Udemy

Yeni Başlayanlar İçin Dijital Pazarlama - 2019

Bu eğitimde SEO, Wordpress, Google&Facebook&Instagram reklamları gibi dijital pazarlamanın temellerini öğreneceksiniz.
Free tutorial
Rating: 4.2 out of 5 (1,411 ratings)
31,105 students
2hr 15min of on-demand video
Turkish

Sosyal medya hesapları nasıl yönetilir, öğreneceksin.
Wordpress ile web sayfası yapacak, plugin kurabileceksin.
İçerik pazarlaması, SEO nasıl yapılır, öğreneceksin.
Facebook ve Instagram reklamları nasıl yapılır, öğreneceksin.
Etkili reklam nasıl yapılır, öğreneceksin.
Influencer Marketing reklamı nasıl yapılır, öğreneceksin.
Alan adı ve hosting alıp, kendi internet siteni kuracaksın.
Google Ads reklamları ( Arama Motoru, Mobil Uygulama ve Youtube ) nasıl yapılır, öğreneceksin.

Requirements

 • Temel seviye bilgisayar kullanımı

Description

Eğitim Hakkında Ön Bilgi

Sermaye sıkıntısı çeken birçok esnaf, girişimci, startup veya kobi, “gereksiz” olduğunu düşündükleri pazarlamaya yatırım yapmamayı tercih etmektedir.  Halbuki bir işletmenin büyümesini sağlayan en önemli etkenlerden biri pazarlamadır. Pazarlamaya yatırım yapılmadığı için şirketlerin büyümesi engelleniyor. Bu nedenle sermaye elde etme fırsatları yok oluyor ve sonuç olarak bütçe daha da kısıtlanıyor.

Yalnız unutulmamalıdır ki; etkili pazarlama teknikleri ille de dünya kadar paraya mal olmak zorunda değil.  Startupların veya kobilerin gelişmesine yardımcı, bütçeye uygun birçok pazarlama stratejisi de mevcut!

Bu kurs,  pazarlamacılar, girişimciler, startup ve kobiler için maliyetsiz ve uygun bütçeli dijital odaklı pazarlama stratejilerine odaklanmaktadır. Bu kursun sonunda aşağıdaki maddeler ile ilgili bilgi sahibi olacaksınız.

 • Dijital Reklamcılık: Google Ads, Facebook, Instagram,Youtube reklamları

 • Influencer Marketing ( Teklif alma ve kampanya oluşturma )

 • Sosyal medya kullanımı ( Facebook, youtube, instagram )

 • İçerik pazarlaması ve SEO

 • Wordpress ile Kod öğrenmeden web sitesi kurulumu ( Wordpress ve plugin )

Öğrendiklerinizi, hemen gerçek hayatta uygulamaya geçirebileceksiniz. Kurs esnasında gösterilen veriler ve araçlar daha önceden gerçek hayatta edinilmiş tecrübelere ve gerçek kampanyalara ait olacaktır. Bu sebeple diğer eğitimlerden ayrışmaktadır.


Ben Kimim, ne amaçlıyorum ?

Bu kurs sayesinde yaklaşık 20 yılda kurumsal hayat ve girişimlerimde edindiğim pazarlama tecrübemi siz değerli öğrencilere aktarıyorum. Dijital odaklı olan tecrübelerimi, gerçek hayatta yaptığım kampanyaları ve etkilerini sizler ile paylaşarak, hangi araç ve servislerin daha verimli olduğunu sizlere anlatıyorum. Bu sayede, düşük bütçe veya para harcamadan yüz binlere nasıl başarılı kampanyalar yapabileceğinizi öğretmeyi amaçlıyorum.


Who this course is for:

 • Girişimciler
 • İşletme sahipleri
 • Dijital pazarlama alanında kariyer yapmak isteyenler
 • Üst düzey yöneticiler

Instructor

DBM Blog Sahibi ve Bilgi Yayıcı
Efe Şar
 • 3.6 Instructor Rating
 • 2,064 Reviews
 • 38,408 Students
 • 3 Courses

Merhaba,

Ben Efe Şar,

Ted Ankara koleji mezunuyum. Üniversite eğitimimi San Francisco State Üniversitesinde “Computer Science” bölümünde tamamladım. Türkiye’ye döndükten sonrada Marmara Üniversitesinde Reklamcılık bölümünde yüksek lisans yaptım. İnternet Reklamcılığı ve Ölçülebilirliği konusunda yüksek lisans tezi yazdım. Aslına bakarsanız da Dijital Pazarlama ve Dijital işlere olan ilgim de bu sayede arttı.

Kariyerime öğrencilik yıllarımda girişimci olarak başladım. helpstudent sitesi adında bir ödev sitesi kurdum, 2 sene boyunca Amerika’da harçlığımı çıkardım diyebilirim. Türkiye’ye döndükten sonra teketek adında bir e-ticaret sitesi kurdum ve 3. senenin sonunda şirketimi sattım ve ilk “exit” hikayemi yazdım.

Sonrasında, şansımı birde kurumsal firmalarda denemek istedim ve Digiturk, Mynet, Doğuş Medya ve Turkcell gibi sektöründe öncü firmalarda dijital işler geliştirdim ve pazarlama faaliyetlerinde bulundum. 2014-2016 senelerinde dört tane mobil oyun geliştirdim ve 500.000'den fazla indirildi. Secret Agent:Rehine oyunum Google tarafından 2016’nın en iyi oyunları arasında gösterildi ve en yenilikçi mobil oyun seçildi.

Udemy sayesinde yaklaşık 20 yılda kurumsal hayat ve girişimlerimde edindiğim dijital dönüşüm & pazarlama odaklı tecrübemi siz değerli öğrencilere aktarıyorum. Teoriden ziyada pratik çözümlere odaklanıyorum.  Eğitimlerde iş hayatımda kullandığım verimi kanıtlanmış araç ve servisleri anlatıyor; bu sayede, düşük bütçe veya para harcamadan yüz binlere nasıl başarılı kampanyalar yapabileceğinizi ve nasıl iş geliştireceğinizi öğretmeyi hedefliyorum.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 19,000+ courses