Windows Server Sistem Uzmanlığı Dersi En Temelden

Windows Server 2012 R2
Free tutorial
Rating: 4.3 out of 5 (12 ratings)
650 students
1hr 34min of on-demand video
Turkish

Windows Server 2012 R2 Kurulumu
Windows Server 2012 R2 Active Directory Domain Services Kurulumu
Active Directory'ye kullanıcı ekleme ve Domain yapısı
Tools Eklentisi Kurulumu İle Driver Aktif Etme, Dosya Paylaşım
Kullanıcı,Grup Oluşturma Ve Serverdan Client Bilgisayarları Zaman Kısıtlaması
Serverdan Client Bilgisayarları Server Kısıtlaması
Organizational Unit İle Kullanıcıları Klasör Olarak Gruplama
Windows Server 2012 R2 Deployment Service Kurulumu
Group Policy İle Organizational Unitlarda Yasaklama Yapma(Run Yasak)
Active Directorty Administrative Center İle Silinen Kullanıcıları Geri Getirme

Requirements

 • Herşey En Temelden İtibaren Öğretilecektir.

Description

WİNDOWS SERVER 2012

Microsoft Windows Server işletim sistemleri ailesi, 2000'lerin başından beri web uygulamalarını, web sayfalarını ve XML hizmetlerini barındırmada bütünlük, güvenilirlik, performans ve hız için endüstri standardı haline geldi.

Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard, Windows Server'ın altıncı sürümüdür ve mevcut tüm web çerçeveleriyle uyumlu olacak şekilde "sıfırdan yeniden tasarlanmış" sistem bileşenlerine sahiptir ve ayrıca gelecek teknolojilere yönelik talebi karşılayabilmektedir.

Bu nedenle, özelliklerin, güvenilirliğin ve performansın en iyi kombinasyonunu isteyen çevrimiçi işletmeler için, Windows Server 2012 R2'nin sağlayacağına güvenebilirsiniz. Mevcut en yaygın olarak kabul edilen web geliştirme ve dağıtım platformlarından biridir. Microsoft'un kaliteye olan bağlılığı, var olan diğer sunuculardan daha fazla insanı Windows'u kullanmaya yönlendiriyor.

Ve Windows Server 2012 R2'nin işletmeniz için doğru seçim olduğuna dair daha fazla kanıta ihtiyacınız varsa, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

 • Microsoft'tan IIS, Apache gibi ücretsiz ve açık kaynaklı sunucu yazılımının aksine, sürekli ve güvenilir müşteri desteğinin yanı sıra otomatik güncelleme sunar. Açık kaynak seçenekleri, kullanımı ücretsiz olsa da, Windows Server 2012 R2'nin sağladığı özel destekten yoksundur.

 • Windows Server ve IIS mimarisi, yılların sunucu deneyimine ve bilgi birikimine dayanmaktadır. Hiç kimse ağ oluşturmayı Microsoft'tan daha iyi bilemez ve Microsoft ürünlerinin etkinliğini detaylandıran yıllarca süren vaka incelemeleri her şeyi anlatır. Bu nedenle, bir tür süper bilgisayar uzmanı değilseniz, Microsoft'un sağladığı yardım ve desteğe ihtiyacınız olacak.

 • Windows, rakip web sunucularından çok daha fazla özelliğe sahiptir, bu gerçek değildir! İnsanlar Windows Server'ın fiyatından şikayet ediyorlar (yüzlerce maliyeti olduğu için), ancak "Para Kazanmak Para Alır" eski atasözü geçerliliğini koruyor. Yıllarca sorunsuz kullanım sağlamak için tasarlanmıştır ve çoğu işletme, maliyetin aşırı OLMADIĞINDA hemfikirdir. Aslında oldukça uygun fiyatlı ve çoğu insan için bütçe dahilinde.

Faydaları

Microsoft'un Bulut İşletim Sisteminin kalbinde yer alan Windows Server, dayanıklılığı artırmak, yönetimi basitleştirmek, maliyeti düşürmek ve işletmeye hizmetlerin sunumunu hızlandırmak için teknolojik gelişmelerden ve yeni hibrit bulut özelliklerinden yararlanarak müşterilerin veri merkezini dönüştürmesine yardımcı olur.

Windows Server 2012 R2, hizmet kesintilerine karşı koruma sağlamak için güçlü kurtarma seçeneklerini etkinleştirirken en büyük iş yüklerinizi çalıştırmak için ölçeklenebilen, başarısı kanıtlanmış, kurumsal sınıf bir bulut ve veri merkezi platformudur. Temel altyapınızı basitleştirerek ve endüstri standardı donanımdan yararlanarak maliyeti düşürmenize olanak tanıyarak değer elde etme süresini hızlandırmaya yardımcı olur. Windows Server 2012 R2, uygulamaları ve web sitelerini hızlı bir şekilde oluşturmanıza, dağıtmanıza ve ölçeklendirmenize yardımcı olur ve iş yüklerini şirket içi ortamlar ile bulut arasında taşıma esnekliği sağlar. Veri merkeziniz ve bulutta birleştirilmiş kimlikleri yönetirken kurumsal kaynaklara esnek, uzaktan erişim sağlamanıza olanak tanır ve kritik iş bilgilerini korumanıza yardımcı olur.

Who this course is for:

 • Meslek Lisesi Bilişim Bölümleri
 • Meslek Lisesi Ağ Bölümü
 • Ön Lisans Ve Lisans Ağ Bölümleri
 • Meraklılar Ve Öğrenmeye Açık Olan Kişiler

Instructor

Bilgisayar Öğretmeni
Erhan Yağmur
 • 3.7 Instructor Rating
 • 96 Reviews
 • 5,297 Students
 • 24 Courses

1988 Sivas/Zara doğumlu. Yakacık Teknik Lisesi Bilgisayar/Yazılımından mezun olduktan sonra üniversite öğrenimini Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar-Elektronik ana bilim dalı Bilgisayar Öğretmenliği ile tamamladı.Uzun zaman MEB de öğretmenlik yaptım.Şu an İstanbul Ayvansaray Üniversitede Öğretim Görevlisi olarak çalışıyorum.

1988 Sivas/Zara doğumlu. Yakacık Teknik Lisesi Bilgisayar/Yazılımından mezun olduktan sonra üniversite öğrenimini Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar-Elektronik ana bilim dalı Bilgisayar Öğretmenliği ile tamamladı.Uzun zaman MEB de öğretmenlik yaptım.Şu an İstanbul Ayvansaray Üniversitede Öğretim Görevlisi olarak çalışıyorum.Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 15,000+ courses