Exchange Server 2016 Eğitimi - Bölüm2
4.6 (24 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
79 students enrolled

Exchange Server 2016 Eğitimi - Bölüm2

Send connector,Receive connector, Accepted domain, Email address policy, External ve Internal URL, Sertifika, OWA, OAB
4.6 (24 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
79 students enrolled
Created by Hakan Uzuner
Last updated 3/2019
Turkish
Current price: $37.99 Original price: $74.99 Discount: 49% off
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
  • 1.5 hours on-demand video
  • 4 downloadable resources
  • Full lifetime access
  • Access on mobile and TV
  • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to Udemy's top 3,000+ courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
  • Bu eğitim sonunda katılımcılarımızın Exchange Server 2016 planlama, kurulum, yönetim, sunucu rollerinin detaylı yapılandırılması ve yönetimi, Exchange Server 2016 güvenliği, Outlook Web App ve mobile erişim, yüksek erişilebilirlik çözümleri (highly avaiable CAS and DAG), disaster - felaket senaryoları, yedekleme ve geri yükleme, mesaj güvenliği, anti-spam çözümleri, izleme, bakım ve sorun çözümleme konularında bilgi sahibi olabilecektir.
Requirements
  • Temel anlamda SMTP, POP, IMAP, MAPI, SPF, MX, PTR gibi kavramları bilmeleri, ek olarak yine temel network ve windows server bilgileri yeterli olacaktır.
Description

Bu eğitim serisinin sonunda katılımcılarımızın Exchange Server 2016 planlama, kurulum, yönetim,  sunucu rollerinin detaylı yapılandırılması ve yönetimi, Exchange Server 2016 güvenliği, Outlook Web App ve mobile erişim, yüksek erişilebilirlik çözümleri (highly avaiable CAS and DAG), disaster - felaket senaryoları, yedekleme ve geri yükleme, mesaj güvenliği, anti-spam çözümleri, izleme, bakım ve sorun çözümleme konularında bilgi sahibi olabilecektir.

Who this course is for:
  • Exchange Server hakkında bilgi edinmek veya mevcut bilgilerini daha üst seviyeye çıkarmak isteyenlerin katılabileceği keyifli bir eğitimdir.
Course content
Expand 10 lectures 01:24:44
+ Kurulum Sonrası Temel Yapılandırmanın Tamamlanması
10 lectures 01:24:44

Katılımcılarımız eğitimin bu bölümünde eğitim içeriği hakkında temel bilgiler edineceklerdir. Eğitim içerisinde neler anlatacağımızın özetini barındıran giriş bölümüdür.

Preview 10:02

Katılımcılarımız eğitimin bu bölümünde Exchange Server 2016 üzerinde send connector kavramını, nasıl çalıştığını, ne işe yaradığını ve nasıl yönetildiğini bulacaklardır.

Send Connector Ayarları
11:38

Katılımcılarımız eğitimin bu bölümünde Exchange Server 2016 üzerinde Receive connector kavramını, nasıl çalıştığını, ne işe yaradığını ve nasıl yönetildiğini bulacaklardır.

Receive Connector Ayarlarının Yapılması
13:04
Katılımcılarımız eğitimin bu bölümünde Exchange Server 2016 üzerinde Accepted Domain kavramını, nasıl çalıştığını, ne işe yaradığını ve nasıl yönetildiğini bulacaklardır
Accepted Domain Kavramı
05:00

Katılımcılarımız eğitimin bu bölümünde Exchange Server 2016 üzerinde Email Address Policy kavramını, nasıl çalıştığını, ne işe yaradığını ve nasıl yönetildiğini bulacaklardır.

Email Address Policy Ayarları
08:10

Katılımcılarımız eğitimin bu bölümünde Exchange Server 2016 üzerinde URL Adres kavramını, nasıl çalıştığını, ne işe yaradığını ve nasıl yönetildiğini bulacaklardır.

External ve Internal URL Adreslerinin Ayarlanması
15:19

Katılımcılarımız eğitimin bu bölümünde Exchange Server 2016 üzerinde Sertifika kavramını, nasıl çalıştığını, ne işe yaradığını ve nasıl yönetildiğini bulacaklardır.

Exchange Server Sertifika Ayarları
11:13

Katılımcılarımız eğitimin bu bölümünde Exchange Server 2016 üzerinde kullanıcı deneyimini arttıracak temel OWA ayarlarını bulacaklardır.

Outlook Web App OWA Ayarları
02:29

Katılımcılarımız eğitimin bu bölümünde Exchange Server 2016 üzerinde temel posta kutusu oluşturma adımlarını bulacaklardır.

Posta Kutusu Veri Tabanı Oluşturma
03:00

Katılımcılarımız eğitimin bu bölümünde Exchange Server 2016 üzerinde Offline Address Book OAB karamını, çalışma mantığını ve temel yönetim adımlarını bulacaklardır.

OAB Ayarları
04:49