A'dan Z'ye YouTube Eğitim Seti | Reklam & Yönetim Uzmanlığı

YouTube hesap yönetimi eğitimi ile sizde reklam vermeden kitle büyütmeye kadar kapsamlı bilgi sahibi olabileceksiniz.
Turkish
YouTube kanalı nasıl açılır?
YouTube video nasıl indirilir?
YouTube nasıl para kazanılır?
YouTube ne demek
YouTube ne zaman kuruldu
YouTube nasıl açılır
YouTube ne kadar para veriyor
YouTube hesabı nasıl açılır

Requirements

 • YouTube Uygulaması (Bilgi veya deneyim gerektirmez)

Description

Video izlemenin yanında kişiler arası etkileşimi maksimum düzeye çıkaran popüler sosyal ağ YouTube; Chad Hurley, Steve Chen ve Jawed Karim isimli 3 eski Paypal çalışanı tarafından 2005 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nde kuruldu.

Youtube’un doğuşu 2005 yılının Şubat ayında , YouTube com alan adının satın alınmasıyla ve faaliyete geçmesiyle başlıyor. Böylelikle yıllar içinde milyonlarca kullanıcıya ulaşacak olan ve bir o kadar da video yüklenecek olan Youtube’a ilk olarak sitenin kurucularından Jawed Karim, “San Diego Hayvanat Bahçesi“nden bir video yüklüyor.

Youtube en temel anlamıyla kullanıcılarına videolarını yükleme ve diğer kullanıcıların yüklemiş olduğu videoları izleme imkânı sunan bir sosyal ağdır. Dolayısıyla sosyal ağlar kategorize edildiğinde Youtube için “video” odaklı bir sosyal ağ tanımlaması yapmak mümkündür.

Evet, YouTube hem pazarlama hem de bilgi / iletişim mecrası olarak önemli bir noktadadır. Hatta Youtube için ayrıca dünyanın ikinci büyük arama motoru benzetmesi de yapılabilir. Özellikle video içerik search etme noktasında düşünecek olursak Youtube bu anlamda ilk sırada diyebiliriz.

YouTube’ u önemli yapan bir diğer unsur ise diğer sosyal ağlardan farklı olarak YouTube’ da içerik üreticilerinin etkileşim ve abone karşılığında para kazanabiliyor olmalarıdır. Youtube bu yönüyle para kazandıran bir sosyal ağ olma özelliği taşır. Bu durum hem işletmeleri hem de kullanıcıları YouTube’ da tutmayı sağlıyor. Tüm bunlar YouTube’ un her yönüyle popülerliğini koruyabilmesini mümkün kılmaktadır…

Youtube eğitimimizi alarak siz de YouTube hesabınızı daha profesyonel olarak yönetebilir ve kazanç elde edebilirsiniz..

Who this course is for:

 • Sosyal medya platformlarında profesyonel olarak hesap yönetimi gerçekleştirmek isteyenler

Course content

5 sections16 lectures1h 51m total length
 • YouTube Kanalı Nasıl Açılır Detaylı Anlatım
  08:31
 • Sosyal Medya Yasası & Yaptırımları Neler
  08:29
 • YouTube Ne Kadar Para Kazanabilirim
  08:02

Instructor

Sosyal Medya Uzmanı & Reklamcılığı & Eğitmeni
Instatakipci Sosyal Medya Eğitimleri
 • 3.4 Instructor Rating
 • 54 Reviews
 • 3,405 Students
 • 6 Courses

Instatakipci Udemy kanalımız; Sosyal medya, Dijital pazarlama ve SEO alanlarında içerikler ürettiğimiz ve paylaştığımız ücretsiz bilgi merkezidir. Instagram, Twitter, Facebook, Youtube ve daha birçok sosyal medya platformu için en çok merak edilen bilgilerin, püf noktalarının ve bilinmesi gereken detayların yer aldığı destek içeriklerimizi düzenli olarak kanalımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Dijital pazarlama ve SEO (Arama motoru optimizasyonu) alanında uzmanlarımız tarafından oluşturulan Dijital Pazarlama Rehberi, SEO Rehberi & Eğitimi videolarımızı da ücretsiz ve online olarak kanalımızdan takip edebilirsiniz. Ücretsiz SEO ve Dijital pazarlama kurslarımız sayesinde kendinizi ileriye taşıyabilir ve Google SEO, Sosyal medya reklamcılığı gibi daha birçok konuda tüm bilgilere tek tık ile istediğiniz her yerden ulaşabilirsiniz. Sosyal medya eğitimi videolarımıza göz atmayı, video blog kanalımızda yer alan rehber ve eğitici oynatma listelerimizi izlemeyi unutmayınız!