Udemy

Unity Ve Github İle Kod Yazmadan Versiyon Kontrolünü Öğrenin

Versiyon Kontrolünü Sıfırdan Öğrenmek İsteyenler İçin Başlangıç Noktası
Free tutorial
Rating: 4.9 out of 5 (24 ratings)
1,066 students
1hr 2min of on-demand video
Turkish

Sourcetree programının nasıl kullanılacağını.
Etkili Github kullanımı.
Yaptığınız oyunları nasıl Github'a yükleyeceğinizi.
Tek bir oyun projesinde birden fazla kişinin nasıl çalışcağını.
Çalışırken karşılaşacağımız yaygın hataların nasıl çözeceğimizi.
Projemizi birden fazla parçaya nasıl böleceğimizi.
Yaptığımız hataları nasıl hızlıca düzelteceğimizi.

Requirements

  • Bilgisayar, Unity, Sourcetree Programları.

Description

Bu Kurs da ne yapacağız?

Oyun geliştirirken en büyük sorunlarımızdan biri 4 saatlik bir çalışma sonucunda yaptığımız değişiklikleri vazgeçip eski haline çevirmek için bir 4 saat daha harcamak. Bu sorunun yegane çözümü ise versiyon kontrolü dediğimiz bir yöntem. Github ve Sourcetree araçlarını kullanarak oyun geliştirirken koyacağımız kontrol noktalarıyla yaptığımız değişiklikler arasında geçiş yapacağız ve beğenmediğimiz değişiklikleri tek tuşla geri alabileceğiz. Bunların yanında nasıl etkili bir şekilde Github kullanacağımızı ve projelerimizi nasıl Github üzerinde yayınlayacağımızı öğreneceğiz.

Bu kursun içindeki bilgilere nerede ihtiyacınız olacak?

Günümüzde artık herhangi bir oyun şirketini başvuruyorsanız size ilk sordukları soru şu oluyor;

Versiyon kontrolü kullanabiliyor musunuz?

Bu sorulması normal ve önemli bir sorudur çünkü eğer diğer ekip üyeleriniz ile birlikte oyun geliştiremiyorsanız yada nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız takım çalışması yapamayacağınız anlamına geliyor. Versiyon kontrolü kullanabilmeniz başvurularda bir çok adayın önüne geçmenizi sağlayacak önemli bir konudur.

Bu kurs da ihtiyacım olan tüm bilgileri öğrenecek miyim?

Bu kurs da bir ekip ile birlikte çalışmak için gerekli olan tüm bilgileri öğreneceksiniz ve karşılaşacağınız sorunları nasıl çözeceğinizi öğreneceksiniz. Bunun yanında birleştirme ve bölme gibi ileri seviye konular üzerinde duracağız.

Çalışacağım yer farklı bir program kullanıyorsa öğrendiklerim boşa gidecek mi?

Hayır, öğrendikleriniz boşa gitmeyecek çünkü Sourcetree sadece bir arayüz. temel olarak Git aracını kullanıyor ve çalışacağınız kişilerde hangi programı kullanırsa kullansın bir şey değişmeyecektir. Sourcetree kullanmanız herhangi bir şekilde çalışmanızı engellemeyecektir.

Who this course is for:

  • Git ve Sourcetree kullanımını öğrenmek isteyenler.
  • Versiyon kontrolünün ne olduğunu öğrenmek isteyenler.
  • Github kullanımını öğrenmek isteyenler.

Instructor

Game Developer & Educator
Emir Furkan Tokkan
  • 4.7 Instructor Rating
  • 135 Reviews
  • 1,755 Students
  • 3 Courses

2017-2019 yılları arasında Kariyer Mimarı adlı kişisel gelişim kursunda, Microsoft Yazılım Uzmanlığı eğitimini yüksek başarı derecesiyle tamamladım, eğitimim süresince oyun geliştirmeye olan ilgimi keşfettim, Unity oyun motoru başta olmak üzere çeşitli araştırmalar yaptım. Oyun geliştirme teorilerini ve prensiplerini bunların dışında RPG, FPS, TPS, RTS gibi oyunların nasıl yapıldığını, oyun tasarım dokümanının ve level tasarım dokümanının nasıl hazırlandığını öğrendim. Ardından 2018 GameX fuarında, Unity motoru ile FRC takımları için geliştirdiğim saha simülatörünü robotik takımlarının standında sergiledim. Oyun geliştirme üzerine kariyer yapmaya ve kendimi bu alanda geliştirmeye karar verdikten sonra Seed Game Jam adlı etkinliğe katıldım. Etkinlikte tanıştığım insanlar ile bir oyun geliştirme ekibi kurduk. Ekibimiz ile bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Next In Game adlı etkinliğe başvurduk. Bu etkinlikte yarı final sürecine kadar ulaşabildik şu anda aktif olarak steam üzerinde yayınlayacağım projem üzerinde çalışmaya devam etmekteyim. Aynı zamanda Unity ile RPG oyun geliştirme üzerine bir eğitim seti hazırlıyorum.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 22,000+ courses