Web Programlama Eğitimi : Asp.Net WebForm-1
4.3 (139 ratings)
Instead of using a simple lifetime average, Udemy calculates a course's star rating by considering a number of different factors such as the number of ratings, the age of ratings, and the likelihood of fraudulent ratings.
2,736 students enrolled
Wishlisted Wishlist

Please confirm that you want to add Web Programlama Eğitimi : Asp.Net WebForm-1 to your Wishlist.

Add to Wishlist

Web Programlama Eğitimi : Asp.Net WebForm-1

Entity Framework Data Model
4.3 (139 ratings)
Instead of using a simple lifetime average, Udemy calculates a course's star rating by considering a number of different factors such as the number of ratings, the age of ratings, and the likelihood of fraudulent ratings.
2,736 students enrolled
Created by Sadık Turan
Last updated 2/2015
Turkish
Price: Free
Includes:
 • 4 hours on-demand video
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
What Will I Learn?
 • Kısa zamanda mükemmel Asp.net uygulamaları geliştirebilirsiniz.
 • Microsoft'un en güncel veri iletişim mimarisini kolaycana öğrenebilirsiniz.
 • Entity Framework öğrenmek kesinlikle bir ayrıcalıktır
 • Kısa zamanda az kod yazıp mükemmel uygulamalar yapın
 • Öğrenmeye temelden başlayıp bir sitenin tamamını kendi başınıza yapın.
 • Uygulama Örneğini Visual Studio 2013 ile geliştiriyoruz.
View Curriculum
Requirements
 • Temel düzeyde C# bilgisi
 • Temel düzeyde Html bilgisi
Description

Mükemmel web uygulamaları yapmak için bilmeniz gereken her şey bu kursta ;

 • Entity Framework Data Model
 • Veri Tabanı Hazırlama (SQL)
 • LINQ to SQL Sorgu Dili
 • Asp net ve Entity Framework Data Model Uygulaması
 • Visual Studio 2013

Entity Framework Data Model ile Asp Net Uygulamaları kursumuzun amacı programlama dillerinin zor ve karmaşık yapısında kendinizi kaybetmeden kısa zamanda uygulama odaklı olarak basit ve yalın şekilde nasıl mükemmel uygulamalar yaptığınızı görmektir.

Kursumuza sıfırdan Microsoft araçlarını kullanarak uygulama geliştirmeyi öğrenmek isteyen ya da bildiklerini güncelleyip yapabileceklerini daha kısa zamanda kolayca yalın ve performanslı şekilde yapmak isteyen tüm yazılım geliştiriciler içindir.

SQL veritabanı hazırlama , LINQ sorguları , Asenkron veri iletişimi ve baştan sona yeni bir asp net uygulamasını Visual Studio 2013 ile geliştirilmiştir.

Kursumuzda ayrıca Asp net data kontrolleri ve LINQ to SQL sorgu dili anlatıldıktan sonra baştan aşağıya yep yeni bir dinamik Web uygulama geliştirilmektedir.

Yazılım araçları gün geçtikçe yapmak istediklerimizi daha kısa zamanda daha yalın ve daha az efor harcayarak yapmamızı amaçlar bizim tek yapmamız gereken son teknolojileri takip etmektir.

İşte yazılımcıların son gözdesi olan Entity Framework Data Model bu kursta, sadece bu kursa katılarak artık sizde yazılımlarınız da Entity Framework Data Model kullanabilirsiniz.

LINQ to SQL Entity Framework ile gelen kodlama anında kullanabildiğiniz veritabanı sorgulama dilidir.  Artık karmaşık SQL sorgu dillerinden kurtulabilir satırlarca yazdığınız SQL sorgusunu sadece iki üç satırla yazıp zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Sizde mükemmel uygulamalar geliştirip Microsoft un son veritabanı odaklı mimarisini kısa zamanda bu kursumuzla öğrenebilirsiniz.

Kurs boyunca aklınıza takılan tüm soruları anında sorabilir ve en kısa zamanda bilmediğiniz tüm konulara hakim olabilirsiniz.

Entity Framework veritabanı işlemlerinde klasik Ado net sınıflarının karmaşıklığından bizi kurtarıp mükemmel uygulamaları kısa zamanda yapmamızı sağlayan bir kütüphanedir.

Kursumuz temelden başlayanları düşünerek temel konulardan başlamıştır

Who is the target audience?
 • Asp.net'e yeni başlayanlar ya da bildiklerini güncellemek isteyenler bu kurs tam size göre.
 • Sayfalarca kodlar arasında kaybolmak istemeyenler
 • Entity Framework Öğrenmek isteyenler
Compare to Other Web Development Courses
Curriculum For This Course
24 Lectures
04:04:41
+
Veri Tabanı Oluşturma
3 Lectures 29:59

Bu dersimizde veritabanı temellerinden bahsedip birincil anahtar (primary key) ve yabancı anahtar (foreign key) kavramlarının neler olduğunu alatıyoruz.

Veritabanı Temel Özellikleri
08:59

Bu dersimizde Entity Framework DataModel ile yapacağımız Asp net uygulamamızda kullanacak olduğumuz SQL veritabanımızın tablolarını oluşturuyoruz.

SQL Veritabanı Tablolarının Oluşturulması (Kütüphane)
11:16

Bu dersimizde Entity Framework DataModel ile yapacağımız Asp net uygulamamızda kullanacak olduğumuz SQL veritabanımızın tabloları arasındaki ilişkilerini oluşturup gerekli fiziksel bağlantıları yapıyoruz.

SQL Veritabanı Tablolar Arasındaki İlişkilerin Oluşturulması (Kütüphane)
09:44
+
Entity Framework Data Model Tanıtımı
1 Lecture 15:36

Bu dersimizde Entity Framework DataModel tanıtımını yapıyoruz ve Northwind veritabanını kullanarak ilk veritabanı işlemimizi Gridview kontrolünü kullanarak yapıyoruz.

Entity Data Model Tanıtımı
15:36
+
Entity Framework DataModel C.R.U.D İşlemleri
7 Lectures 01:01:10

Bu dersimizde Entity Framework DataModel aracılığıyla LINQ to SQL sorgularını öğrenmeye başlıyoruz.İlk olarak Seçme yani select işlemlerinde tekli kayıt seçme (FirstOrDefault) , Çoklu kayıt seçme (ToList) , gelen sorgularda filtre uygulama (where) ve gelen kayıtlardan nasıl istenilen kolonlarını seçebileceğimizi öğreniyoruz.

Select Sorguları Temel İşlemler
14:41

Bu dersimizde Entity Framework DataModel aracılığıyla seçme (select) işlemlerinde sıralama (OrderBy,OrderByDescending) , Kayıt Seçme (Take) , Kayıt Öteleme (Skip) işlemlerini anlatıyoruz.

Select Sorguları Sıralama İşlemleri
05:26

Bu dersimizde Entity Framework DataModel aracılığıyla Select işlemlerinden Aggragate yani hesaplama fonksiyonlarının (Count,Sum,Avg,Min,Max) kullanımını öğreniyoruz.

Select Sorguları Hesaplama İşlemleri
06:13

Bu dersimizde Entity Framework Datamodel aracılığıyla ilişkili tablolardan nasıl seçme yani select işlemlerinin yapıldığını anlatmaktayız. Master-Details sorgu çeşidini asp web form üzerinde Repeater kontrolü kullanarak gösteriyoruz.

Select Sorguları Master-Details Sorgulama
11:10

Bu dersimizde Entity Framework DataModel ile nasıl kayıt ekliyeceğimizi öğreniyoruz.İlk olarak Categories tablosuna eklediğimiz kaydın ardından Categories tablosuyla ilişkili durumda olan Products tablosuna da aynı anda kayıt ekliyoruz.

Insert Sorguları Kayıt Ekleme
08:38

Bu dersimizde Entity Framework DataModel aracılığıyla LINQ to SQL komutlarını kullanarak tek bir kayıt üstünde güncelleme yapmayı öğrendikten sonra ilişkili tablolar üzerinden birden fazla kayıt üzerinde aynı anda güncelleme (update) işlemini öğreniyoruz.

Update Sorguları Kayıt Güncelleme
08:53

Bu dersimizde Entity Framework DataModel aracılığıyla LINQ to SQL komutlarını kullanarak tek bir kaydı sildikten sonra ilişkili tablolar arasında da silme (Delete) işlemini öğreniyoruz.

Delete Sorguları Kayıt Silme
06:09
+
Entity DataModel ile Asp.net Uygulama Yapımı (Visual Studio 2013)
10 Lectures 01:35:55

Bu dersimizde Entity Framework DataModel ile yapacağımız asp net uygulamamızın Proje taslağını oluşturduktan sonra kullanacağımız Connection String cümlesini Web config dosyamıza ekliyoruz.

Proje Taslağının Oluşturulması ve ConnectionString Bağlantı Cümlesi
05:24

Bu dersimizde Entity Framework DataModel aracılığıyla oluşturacağımız Asp net uygulamamızın görünümünü kaliteli hale getirebilmek için son zamanlarda popüler olan Bootstrap kavramını projemize dahil ediyoruz.

Bootstrap 3 Kullanımı ve Projemize Eklenmesi
11:37

Bu dersimizde asp sayfalarında kullandığımız ve işlerimizi oldukça kolaylaştıran Masterpage kavramını anlatıp 2 adet masterpage sayfası oluşturuyoruz ve nesned yani içiçe masterpage kavramını anlatıyoruz

Masterpage ve Nesned (içiçe) Masterpage Kavramlarının Projemizdeki Kullanımı
10:45

Bu dersimizde uygulamamızın veritabanı iletişimi için kullanacak olduğumuz Entity Framework DataModel nesnemizi projemize dahil ettikten sonra gerekli ayarlamaları yapıyoruz.

Entity Framework DataModelimizin Projemize EKlenmesi
07:01

Bu dersimizde Masterpage sayfamızdan türeyen her web formumuzun sol tarafında kitap kategorilerilerini link şeklinde kullanıcıya gösterip basit olarak kitaplar içinden bir filtreleme yapma imkanı sağlıyoruz.Ayrıca Asp net Data kontrollerinden olan Repeater kontrolünün kullanımı detaylı olarak örnek üzerinde inceleniyor.

Kategori Linklerimizin Data Kontrol (Repeater) ile Oluşturulması
09:42

Bu dersimizde veritabanımızda olan kitap bilgilerini kullanıcıya ürün katalog şeklinde gösteriyoruz.

Kitap Listemizi Katalog Halinde Hazırlıyoruz (Repeater)
11:38

Bu dersimizde Tedarikçiler yani Supplier tablomuzda olan bilgileri tablo şeklinde kullanıcıya gösteriyoruz. Ayrıca Asp net Data Kontrollerinden olan Listview Data Kontrolünün detaylı kullanımı bu dersimizde anlatılmaktadır.

Tedarikçi Bilgilerimizi Tablo Şeklinde Gösterme (Listview)
11:35

Bu dersimizde Bootstrap temamızın arama yani search kutusuna işlev kazandırıyoruz. Kullanıcının girdiği arama kriterine göre kitaplar (book) tablomuzda bir arama yapıp bunu kullanıcıya ürün katalog şeklinde gösteriyoruz.Birden fazla tablo kolonları üzerinde de arama yapıyoruz.

Arama Kutusunun Aktif Hale Getirilmesi
06:44

Bu dersimizde hazırlamış olduğumuz asp net dinamik web uygulamamızın web formlarında Data Controller aracılığıyla göstermiş olduğumuz kitap bilgilerinin resimlerini dinamik olarak yükledikten sonra kitapların fiyat bilgilerini String Format işlemleriyle düzeltiyoruz.

Kitap Resimleri ve String Format İşlemleri
04:22

Bu dersimizde url routing kullanarak oluşturduğumuz url lerimiz artık seo uyumlu hale geliyor.

Url Routing (Seo Çalışması)
17:07
+
Entity Data Model ile Asenkron Veri İletişimi
3 Lectures 42:01

bu dersimizde code behind sayfamızdaki bir metottan verileri nasıl Json tipinde Jquery yardımıyla getirmeyi öğreniyoruz

Asenkron Veri İletişiminde JSON Veriler
16:40

önceki dersimizde JSON tipinde getirdiğimiz verileri html de nasıl temlating kavramıyla işleyeceğimizi öğreniyoruz.

Asenkron Veri İletişiminde Templating Kavramı
09:57

bu dersimizde Entity Data Model kullanarak verileri JSON tipinde getirip asp sayfamızda gösteriyoruz.

Asenkron Veri İletişiminde Entity DataModel
15:24
About the Instructor
Sadık Turan
4.3 Average rating
620 Reviews
6,760 Students
8 Courses
Web Developer and Teacher

Merhaba ben Sadık Turan. 

17 yılı aşkın süredir Yazılım alanıyla ilgileniyorum.Ayrıca 12 yılı aşkın süredir Özel ve Devlet kurumlarında eğitim vermekteyim.

İlgi alanım daha çok Web Uygulamaları geliştirmek üzerine olmakla birlikte son zamanlarda ilgilendiğim teknolojiler ; Asp net ve Javascript tabanlı mobil tarzında geliştirilen uygulamalardır. Dolayısıyla son zamanlarda NodeJs bir hayli ilgimi çekmektedir.

Verdiğim eğitimlerdeki kaliteyi hep iyi seviyede tutmak adına daima gerçek senaryolar üzerinden en son çıkan araçları kullanarak anlatımlar yapmaktayım.

Eğitim süresince istediğiniz zaman bana ulaşıp bilgi alışverişinde bulunabilir ayrıca yardım talep edebilirsiniz.


Sadık Turan is a web developer for over 15 years experience of creating websites using Asp net,Entity Framework, LINQ,Bootstrap, HTML, CSS, JavaScript.

Always try to follow last technologies to be the best on the courses he gives so my main focus is to teach technology the way it is used in industry and professional world.

As i believe many developer kits there are we always see and at first many people do not know which is good and worthwhile to learn so in the end it is possible realize of going around in the wrong places for nothing That's why in the all courses I considered which is the best and most useful Just follow the courses we gives so in the end of all courses you will be creating useful products