında tutulmaması vücutta yağlanmaya sebep olur. Kontrol altında tutulur ve doğru zamanlarda ateşlenirse, kas gelişimi için bulunmaz bir yardımcıdır. İnsülini ve nasıl kontrol edeceğimizi öğreneceğiz.

MB ve İnsülin
06:26
+ Metabolik Beslenme Uygulama Detayları
5 lectures 21:18

Metabolik beslenme uygularken hangi besinleri seçmeliyiz. Doğru besinleri seçerek hızla vücut yağını azaltabiliriz.

MB'de Seçilecek Besinler
05:25

Protein sentezini en üst düzeye çıkarmak için, günlük karbonhidrat yüklemesinin zamanlamasını öğrenin.

Karbonhidrat Yüklemesinin Zamanlanması
02:39

Metabolik beslenme uygulamasında, kişisel farklılıkları gözlemleyebilmek ve kişiselleştirmenin nasıl yapılacağını öğreneceğiz.

MB İnce Ayar Yapmak
04:01
Örnek Menüler ve Menü Oluşturma
05:49

Standart olarak verilen menülerin kişiselleştirilmesi ve tüketilen besinlerin takip edilmesi ile ilgili beslenme günlüğüne dair anlatım.

Menülerin Kişiselleştirilmesi & Beslenme Günlüğü
03:24
+ Dönemlere Göre Metabolik Beslenme
6 lectures 38:55

Antrenman dönemlerine göre beslenme detaylarına geçmeden önce, büyük resmi görebilmek için genel anlatım.

Beslenme Dönemlemesine Genel Bakış
04:47

Adaptasyon antrenmanları sırasında, metabolik beslenmenin nasıl yapılacağı.

Adaptasyon Dönemi Beslenme
05:27

Hipertorfi, kas inşaası sırasında metaolik beslenmenin nasıl yapılacağı.

%10 yağ oranını aşmadan (Cleab Bulking) kilo alımının nasıl yapılacağı ve detaylı kalori hesaplaması.

Hipertrofi Dönemi Beslenme (Clean Bulk)
07:11

Hipertrofi ve maksimal kuvvet antrenmanları geçisi sırasında vücudu hazırlayan antrenmanların, beslenme ile nasıl destekleneceği konusunu işleyeceğiz.

Karma Antrenman Dönemi Beslenme
04:25

Hızlı kasılan kas liflerinin olanaklı olan en üst düzeyde geliştirildiği maksimal kuvvet döneminde, yapılan sert antrenmanlar ile birlikte vücudun nasıl beslenmesi gerektiğini öğreneceğiz.

Kas liflerinde elde edilen gelişim sırasında, kiloyu sabit tuttarak vücuttan yağların nasıl uzaklaştırılacağını öğreneceğiz.

Maksimal Kuvvet (Hızlı Kasılan Liflerin Gelişimi) Dönemi Beslenme
05:49

Kaslarımızın tamamen ayrıntılı şekilde görünmesi için yapılması gereken beslenme şeklini öğreneceğiz. Cutting beslenmesi.

Yağ Yakımı (Cutting) Dönemi Beslenme
11:16
+ Kapanış
1 lecture 00:37
BONUS (İndirim Kuponları)
00:37