Exchange Server 2016 Eğitimi - Bölüm3
5.0 (4 ratings)
Instead of using a simple lifetime average, Udemy calculates a course's star rating by considering a number of different factors such as the number of ratings, the age of ratings, and the likelihood of fraudulent ratings.
23 students enrolled
Wishlisted Wishlist

Please confirm that you want to add Exchange Server 2016 Eğitimi - Bölüm3 to your Wishlist.

Add to Wishlist

Exchange Server 2016 Eğitimi - Bölüm3

Yönetim Araçları, Mailbox Server, Mail Flow, Transport Servisleri,Mailbox Veri Tabanı, resource mailboxes, site mbx
5.0 (4 ratings)
Instead of using a simple lifetime average, Udemy calculates a course's star rating by considering a number of different factors such as the number of ratings, the age of ratings, and the likelihood of fraudulent ratings.
23 students enrolled
Created by Hakan Uzuner
Last updated 12/2016
Turkish
Price: $75
30-Day Money-Back Guarantee
Includes:
  • 2 hours on-demand video
  • 2 Supplemental Resources
  • Full lifetime access
  • Access on mobile and TV
  • Certificate of Completion
What Will I Learn?
  • Bu eğitim sonunda katılımcılarımızın Exchange Server 2016 planlama, kurulum, yönetim, sunucu rollerinin detaylı yapılandırılması ve yönetimi, Exchange Server 2016 güvenliği, Outlook Web App ve mobile erişim, yüksek erişilebilirlik çözümleri (highly avaiable CAS and DAG), disaster - felaket senaryoları, yedekleme ve geri yükleme, mesaj güvenliği, anti-spam çözümleri, izleme, bakım ve sorun çözümleme konularında bilgi sahibi olabilecektir.
View Curriculum
Requirements
  • Temel anlamda SMTP, POP, IMAP, MAPI, SPF, MX, PTR gibi kavramları bilmeleri, ek olarak yine temel network ve windows server bilgileri yeterli olacaktır.
Description

Bu eğitim serisinin sonunda katılımcılarımızın Exchange Server 2016 planlama, kurulum, yönetim,  sunucu rollerinin detaylı yapılandırılması ve yönetimi, Exchange Server 2016 güvenliği, Outlook Web App ve mobile erişim, yüksek erişilebilirlik çözümleri (highly avaiable CAS and DAG), disaster - felaket senaryoları, yedekleme ve geri yükleme, mesaj güvenliği, anti-spam çözümleri, izleme, bakım ve sorun çözümleme konularında bilgi sahibi olabilecektir.

Who is the target audience?
  • Exchange Server hakkında bilgi edinmek veya mevcut bilgilerini daha üst seviyeye çıkarmak isteyenlerin katılabileceği keyifli bir eğitimdir.
Students Who Viewed This Course Also Viewed
Curriculum For This Course
9 Lectures
02:09:30
+
Buradan başlayın
9 Lectures 02:09:30

Katılımcılarımız eğitimin bu bölümünde eğitim içeriği hakkında temel bilgiler edineceklerdir. Eğitim içerisinde neler anlatacağımızın özetini barındıran giriş bölümüdür.

Preview 10:00

Bu bölümde Exchange Server 2016 ürününü yönetmek için kullandığımız Temel Yönetim araçlarını tanıtacağız. Bu sayede size en uygun Yönetim aracını seçebilirsiniz.

Exchange Server 2016 Yönetim Araçları
10:19

Bu bölümde Mailbox sunucu rolünün Temel olarak bize sağladığı servislerden bahsedeceğiz. Hemen ardından detaylı bir şekilde Exchange Server organizasyonunda mail akışının nasıl gerçekleştiğini anlatacağım. Dış dünyadan gelen bir mail nasıl posta kutusuna ulaşır? Posta kutusundan mail dış Dünya ya nasıl oluşır? Bir posta kutusundan mail diğer posta kutusuna veya diğer bir Active Directory site içerisinde bulunan mailbox sunucusuna nasıl iletilir detaylı bir şekilde servis bazlı inceleyeceğiz.

Mailbox Server Genel Bakış ve Mail Flow – Transport Servisleri
15:09

Bu bölümde mailbox veri tabanlarının çalışma mantığını, bir mail geldiğinde veya bir posta kutusunda bir hareket yapıldığında bunu exchange server üzerinde veri tabanına nasıl kayıt edildiğini, bundan dolayı nelere dikkat etmemiz gerektiğini, veri tabanlarını açarken, öncesinde sonrasındaki kritik konuları ve Temel veri tabanı için bilinen en iyi önerileri paylaşacağım. Ek olarak disk yapıları, loglama ve logların bakımı hakkında bilgi paylaşacağım.

Mailbox Veri Tabanı
20:34

Bu bölümde Sunucu güvenliğinin sağlanması, Veri tabanlarının oluşturulması ve yapılandırılması, Alıcıların yönetilmesi (kullanıcı, kaynak posta kutuları vb), offline address book ayarlarının yapılması gibi temel exchange server yapılandırma ayarlarını detaylı bir şekilde anlatacağım

Mailbox Server Yönetimi 1
15:10

Bu bölümde Sunucu güvenliğinin sağlanması, Veri tabanlarının oluşturulması ve yapılandırılması, Alıcıların yönetilmesi (kullanıcı, kaynak posta kutuları vb), offline address book ayarlarının yapılması gibi temel exchange server yapılandırma ayarlarını detaylı bir şekilde anlatacağım

Mailbox Server Yönetimi 2
20:22

Bu bölümde Public folder mimarisi, hierarchy yapısı, yenilikler, public folder Güvenliği ve kullanıcı yetkilendirmeleri, kullanım senaryoları ve komut setleri ile Yönetim örneklerini anlatacağım.

Public Folders
13:33

Bu bölümde, User mailboxes, Mail contacts, Mail users, Resource mailboxes, Shared mailboxes, Mail-enabled security and distribution groups, Dynamic distribution groups, Linked mailboxes – cross forest, Remote mailboxes – on cloud, Site mailboxes - sharepoint konularına değineceğim

Exchange Server recipients
05:56

Eğitimin bu bölümünde Exchange Server yönetimi için PowerShell' I nasıl kullanacağımızı göreceğiz.

PowerShell Örnekleri ile Exchange Yönetimi
18:27
About the Instructor
Hakan Uzuner
4.7 Average rating
320 Reviews
1,423 Students
8 Courses
MCT, MVP, Microsoft RD

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalının Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım.

Sahip olduğum sertifikalar ;

RD – Microsoft Regional Director – 2015
MVP – Microsoft Most Valuable Professional(2008-2016)
MCT –  Microsoft Certified Trainer(2006-2016)
MCSE: Cloud Platform and Infrastructure
MCSA: Office 365
MCSE: Productivity
MCSA: Cloud Platform
Microsoft Specialist: Architecting Microsoft Azure Solutions
Microsoft Specialist: Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions
MCTS: Windows Server 2008 Active Directory: Configuration
MCTS: Windows Server 2008 Network Infrastructure
MCTS: Windows Server 2008 Applications Infrastructure
MCTS: Microsoft Exchange Server 2007: Configuration
MCTS: Microsoft Windows Vista: Configuration
MCITP: Server Administrator
MCITP: Enterprise Administrator
MCITP: Enterprise Messaging Administrator
MCITP: Enterprise Support Technician
MCDST : Microsoft Certified Desktop Support Technician
MCDBA : Microsoft Certified Database Administrator
MCSE+S+M : Microsoft Certified Systems Engineer – Security – Messaging
MCSA+S+M : Microsoft Certified Systems Administrator – Security – Messaging
CCNA : Cisco Certified Network Associate
HP APS : Accredited Platform Specialist
CompTia Network +
COBIT Foundation 4.1
Professional Scrum Master 1