Unity 3D Particle System

System Shuriken w Unity 3D
Rating: 4.4 out of 5 (39 ratings)
6,431 students
Polish
W tym kursie wideo rozpoczniesz swoją przygodę z systemem Shuriken i poznasz zasady tworzenia cząsteczek w Unity 3D

Requirements

 • Kurs wideo Particle został stworzony z myślą o osobach, którym podstawy gamedev'u nie są obce i które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z systemem Shuriken w Unity 3D

Description

Kurs wideo Particle został stworzony z myślą o osobach, którym podstawy gamedev'u nie są obce i które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z systemem Shuriken w Unity 3D. Jeśli nie po drodze Ci z czytaniem dokumentacji do Unity 3D i chciałbyś od razu przejść do rzeczy - ten kurs na pewno przypadnie Ci do gustu.

Ten kurs pozwoli Ci zapoznać się z procesem tworzenia cząsteczek w Unity 3D. Zapoznamy się z niezliczoną ilością opcji w różnych subkomponentach systemu Shuriken. Wykorzystamy zarówno podstawowe właściwości emiterów, poznamy zastosowanie takich komponentów, jak color over lifetime, czy bardziej zaawansowanych opcji renderera. To i jeszcze więcej, doprowadzi nas do stworzenia dwóch efektów cząsteczkowych:

 • płomienia wraz z towarzyszącym mu dymem,

 • eksplozji z falą uderzeniową i trailami.

Na początku stworzymy prostą cząsteczkę imitującą płomień. Nadamy jej odpowiedni materiał i animujemy go za pomocą subkomponentu Texture Sheet Animation. Modyfikacje emitera i właściwości takich, jak czas życia, przejrzystość czy wielkość, pozwolą nam nadać płomieniowi odpowiedni wygląd. Następnie, stworzymy traile dymu z wykorzystaniem subemiterów, oślepiający efekt "fireball", imitujący krótkie, ostre światło i falę uderzeniową. Nadamy emiterom odpowiednie kształty i będziemy balansować wartościami wielkości, czasu życia, liczby cząsteczek i przezroczystości, by uzyskać odpowiednią "gęstość". Wykorzystamy właściwości modyfikowane wraz z czasem życia cząsteczki - kolor i wielkość - co pozwoli nam "wygładzić" stworzony przez nas efekt i zniwelować agresywny efekt zanikania cząstek.

Dostępne tutaj, przykładowe materiały, pozwolą nam w łatwy sposób zsynchronizować pracę lub kontynuować ją po zakończeniu kursu.

A teraz odłóż rozbudowany manual Unity 3D i zacznij prawdziwą przygodę z Shuriken Particle System. Czeka Cię mocna jazda bez trzymanki po świecie game developmentu, kończąca się każdorazowo stworzeniem zaawansowanych efektów eksplozji, o których nawet nie śniłeś!

Who this course is for:

 • Jeśli nie po drodze Ci z czytaniem dokumentacji do Unity 3D i chciałbyś od razu przejść do rzeczy

Course content

3 sections5 lectures36m total length
 • Intro
  00:56

Instructor

Graphics, Video, Programming, Game Development,
BackDoor Knowledge University
 • 3.9 Instructor Rating
 • 181 Reviews
 • 7,073 Students
 • 5 Courses

To help you enter your career path, we've created BackDoor Knowledge University. This is a place where professional trainers with at least several years of experience in the industry. We'll tackle niche topics to the smallest detail to bring you closer to your dream work.

Course topics:

Graphics 2D, Graphics 3D, Video, Video editing, Programming, Game Development,


- BackDoor Knowledge University team