Yusuf Koçak İle Mutluluk ve Başarı Yolculuğu

Mutluluğu veya Başarıyı Herkes Yaşayabilir Ama Herkes Anlatamaz
Rating: 3.5 out of 5 (50 ratings)
1,565 students
Turkish

Mutsuzluktan Nasıl Kurtulabilirsiniz?
Başarısızlıktan Nasıl Kurtulabilirsiniz?
Dengeli ve Normal Bir Kişi Nasıl Olunur?
Duygularım Çok Karmaşık Nasıl Normal Hissedebilirim?
Düşüncelerim Beni Çok Yoruyor Nasıl Normal Hissedebilirim?
Acı çekiyorum Nasıl Atlatırım?
Huzurlu Olmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?
Kendime Hakim Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Requirements

 • Kursumuzu not alarak izlemenizi tavsiye ederiz.

Description

Mutluluk ve Başarı yolunda ilerleyen insanlar, bunları hakkıyla yaşıyor olabilir. Ama bu durum bunları çok iyi anlatabilecekleri anlamına gelmez. Hatta, pek çok başarılı insan, başarısının sebebini dahi bilmez. Örneğin, çok zengin bir kişiye nasıl zengin olduğu, neden zengin olduğu sorulduğunda vereceği cevap çoğu zaman tatmin edici değildir. Çünkü başkalarının hikayelerine benzemeyen özelliklerdedir. Bu bilgi, zenginliğin sırrını size vermez. Ama, zengin olmasa da bunun nasıl olabildiğini bilen birileri olabilir. Bilmek ise beceriden farklıdır. Zengin olmak bir beceri işidir (kısmen). Sadece bilme işi değil! Dolayısıyla, bilenle bilmeyen bir olmaz! Yapanla yapmayan da bir olmaz! Bu eğitimler, uzun yıllara dayanan hayat tecrübelerinin ve sahip olunan bilgilerin sonucunda sizlere ulaştırılmaktadır. Burada anlatılan konuların bir çoğunda Yaşam Koçu Yusuf Koçak bizzat kaynak kişidir. Kaynaktan su içmek ise mükemmel bir deneyimdir.

Who this course is for:

 • Hayatta mutluluk ve başarı isteyen herkes...
 • Ciddi Aile Sorunları Yaşayanlar
 • Aile Şirketi Sorunu Olanlar
 • Evlilikte Ciddi Sorunları Olanlar
 • Hep Kayba ve Zarara Uğrayanlar
 • Zengin Olmak İsteyenler
 • Kadınları Anlamak İsteyen Erkekler
 • İlişkileri Yüzünden Mutsuz Olan Kadınlar
 • Vb Durumlar...

Course content

4 sections12 lectures1h 43m total length
 • İnek Gibi Zengin Olmak! Ben En Zenginlerden Biriyim!
  11:46
 • Koçluk, Danışmanlık, Mentorluk
  07:02
 • Algılama Hızınız
  01:09
 • Farkına Varmak / Dinlemek
  08:17
 • Kavramlar / Terimler
  03:38

Instructor

Danışman
Yusuf Koçak
 • 3.5 Instructor Rating
 • 50 Reviews
 • 1,565 Students
 • 1 Course

Yusuf Koçak, 1979 yılında Diyarbakır'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Balıkesir'de, Lise ve Üniversiteyi ise Konya ve İzmir'de tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Eğitimi Anabilim Dalı mezunudur. Halen aktif olarak danışmanlık ve profesyonel olarak yaşam koçluğu, ilişki koçluğu, eğitim koçluğu yapmaktadır.

Çukurova Üniversitesi'nden aldığı Profesyonel Koçluk sertifikası ile kendi ofisinde Danışmanlık ve Koçluk hizmetleri vermektedir. İşadamları ve aileleri ile ilgilenmektedir. Öğrencilere de hitap etmektedir.

İlgi Alanları ve Tecrübeler:

Türkiye'nin En Büyük İlk 500 firması arasında yer alan markaların bünyesinde çalışan reklam ajanslarına içerik üretme, planlama, raporlama, iş geliştirme konularında uzun yıllar danışmanlık yapmıştır. Yusuf Koçak, aynı zamanda iyi bir içerik üreticisidir.

Lise yıllarında ve öncesinde kompozisyon yarışmalarında birincilikleri bulunan Yusuf Koçak aynı yıllarda başladığı sunuculuk çalışmaları ile sunum ve hitabet alanında ileri seviyelere gelmiştir.  Pek çok Radyo ve TV kanallarında sunumlar da yapan Yusuf Koçak, İşadamlarına, STK başkanlarına, İmam ve vaizlere, medyada ve topluluk önünde konuşma teknikleri ve konuşma metinlerinin hazırlanması ile ilgili eğitimler vermiştir.

Yusuf Koçak, gönüllü STK çalışmaları kapsamında 8 yıl boyunca Yuva Kurma ve Aileyi Koruma Derneği üyesi olarak Başkan Yardımcılığı, Basın Komisyonu Başkanlığı vb. görevler üstlenerek sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır.

ASKON Anadolu Aslanları İş adamları Derneği Adana Şubesi Basın Danışmanlığı görevini 4 yıl başarıyla yürütmüştür.

Yusuf Koçak ayrıca, “Medyayı Tanımak”, “Medyayı Kavramak”, “Bilinçli Medya Kullanımı” konularında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen AEP eğitimlerinde eğiticilere seminerler vermiştir. Pek çok kez "Aile ve Yeni Medya" konusunda Adana ve çevre illerde verdiği seminerlerle Sosyal Medya ve İnternetin aile hayatımızdaki etkilerini ifade etme fırsatı bulmuştur. “Çocuğun Ahlak Eğitiminde İletişim Araçlarının Rolü”, “Ödül ve Cezanın Eğitimdeki Yeri” başlıklı seminerleri de ilgiyle izlenmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından onaylı Eğitici Eğitimi Sertifikası Sahibidir.

2018 yılında kurulan Abdülhamid Düşünce Derneği'nin kurucu başkanıdır. AHDER ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile işbirliği ile "Gençlerle Türk Tasavvuf Musikisi Okulu Projesi"ni hayata geçirmiştir.

On parmak bilgisayar kullanabilen Yusuf Koçak İnterneti aktif kullanmakta ve akıcı İngilizce konuşabilmektedir. Yusuf Koçak, evli ve 3 çocuk babasıdır.