Veli Kocak

Project Manager, Software Engineer

2010 yılında Düzce Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldu. Yine 2010 yılında Maltepe Üniversitesi, Yazılım Mühendisliği bölümünü Burslu olarak kazandı. Yazılım Mühendisliği eğitimi devam ederken bir çok eğitim, seminer ve webinere katılarak mesleki hayatında ilerlemeye devam etti. Yazılım Proje Yönetimi alanında uzmanlaşmak amacıyla çalışma ve araştırmalarını bu alana yoğunlaştırdı.

2008 yılından bu yana geçen süreyi ağırlıklı olarak yazılım teknolojileri, proje yönetimi, test ve analiz konuları üzerine araştırma ve geliştirmeler yaparak geçirdi. Bu süre zarfında kurumsal düzeydi bir çok projeyi hayata geçirdi.

Profesyonel çalışma hayatına 2012 Ekim ayında yeni otel rezervasyon sistemi konsepti olan Otelz firmasında da Yazılım Proje Yöneticisi görevine başlayarak devam etti. Bu şirkette 3 yıl aynı pozisyonda bir çok profesyonel yazılım projesi geliştirdi ve yönetti.

Dünya da kabul görmüş yazılım geliştirme modellerini ve rekabet ortamında en iyisinin yapılması sağlayacak çözümleri uygulamaya, günümüzün en güncel yazılım metodoloji ve teknolojilerini kullanarak yazılım projeleri geliştirme ve yönetme çalışmalarına devam etmektedir.

2015 Yılından itibaren Amerika'nın Başkenti Washington Dc de yaşamaya başladı. Şuan yazılım teknolojileri ile ilgili profesyonel çalışmalarına ve yüksek eğitimine bu şehirde devam etmektedir.