Yeni Başlayanlar için React-Redux Eğitim Serisi

React.Js ile Web Uygulamalarınızı bir adım ileri taşıyın.
Rating: 4.6 out of 5 (159 ratings)
7,692 students
Turkish

ReactJs ve temellerini
Redux nedir ve nasıl kullanılır
React Router ile Yönlendirme işlemleri

Requirements

 • Temel seviyede HTML, CSS ve JavaScript bilgisi gerektirmekte.

Description

Bu eğitim serisinde birazcık HTML, o kadar olmasa da CSS ve eser miktarda JavaScript bilgisine sahip olan, mevcut bilgileri ile yeni teknolojilerden biri olan React.js frameworkünü öğrenip daha hızlı ve efektif uygulama arayüzleri geliştirmek isteyen ama nereden başlaması gerektiğini bilmeyen ya da tekrar tekrar To-Do uygulaması yapmaktan sıkılmış kişiler için hazırlanmıştır.

Eğitim serisi boyunda iki farklı uygulama geliştirerek React'ın temellerini öğreneceğiz. Daha sonra bu öğrendiğimiz temellerin üzerine gelişmiş yardımcı kütüphanelerden olan ve durum(state) yönetimini kolaylaştıran ama ilk başta anlaşılması bir miktar güç olan Redux kütüphanesi hakkında konuşup projelerimizde kullanacağız ve bu sayede ileri seviye react uygulama geliştirebilecek seviyeye gelmiş olacağız.

Eğitim serisi boyunca videoları kısa ve anlaşılır tutmaya özen gösterdim ki umarım izlerken sıkılmazsınız ve kafa karışıklığı olmaz. Projeler ile ilgili yazdığım her kodu, özellikle de kritik olan kısımları, kayıt esnasında yazmaya çalıştım. Böylelikle umuyorum ki benimle birlikte siz de kodlarınızı yazarken çalışması gereken anda projeniz çalışır ve motivasyon kaybı yaşamazsınız.

Sözü daha fazla uzatmadan;
İyi Seyirler, İyi dersler!

Who this course is for:

 • React öğrenmeyi amaçlayan.
 • Front-End teknolojilere meraklı.
 • ReatJs ve Redux öğrenmeyi amaçlayan ama nereden başlayacağını bilemeyen, yolun başındaki kişiler.

Course content

6 sections28 lectures5h 22m total length
 • Giriş
  07:47
 • React Nasıl Çalışır?
  04:10

Instructor

Bilgisayar Mühendisi
Mehmet Ali Fırat
 • 4.7 Instructor Rating
 • 234 Reviews
 • 9,101 Students
 • 5 Courses

Lisans Eğitimimi 2015 Erciyes Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olarak tamamladım ve şimdilerde Abdullah Gül Üniversitesinde Yüksek Lisans yapmaktayım. Aynı zamanda 2015 yılından beri Full-stack Yazılım Mühendisi olarak aktif olarak çalışmakta ve Masaüstü ve Web Uygulamaları geliştirmekteyim. Yeni teknolojiler öğrenmeyi, öğrendiğini kullanmayı ve kullandırtmayı seven birisiyim; bundandır ki basit cevaplar bekleyen sorulara uzun uzun yeni teknolojilerden bahseder, bu teknolojileri öğretmeye çalışırım etrafımdaki insanlara. Her ne kadar yeni teknolojiler ve üzerine konuşması ve çalışması keyifli güzellikler olsa da bir de ilk göz ağrılarımız başımız sıkıştığında sığındığımız klasiklerimiz vardır. Ben de sıkı bir C# geliştiricisi olarak uygulamaların çoğunu bu dilde geliştirmiş olsam da pek çok kez de hızlıca ve pratik çözümler ortaya koymak için kendimi eli-kolu her şeye uzanan Python'un kapısında buluyorum. Tabi web uygulamalarım için yeni gözdem React ve React Native ile de mobil uygulama ortamı için de küçük de olsa projeler geliştirmekteyim.

Youtube kanalımdanda beni takip etmeyi unutmayın. Fırsat buldukça oradan da ücretsiz eğitimler yayınlamaktayım.

"Happy Coding!" ;)