Organizasyonel Psikoloji Kursu
0.0 (0 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
6 students enrolled

Organizasyonel Psikoloji Kursu

Organizasyonel Piskoloji Kursu
0.0 (0 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
6 students enrolled
Last updated 8/2019
Turkish
Current price: $41.99 Original price: $59.99 Discount: 30% off
5 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
  • 3 hours on-demand video
  • Full lifetime access
  • Access on mobile and TV
  • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
  • Bu kursta Organizasyonel Psikoloji bilgilerini öğreneceksiniz.
Requirements
  • İnternet bağlantıcı, bu kurs için yeterlidir.
Description

Endüstriyel ve örgütsel psikolojiyi iki ana yan olarak düşünebilirsiniz. Birincisi, bireyleri belirli iş rolleriyle en iyi şekilde nasıl eşleştireceğine bakmayı içeren bir sanayi tarafı var. Endüstriyel psikolojinin bu kesimi bazen personel psikolojisi olarak da adlandırılır.

Bu alanda çalışan kişiler, çalışan özelliklerini değerlendirebilir ve daha sonra bu bireyleri iyi performans gösterebilecekleri işlerle eşleştirebilir. Endüstriyel psikolojisinin endüstriyel tarafına düşen diğer işlevler arasında çalışanların eğitimi, iş performansı standartlarının geliştirilmesi ve iş performansının ölçülmesi yer almaktadır.

Psikolojinin örgütsel yönü, kurumların bireysel davranışları nasıl etkilediğini anlamaya odaklanmıştır. Örgütsel yapılar, sosyal normlar, yönetim stilleri ve rol beklentileri, insanların bir organizasyon içinde nasıl davrandıklarını etkileyebilecek faktörlerdir.

Bu faktörleri anlayarak, Endüstriyel psikologları bireysel performansı ve sağlığı iyileştirirken aynı zamanda bir bütün olarak organizasyona fayda sağlamayı ummaktadır.

Endüstriyel örgütsel psikoloji uygulamalı bir alan olsa da, temel teorik araştırma da önemlidir. Deneysel psikolojideki kökleri olan I-O psikolojisinin, insan-bilgisayar etkileşimi, personel psikolojisi ve insan faktörleri gibi farklı alt alanları vardır.

Bu kursta çok daha fazlasını öğreneceksiniz.

Who this course is for:
  • Bu kurs, psikolojide ilerlemek isteyenlere ve Organizasyonel Psikoloji ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenlere uygundur.
Course content
Expand 11 lectures 03:08:55
+ Giriş
11 lectures 03:08:55
Ders - 2
15:58
Ders - 3
15:54
Ders - 4
15:51
Ders - 5
24:46
Ders - 6
15:06
Ders - 7
15:02
Ders - 8
15:06
Ders - 9
16:51
Ders - 10
18:53
Ders - 11
21:07