Asp net Web Form: Entity Framework Data Model

Yazılımcıların yeni gözdesi Entity Framework size mükemmel dinamik uygulamaları daha kolay geliştirme imkanı sunuyor.
4.6 (32 ratings)
Instead of using a simple lifetime average, Udemy calculates a
course's star rating by considering a number of different factors
such as the number of ratings, the age of ratings, and the
likelihood of fraudulent ratings.
518 students enrolled
Free
Start Learning Now
 • Lectures 24
 • Length 4 hours
 • Skill Level All Levels
 • Languages Turkish
 • Includes Lifetime access
  30 day money back guarantee!
  Available on iOS and Android
  Certificate of Completion
Wishlisted Wishlist

How taking a course works

Discover

Find online courses made by experts from around the world.

Learn

Take your courses with you and learn anywhere, anytime.

Master

Learn and practice real-world skills and achieve your goals.

About This Course

Published 10/2014 Turkish

Course Description

Mükemmel web uygulamaları yapmak için bilmeniz gereken her şey bu kursta ;

 • Entity Framework Data Model
 • Veri Tabanı Hazırlama (SQL)
 • LINQ to SQL Sorgu Dili
 • Asp net ve Entity Framework Data Model Uygulaması
 • Visual Studio 2013

Entity Framework Data Model ile Asp Net Uygulamaları kursumuzun amacı programlama dillerinin zor ve karmaşık yapısında kendinizi kaybetmeden kısa zamanda uygulama odaklı olarak basit ve yalın şekilde nasıl mükemmel uygulamalar yaptığınızı görmektir.

Kursumuza sıfırdan Microsoft araçlarını kullanarak uygulama geliştirmeyi öğrenmek isteyen ya da bildiklerini güncelleyip yapabileceklerini daha kısa zamanda kolayca yalın ve performanslı şekilde yapmak isteyen tüm yazılım geliştiriciler içindir.

SQL veritabanı hazırlama , LINQ sorguları , Asenkron veri iletişimi ve baştan sona yeni bir asp net uygulamasını Visual Studio 2013 ile geliştirilmiştir.

Kursumuzda ayrıca Asp net data kontrolleri ve LINQ to SQL sorgu dili anlatıldıktan sonra baştan aşağıya yep yeni bir dinamik Web uygulama geliştirilmektedir.

Yazılım araçları gün geçtikçe yapmak istediklerimizi daha kısa zamanda daha yalın ve daha az efor harcayarak yapmamızı amaçlar bizim tek yapmamız gereken son teknolojileri takip etmektir.

İşte yazılımcıların son gözdesi olan Entity Framework Data Model bu kursta, sadece bu kursa katılarak artık sizde yazılımlarınız da Entity Framework Data Model kullanabilirsiniz.

LINQ to SQL Entity Framework ile gelen kodlama anında kullanabildiğiniz veritabanı sorgulama dilidir.  Artık karmaşık SQL sorgu dillerinden kurtulabilir satırlarca yazdığınız SQL sorgusunu sadece iki üç satırla yazıp zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Sizde mükemmel uygulamalar geliştirip Microsoft un son veritabanı odaklı mimarisini kısa zamanda bu kursumuzla öğrenebilirsiniz.

Kurs boyunca aklınıza takılan tüm soruları anında sorabilir ve en kısa zamanda bilmediğiniz tüm konulara hakim olabilirsiniz.

Entity Framework veritabanı işlemlerinde klasik Ado net sınıflarının karmaşıklığından bizi kurtarıp mükemmel uygulamaları kısa zamanda yapmamızı sağlayan bir kütüphanedir.

Kursumuz temelden başlayanları düşünerek temel konulardan başlamıştır

What are the requirements?

 • Temel düzeyde C# bilgisi
 • Temel düzeyde Html bilgisi

What am I going to get from this course?

 • Kısa zamanda mükemmel Asp.net uygulamaları geliştirebilirsiniz.
 • Microsoft'un en güncel veri iletişim mimarisini kolaycana öğrenebilirsiniz.
 • Entity Framework öğrenmek kesinlikle bir ayrıcalıktır
 • Kısa zamanda az kod yazıp mükemmel uygulamalar yapın
 • Öğrenmeye temelden başlayıp bir sitenin tamamını kendi başınıza yapın.
 • Uygulama Örneğini Visual Studio 2013 ile geliştiriyoruz.

Who is the target audience?

 • Asp.net'e yeni başlayanlar ya da bildiklerini güncellemek isteyenler bu kurs tam size göre.
 • Sayfalarca kodlar arasında kaybolmak istemeyenler
 • Entity Framework Öğrenmek isteyenler

What you get with this course?

Not for you? No problem.
30 day money back guarantee.

Forever yours.
Lifetime access.

Learn on the go.
Desktop, iOS and Android.

Get rewarded.
Certificate of completion.

Curriculum

Section 1: Veri Tabanı Oluşturma
08:59

Bu dersimizde veritabanı temellerinden bahsedip birincil anahtar (primary key) ve yabancı anahtar (foreign key) kavramlarının neler olduğunu alatıyoruz.

11:16

Bu dersimizde Entity Framework DataModel ile yapacağımız Asp net uygulamamızda kullanacak olduğumuz SQL veritabanımızın tablolarını oluşturuyoruz.

09:44

Bu dersimizde Entity Framework DataModel ile yapacağımız Asp net uygulamamızda kullanacak olduğumuz SQL veritabanımızın tabloları arasındaki ilişkilerini oluşturup gerekli fiziksel bağlantıları yapıyoruz.

Section 2: Entity Framework Data Model Tanıtımı
15:36

Bu dersimizde Entity Framework DataModel tanıtımını yapıyoruz ve Northwind veritabanını kullanarak ilk veritabanı işlemimizi Gridview kontrolünü kullanarak yapıyoruz.

Section 3: Entity Framework DataModel C.R.U.D İşlemleri
14:41

Bu dersimizde Entity Framework DataModel aracılığıyla LINQ to SQL sorgularını öğrenmeye başlıyoruz.İlk olarak Seçme yani select işlemlerinde tekli kayıt seçme (FirstOrDefault) , Çoklu kayıt seçme (ToList) , gelen sorgularda filtre uygulama (where) ve gelen kayıtlardan nasıl istenilen kolonlarını seçebileceğimizi öğreniyoruz.

05:26

Bu dersimizde Entity Framework DataModel aracılığıyla seçme (select) işlemlerinde sıralama (OrderBy,OrderByDescending) , Kayıt Seçme (Take) , Kayıt Öteleme (Skip) işlemlerini anlatıyoruz.

06:13

Bu dersimizde Entity Framework DataModel aracılığıyla Select işlemlerinden Aggragate yani hesaplama fonksiyonlarının (Count,Sum,Avg,Min,Max) kullanımını öğreniyoruz.

11:10

Bu dersimizde Entity Framework Datamodel aracılığıyla ilişkili tablolardan nasıl seçme yani select işlemlerinin yapıldığını anlatmaktayız. Master-Details sorgu çeşidini asp web form üzerinde Repeater kontrolü kullanarak gösteriyoruz.

08:38

Bu dersimizde Entity Framework DataModel ile nasıl kayıt ekliyeceğimizi öğreniyoruz.İlk olarak Categories tablosuna eklediğimiz kaydın ardından Categories tablosuyla ilişkili durumda olan Products tablosuna da aynı anda kayıt ekliyoruz.

08:53

Bu dersimizde Entity Framework DataModel aracılığıyla LINQ to SQL komutlarını kullanarak tek bir kayıt üstünde güncelleme yapmayı öğrendikten sonra ilişkili tablolar üzerinden birden fazla kayıt üzerinde aynı anda güncelleme (update) işlemini öğreniyoruz.

06:09

Bu dersimizde Entity Framework DataModel aracılığıyla LINQ to SQL komutlarını kullanarak tek bir kaydı sildikten sonra ilişkili tablolar arasında da silme (Delete) işlemini öğreniyoruz.

Section 4: Entity DataModel ile Asp.net Uygulama Yapımı (Visual Studio 2013)
05:24

Bu dersimizde Entity Framework DataModel ile yapacağımız asp net uygulamamızın Proje taslağını oluşturduktan sonra kullanacağımız Connection String cümlesini Web config dosyamıza ekliyoruz.

11:37

Bu dersimizde Entity Framework DataModel aracılığıyla oluşturacağımız Asp net uygulamamızın görünümünü kaliteli hale getirebilmek için son zamanlarda popüler olan Bootstrap kavramını projemize dahil ediyoruz.

10:45

Bu dersimizde asp sayfalarında kullandığımız ve işlerimizi oldukça kolaylaştıran Masterpage kavramını anlatıp 2 adet masterpage sayfası oluşturuyoruz ve nesned yani içiçe masterpage kavramını anlatıyoruz

07:01

Bu dersimizde uygulamamızın veritabanı iletişimi için kullanacak olduğumuz Entity Framework DataModel nesnemizi projemize dahil ettikten sonra gerekli ayarlamaları yapıyoruz.

09:42

Bu dersimizde Masterpage sayfamızdan türeyen her web formumuzun sol tarafında kitap kategorilerilerini link şeklinde kullanıcıya gösterip basit olarak kitaplar içinden bir filtreleme yapma imkanı sağlıyoruz.Ayrıca Asp net Data kontrollerinden olan Repeater kontrolünün kullanımı detaylı olarak örnek üzerinde inceleniyor.

11:38

Bu dersimizde veritabanımızda olan kitap bilgilerini kullanıcıya ürün katalog şeklinde gösteriyoruz.

11:35

Bu dersimizde Tedarikçiler yani Supplier tablomuzda olan bilgileri tablo şeklinde kullanıcıya gösteriyoruz. Ayrıca Asp net Data Kontrollerinden olan Listview Data Kontrolünün detaylı kullanımı bu dersimizde anlatılmaktadır.

06:44

Bu dersimizde Bootstrap temamızın arama yani search kutusuna işlev kazandırıyoruz. Kullanıcının girdiği arama kriterine göre kitaplar (book) tablomuzda bir arama yapıp bunu kullanıcıya ürün katalog şeklinde gösteriyoruz.Birden fazla tablo kolonları üzerinde de arama yapıyoruz.

04:22

Bu dersimizde hazırlamış olduğumuz asp net dinamik web uygulamamızın web formlarında Data Controller aracılığıyla göstermiş olduğumuz kitap bilgilerinin resimlerini dinamik olarak yükledikten sonra kitapların fiyat bilgilerini String Format işlemleriyle düzeltiyoruz.

17:07

Bu dersimizde url routing kullanarak oluşturduğumuz url lerimiz artık seo uyumlu hale geliyor.

Section 5: Entity Data Model ile Asenkron Veri İletişimi
16:40

bu dersimizde code behind sayfamızdaki bir metottan verileri nasıl Json tipinde Jquery yardımıyla getirmeyi öğreniyoruz

09:57

önceki dersimizde JSON tipinde getirdiğimiz verileri html de nasıl temlating kavramıyla işleyeceğimizi öğreniyoruz.

15:24

bu dersimizde Entity Data Model kullanarak verileri JSON tipinde getirip asp sayfamızda gösteriyoruz.

Students Who Viewed This Course Also Viewed

 • Loading
 • Loading
 • Loading

Instructor Biography

Sadık Turan, Web Developer and Teacher

Sadık Turan is a web developer for over 10 years experience of creating websites using Asp.net,Entity Framework,LINQ,Bootstrap, HTML, CSS, JavaScript.

Always try to follow last technologies to be the best on the courses he gives so my main focus is to teach technology the way it is used in industry and professional world.

As i believe many developer kits there are we always see and at first many people do not know which is good and worthwhile to learn so in the end it is possible realize of going around in the wrong places for nothing That's why in the all courses I considered which is the best and most useful Just follow the courses we gives so in the end of all courses you will be creating useful products...

Ready to start learning?
Start Learning Now