Ayak Bakımı Kursu
0.0 (0 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
7 students enrolled

Ayak Bakımı Kursu

Ayak Bakımı Kursu
0.0 (0 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
7 students enrolled
Last updated 8/2019
Turkish
Current price: $20.99 Original price: $29.99 Discount: 30% off
5 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
  • 1 hour on-demand video
  • Full lifetime access
  • Access on mobile and TV
  • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
  • Bu kursta, cildimizin önemli bakım gereken organlarımızdan "ayaklar" ile ilgili bakım bilgi ve tekniklerini öğreneceksiniz.
Requirements
  • Bu kurs için internet bağlantısı yeterlidir.
Description

Ayak Bakımı

Ayak bakımı, ayak ve ayak bileğinin koruyucu ve düzeltici bakımının tüm yönlerini içerir. Ayak bakımı konusunda uzmanlaşmış hekimlere pediatrist denir

Ortalama bir ömür boyunca, her insan yaklaşık 115.000 mil yürür; ve tüm insanların% 75'inde yaşamlarının bir noktasında ayak problemleri vardır.

Ayak sorunları, uygun olmayan ayakkabı giymekten, genel aşınma ve yıpranmadan, yaralanma sonucu veya hastalığın bir komplikasyonu olarak ortaya çıkabilir. Diyabetes mellitus veya dolaşım hastalıkları olan kişilerin ayak problemi olma ihtimali halktan 20 kat daha fazladır.

Ayak hastalıkları uzmanı ayak ve ayak bileği tedavisinde uzmanlaşmıştır. Ayak problemleri konusunda tecrübe sahibi olan diğer doktorlar aile hekimleri, ortopedistler, spor hekimliği uzmanları ve şeker hastalarıyla ilgilenenlerdir. Ayak problemleri arasında ayak ağrısı, eklem iltihabı, plantar siğiller, sporcu ayağı gibi mantar enfeksiyonları, sinir hastalıkları, yırtık bağlar, kırık kemikler, bakteriyel enfeksiyonlar ve donma gibi doku yaralanmaları sayılabilir.

Önlemler

Diyabet veya dolaşım bozukluğu olan kişiler, en küçük ayak problemlerine bile dikkat etmelidir. Bu hasta popülasyonunda ciltte bir kopma olası enfeksiyona, kangrene ve amputasyona neden olabilir.

Ayak problemleri ortaya çıkması muhtemel insanlar için günlük ayak bakımı ayakları ılık suyla yumuşak sabunla yıkamak ve ayakları lanolin bazlı losyonla nemlendirmeyi içerir. Ayak tırnakları ılık suda bekletildikten sonra ayak tırnakları derinin hemen üzerinde kesilmelidir. Mısır ve nasır kesilmemelidir. Çıkarılmaları gerekiyorsa, doktorun gözetimi altında yapılmalıdır. Yüksek riskli hastalarda gelişirlerse, sporcunun ayağı ve plantar siğiller de bir doktor tarafından tedavi edilmelidir.

Diyabet veya dolaşım bozukluğu olan birçok kişi soğuk ayak problemi ile acı çekiyor. Soğuk ayaklarda bir sorun sigara içmemek (kan damarlarını daraltmak), uzun süre bir pozisyonda otururken veya otururken, ılık çorap giyerek ve çorapları sıkılaştırmayla çözülebilir. Dolaşım problemi olan kişiler ayaklarında ısıtma yastıkları veya sıcak su şişeleri kullanmamalıdır, çünkü orta dereceli ısı bile dolaşım bozulursa cilde zarar verebilir.

Ayak problemi riski olan hasta, yumuşak ve yastıklı çorapları da seçmelidir. Pamuklu malzeme en iyisi ayaktan nemi emmek. Hasta ayağa kalktığında veya yataktan çıktığında iyi ayakkabılar giyilmelidir. Düz ayakkabılar tercih edilir ve ayak başparmağının ucu ile ayakkabı arasında yaklaşık 0,75 inç (yaklaşık 2 cm) izin vermelidir. Hasta yalınayak yürümemelidir.

Ayak bakımının rutin bir kısmı değişiklik veya yaralanma için ayakların değerlendirilmesini içerir. Bunlar ciltte kabarcıklar, kesikler, kızarıklık, çizikler veya diğer kırılmalar içerebilir.

Bu kursta, çok daha fazlasını, evde de uygulayabileceğiniz bir çok pratik formül ve bilgi öğreneceksiniz.

Who this course is for:
  • Bu kurs, her cinsten, herkese uygun olup, ayakları ile ilgili problemler yaşayan insanların sayısına bakıldığında, herkesin öğrenmesi gereken bilgileri içermektedir.
Course content
Expand 5 lectures 55:44
+ Giriş
5 lectures 55:44
Ayak Bakımı Pratik Bilgiler
14:37
Cilt Sağlığı
06:39
Dermatolojik Bilgiler - 1
09:40
Dermatolojik Bilgiler - 2
10:05