Udemy

Temel Indesign Eğitimi

0'dan, Basit Dergi Tasarımı
Free tutorial
Rating: 4.3 out of 5 (22 ratings)
1,207 students
59min of on-demand video
Turkish

Temel Indesign Bilgisi
Basit Dergi/Katalog/Gazete Tasarımı
Indesign Becerileri Geliştirme
Tasarım Kolaylıklarını Öğrenme

Requirements

  • Program herhangi bir ön koşul gerektirmiyor. Birlikte sıfırdan bir dergi tasarlayacağız ve püf noktaları birlikte inceleyeceğiz.

Description

Selamlar,

Günümüzde tek bir alanda uzmanlıktan çok, donanımlı kişilere yöneliyorlar. Kendi alanım olan gazetecilikte, sadece editörler değil, editörlük, tasarım ve mümkünse kurgu bilen kişiler her zaman öncelikli oluyor. Ben de öğrencilik ve iş hayatımda zorlandığım bir konuyla sizlere geliyorum. Medya, tasarım veya benzeri bölümlerde okuyorsanız, sizlerden Indesign ile bir şeyler tasarlamanızı isteyecekler. Okulda karşınıza çıkmasa bile meslek hayatınızda karşılaşacağınız bir durumdan bahsediyorum. Benim gibi öncesinde okulda dersini alıp, pratikleştirememiş olabilirsiniz. Bu kurs ben ve benim gibi kişiler için tasarlandı.

Bu eğitimde daha önce dergi-katalog-gazete tasarlamamış kişilerle birlikte sıfırdan dergi tasarımı yapıp, püf ve pratik noktalara değineceğiz. Fotoğraf kullanımı, metin ayarları, sayfa düzenleri, renklendirme ve hareketlendirme gibi bir dergi yaparken kullanabileceğiniz her şeye birlikte göz atacağız.

Kafanızı çok kurcalamayacak şekilde olabildiğince basit bir şekilde dersi işleyeceğiz. Videoları çekerken de dikkat ettiğim en önemli şey bu oldu. En az araç kullanarak, en basit ve şık tasarımlar yapacağız.

Bu eğitimi aldıktan sonra eksik ya da hatalı anlattığımı düşündüğünüz her konuda benimle iletişime geçerseniz, bunları toparlayıp yeni bir videoda da bu eksiklikleri gidereceğim.

Eğitimden sonra derslerde de anlattığım gibi bol bol pratikler yapmanız gerekiyor. Herhangi bir E-Dergi edinerek, fotoğraflarını kullanarak sizler de birebir aynısını yapmaya çalışın. Dersi bir kez izledikten sonra ikincisinde benimle birlikte yapmaya çalışın.

Hepimizin başarılı olacağı bir eğitim diliyorum.Who this course is for:

  • Dergi vb. tasarımlar yapacak ve meraklı herkes kursa katılabilir.

Instructor

Burak Altınok
  • 4.2 Instructor Rating
  • 41 Reviews
  • 1,316 Students
  • 3 Courses

İstanbul Arel Üniversitesi'nin İletişim Fakültesi/Gazetecilik bölümünden mezunum. 2018 yılında bir internet haber sitesinde muhabir olarak, 2019 yılının ilk kesiminde Büyükçekmece Basketbol Takımı'nda foto muhabirlik, ardından Hürriyet Gazetesi'nde editörlük yaptım. Bunun yanı sıra 1 sene boyunca podcastler yayınlayıp, okulumuzun medya merkezinin kuruluşunda yer aldım ve burada editörlük/muhabirlik görevlerini bir arada yönettim. TGC Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması'nda Blog kategorisinde birincilik elde ettim. Şu an freelance gazeteci olarak çalışmaktayım.


Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 22,000+ courses