Udemy

VmWare Sanallaştırma Temel Eğitimi

! Tüm eğitimlerim için indirim kuponlarını web sitemden alabilirsiniz. !
Free tutorial
Rating: 4.1 out of 5 (334 ratings)
4,723 students
51min of on-demand video
Turkish

VmWare vSphere ESXİ Kurulumu
VmWare vSphere ESXİ vSwitch Ayarları
VmWare vSphere ESXi Sanal Makine Oluşturma
VmWare Workstation Pro Kurulumu
VmWare Workstation Pro Network Ayarları
VmWare Workstation Pro Sanal Makine Oluşturma
VmWare Fusion Kurulumu
VmWare Fusion Network Ayarları
VmWare Fusion Sanal Makine Oluşturma

Requirements

 • Bu kursa bilgisayar kullanmayı bilen herkes katılabilir.
 • Temel olarak Sistem ve Network bilginiz olması tavsiye edilir.

Description

!!! TÜM EĞİTİMLERİM İÇİN İNDİRİM KODLARINI WEB SİTEMDEN ALABİLİRSİNİZ !!!

Herkese Merhabalar,

Udemy üzerinden yayınladığım diğer eğitimlerde lab çalışmalarını yaparken sıklıkla VmWare sanallaştırma sistemlerini kullandığımızdan ve sanallaştırma hakkında bilgisi olmayan arkadaşlarımız da olabileceğini düşündüğümden bu VmWare Sanallaştırma Temel Eğitim'ini ücretsiz olarak sizler için hazırladım. Umarım bu eğitim sizler için faylalı olur.

Bu eğitimimizde toplamda üç bölümümüz var ilk bölümümüzde eğitim içeriğinden Bulut Bilişim mimarisinden bahsedeceğiz. İkinci bölümümüzde ise ESX i Hypervisor kurulumunu yapacağız, Virtual Switch ayarlarından bahsedeceğim size son olarak ESXi üzerinde sanal makine nasıl oluşturacağınızı göstererek ikinci bölümü bitireceğiz, üçüncü  bölümde ise VMware Workstation Pro ve Fusion konularını içeceğiz, ilk dersimizde VMware Workstation Pro'nun kurulumunu yapacağız, ikinci dersimizde Workstation Pro Network ayarlarından bahsedeceğiz,  üçüncü dersimizde Workstation Pro üzerinde sanal makine nasıl oluşturuyoruz onu göstereceğim, en son olarak VMware Fusion konusunu işleyerek dersimizi bitireceğiz ve eğitimimizide tamamlamış olacağız. Bu eğitimi hazırlamamamdaki amaç daha önceki Udemy eğitimlerimizde Lab çalışmalarını yaparken sanallaştırma Platformu olarak VMware'i kullandık, VMware hakkında ve sanallaştırma hakkında bilgisi az olan arkadaşlarımız için de bu ücretsiz eğitim setini hazırladım.

Bu eğitimi sektördeki 22 yıllık deneyimlerimle sizlere en iyi şekilde aktarmaya çalıştım. Eğitimi hazırlarken ben çok keyif aldım sizilerinde keyif alarak izleyeceğinizden hiç şüphem yok. 

Umarım bu eğitim sizin için faydalı bir eğitim olacaktır eğitimle görüşmek üzere hoşçakalın, kendinize iyi bakın

Who this course is for:

 • Yeni Mezunlar
 • Sistem Uzmanları
 • Network Uzmanları
 • Bilişim Sektörü Çalışanları
 • Sunucu Sanallaştırma Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İsteyenler

Instructor

Network Danışmanı ve Eğitmeni
Yavuz BULUT
 • 4.5 Instructor Rating
 • 985 Reviews
 • 7,896 Students
 • 15 Courses

Merhabalar,

24 yıldır iletişim ve bilişim sektöründe çalışmaktayım, 1998 yılında başladığım iş hayatıma 2001 yılında kendi kurduğum Ses Telekom firmasında 2011 yılına kadar devam ettikten sonra 2013-2016 yılları arasında İstanbul'da Cisco Gold Partneri olan bir firmada proje yönetici olarak çalıştım.

2017'de ICT Akademi'yi kurarak Network eğitimleri vermeye başladım. Eğitimler artık yavaş yavaş Online eğitime doğru kaymaya başlayınca bende 2020 itibariyle ICT Akademi üzerinden verdiğim eğitimlerin tamamını Udemy üzerinden yayınlamaya karar verdim.

İlk sertifikam olan Cisco CCNA Routing and Switching sertifikamı 2013 yılında aldım ve sırasıyla 2014'de CCNA Security, 2015'e CCNA Voice, 2016'da CCNP Routing ve Switching, 2018 CCNA Collaboration, 2018'de Cisco Video Network Specialist ve 2020'de CCNP Enterprise sertifikalarını aldım.

Şu anda Network Danışmanı olarak çalışmaya ve Udemy üzerinden eğitimler vermeye devam ediyorum.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 26,000+ courses