VERİMİNİZİ KAT KAT ARTTIRMANIN YOLLARI
4.3 (14 ratings)
Instead of using a simple lifetime average, Udemy calculates a course's star rating by considering a number of different factors such as the number of ratings, the age of ratings, and the likelihood of fraudulent ratings.
73 students enrolled
Wishlisted Wishlist

Please confirm that you want to add VERİMİNİZİ KAT KAT ARTTIRMANIN YOLLARI to your Wishlist.

Add to Wishlist

VERİMİNİZİ KAT KAT ARTTIRMANIN YOLLARI

Veriminizi katlayarak yaşamınızı nasıl iyileştirirsiniz?
4.3 (14 ratings)
Instead of using a simple lifetime average, Udemy calculates a course's star rating by considering a number of different factors such as the number of ratings, the age of ratings, and the likelihood of fraudulent ratings.
73 students enrolled
Created by AYDIN AKIMSAR
Last updated 3/2017
Turkish
Curiosity Sale
Current price: $10 Original price: $20 Discount: 50% off
30-Day Money-Back Guarantee
Includes:
  • 33 mins on-demand video
  • 1 Article
  • Full lifetime access
  • Access on mobile and TV
  • Certificate of Completion
What Will I Learn?
  • Motivasyon kazanıp yüksek verime ulaşacak ve amaçlarına ulaşmaya yaklaşacaklar.
View Curriculum
Requirements
  • Tek gereken öğrenme ve kendini geliştirme isteği.
Description

Başarıyla aramızdaki en büyük engel yine kendimiziz.Bir şeyi isteme aşamasından onu başarma noktasına nasıl geleceğimizi öğrenebiliriz.Konfor alanımızdan çıkıp,her seferinde nasıl daha üretken ve verimli olacağımızı bilmeliyiz.Eğer bu kursta anlatılanların ufak bir bölümünü dahi uygularsanız,yaşamınızda fark yaratırsınız.Herşey harekete geçmek için gerekli motivasyonu bulabilmemize bağlı.Düşüncelerimizi yöneterek bir görevi hızla tamamlamak elimizde.Bizi nelerin amaçlarımıza ulaşmaktan uzaklaştırdığının farkına varmak bizi herşeye üşenen ve yapmak istediklerini erteleyen biri olmaktan kurtarır.İşte bu burs buna benzer konularla ilgili.

Who is the target audience?
  • Bu kurs verimini arttırmak ve yaşamını iyileştirmek isteyenler için.
Students Who Viewed This Course Also Viewed
Curriculum For This Course
+
GİRİŞ
2 Lectures 05:03

Verimlilik nedir denince anladığımız, genelde az zamanda çok iş başarmak .Oysa ,bu kavram aslında,kişinin ,bir işi başarmada ne kadar etkili olduğuyla ilgili.Yüksek değerli işlerin,istikrarlı olarak yapılması olarak da tanımlanabilir.Bu işlerin sayısı da zaten fazla değil.

Herkesin gününde 24 saat var ama,bazı insanlar ,bu süreyi değerlendirmeyi çok daha iyi başarıyor.


Preview 01:23

Bir tenis antrenmanında güvenlik ve disiplinden sonra gelen en önemli amaç verimliliktir.1975 ten beri,çeşitli seviyelerde sporculara eğitmenlik yapmış biri olarak,konuyla ilgili pek çok deneyim yaşadım.Benim, her zaman verimliliği alabildiğine yükseltmek için izlediğim yol yöntem geliştirmekti.Elbette bunun için çok araştırmam,okumam ve Dünya çapında hocalarla çalışmam gerekti ama sonunda gerçekten işe yarayan metodlar bulmayı başardım.Örneğin kulüplerde baş antrenörlük yaptığım yıllarda,’’hareket puanlaması’’adını verdiğim ve Redland Üniversitesi çalışma programından esinlenerek geliştirdiğim bir sistem uygulamıştım.

Preview 03:40
+
VERİMİNİZİ ARTTIRMANIN YOLLARI
8 Lectures 24:11

Eğer yaşamınızda olağanüstü sonuçlar almak istiyorsanız,izlemeniz gereken yol bellidir:Önce amacınızı belirlemeli,sonra onu tek önceliğiniz yapmalı ve üzerinde yüksek verimle çalışmalısınız.

Amaç ve önceliğiniz,veriminizi besleyen ana gücünüzdür.Elbette verim en çok arzu edilen şeydir ama,öncelik verilmiş amaçlar olmadan bu hedefe ulaşılamaz.

Kim olduğunuz ve nereye varmak istediğiniz ,amaç ve önceliklerinizi belirler.

Preview 02:16

Verimliliğe giden yol istikrar ve odaklanmadan geçer.Bunun için de ayni anda birden fazla şeyle uğraşmamak gerekir.Genelde kendimize aşırı iş yükleme eğiliminde oluruz.Belki de bu ,önemli olma isteğiyle ilgili.Ancak verimli  insanlar her zaman sadece tek konuya dikkatlerini verirler.

Tarihteki en başarılı insanlardan biri Eisenhower’dır.Başkan olmadan önce beş yıldızlı bir generaldi.Savaşta aldığı çok önemli görevlerin yanı sıra,Üniversite Rektörlüğü ve Nato komutanlığı da yapmıştır.Bütün bu sorumlulukları,onu yine de golf,balık tutma ve resim gibi hobilerinden alıkoyamamıştır.

Preview 03:02

Neyi ilk yapacağınıza nasıl karar verirsiniz?

Öncelikli işler hangileridir?
1 question

  Bu hafta yapmayı planladığınız 25 işin bir listesini yapın.Daha  sonra bu listede hem önemli hem de acil olanların üstünü kırmızıyla çizin.Bunlar hemen yapılmalıdır.

İkinci olarak,önemli ama acil olmayan işleri belirleyin ve sarıyla üstlerini çizin.Bunlar için daha sonra bir takvim belirlemelisiniz.


EGZERSİZ
02:21

Verim için akıllıca kullanmanız gereken en önemli girdilerden biri hiç şüphesiz enerjinizdir.Yaşamımızı nasıl etkilediği malum.Onu yönetmek sürekli bir farkındalık gerektirir.Hangi etkinliklerin bizi canlandırdığını,hangilerinin de tükettiğini iyi anlamalyız.Önce enerjimizi düzenlemeliyiz.Zaman yönetimi sonraki adımdır.Enerji durumumuzu belirleyen beslenme,spor ve uyku alışkanlıklarımız,ilk gözden geçireceğimiz şeyler olmalı.Araştırmalar,insanların büyük çoğunluğunun,genelde çalışırken enerjilerinin düşük olduğunu göstermiş.Elbette bu da verimi olumsuz etkiliyor.Bu yüzden,verimin en büyük sırrının enerji olduğunu iddia edenler var.Zaman sınırlıdır asla biriktirilemez ve geri gelmez ama enerjiyi bilinçli kullandığınızda sınırlar esnetilebilir,üstelik onu geri kazanmak ve ekonomik kullanmak mümkün

ÖNEMLİ BİR VERİM FAKTÖRÜ
03:55

     Yüksek verimli insanlar süper kahramanlar değildir.Sadece yararlı alışkanlıklar edinmişlerdir.Bunların bazılarını biliyorsunuz, bazılarını da hiç duymamış olabilirsiniz.Sizin de daha üretken biri olmak için yapabileceğiniz şeyler var:

-Dağınıklıktan kaçının.Son araştırmalar dağınık bir ortamda çalışmanın,verim için bir engel oluşturduğunu ortaya koymuş.

-Günün küçük bir bölümünü dahi olsa iyi değerlendirin.Sekiz saatlik bir iş gününün,%20 sini dahi iyi değerlendirmek,yani bir buçuk saat verimli çalışmak büyük aşama yapmanızı sağlar.

VERİMİNİZİ ARTTIRACAK BİRKAÇ ALIŞKANLIK
02:43

Cevaplara ihtiyaç duyduğunuzda elbette yapmanız gereken sorular sormak.

Soru olmadan cevap da olmaz.Araştırmalar soru sormanın öğrenmeyi hızlandırdığını,ve performansı yükselttiğini göstermiş.

Verimlilik konusunda da aynı şey geçerli.Her gün kendinize güçlü sorular sorarak ,hiç ummadığınız sonuçlar alabilirsiniz.Burada size günlük olarak kullanabileceğiniz birkaç örnek vermek istiyorum.

Eğer verimli bir gün geçirmek istiyorsanız kendinize sorun:

KENDİNİZE SORMANIZ GEREKEN SORULAR?
02:44

                                                                                   ÖZET

Başarılı insanların en büyük özelliklerinden biri yüksek verime sahip olmalarıdır.

Verimlilik yüksek değerli işlerin istikrarlı olarak yapılmasını gerektirir.

1975 ten beri konuyla ilgili pek çok deneyim yaşadım.

Verimlilik istikrar ve odaklanma gerektirir.Tarihteki en verimli insanlardan biri kabul edilen Eisenhower’ın kullandığı acil ve önemli işleri belirleme yöntemi her şeyi çok kolaylaştırıyor.

İlk yapmanız gereken amacınızı belirlemek.Sonra bunu en önemli önceliğiniz yapıp ,üzerinde, tutkuyla, sonuç elde edinceye kadar çalışın.

YÜKSEK VERİM İÇİN BİRKAÇ ÖNERİ
05:00

Verimlilik için uğraşırken,hepimizin dikkat etmesi gereken bazı ilkeler var.

Evet,daha üretken bir yaşam sürmek elbette önemli bir amaç ama,bazı kurallara uymak hayatın tadını çıkarmamıza ve daha iyi olmamıza yardım eder.

-Öncelikle Dünyayı sırtınızda taşımayın ve kendinizi işinize fazla kaptırmayın.Hayatın amacı çalışmak değil mutlu olmak.İş ve özel yaşam dengesine dikkat edin.

VERİMİNİZİ YÜKSELTMEYE ÇALIŞIRKEN BUNLARI UNUTMAYIN
02:10
+
BONUS
1 Lecture 01:50

Pomodoro tekniği çalışmayı parçalara ayıran basit bir zaman yönetim modelidir.1980 lerde Francesco  Cirillo tarfından geliştirilmiş ve o zamandan beri çalışma sorunu olan pek çok kişiye yararlı olmuş.

25 dakika tek bir iş üzerinde çalıştıktan sonra,5 dakika ara verin ve bu süreci üç kez daha tekrar edin.Dördüncü 25 dakikalık çalışmadan sonra 25-30  dakika ara verilir.

Pomodoro Tekniği
01:50
+
ÖZET
1 Lecture 01:41

Başarılı insanların en büyük özelliklerinden biri yüksek verime sahip olmalarıdır.

Verimlilik yüksek değerli işlerin istikrarlı olarak yapılmasını gerektirir.

1975 ten beri konuyla ilgili pek çok deneyim yaşadım.

Verimlilik istikrar ve odaklanma gerektirir.Tarihteki en verimli insanlardan biri kabul edilen Eisenhower’ın kullandığı acil ve önemli işleri belirleme yöntemi her şeyi çok kolaylaştırıyor.

ŞÖYLE BİR TOPARLAYALIM
01:41
About the Instructor
AYDIN AKIMSAR
4.4 Average rating
359 Reviews
2,152 Students
10 Courses
Engineer at Udemy

I am a 61 years tennis coach,stock market investor and blog writer interested in personal development and internet business.I produced many high quality players and coaches during my 40+ years teaching career.I want to share my knowledge with a bigger audience and contribute to their transformation.I am planning to continue my teaching career at Udemy.