TYT Matematik

üniversite hazırlık
Free tutorial
Rating: 4.2 out of 5 (2 ratings)
649 students
1hr 54min of on-demand video
Turkish

Tyt matematik konuları

Requirements

  • ilkokul matematik bilgisi

Description

Online Eğitim Nedir? Nasıl Ders Yapılır?

Eğitim yaşantısında teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok yenilik meydana geldi. Online eğitim bu yeniliklerden birisidir. Aslında online eğitim, ders veren kişi ile öğrencinin aynı ortamda bulunmadığı eğitim sistemini anlatan bir terimdir. Bir çoğumuz bu sistemleri kullanarak kendimizi geliştirmek istediğimiz konularda eğitim almak için online eğitim veren kurumları ve dersleri araştırarak ücretli veya ücretsiz bu eğitimlere katıldık.

Online Eğitim Nasıl Yapılır?

Video, ses, grafik, bilgisayar, çoklu ortam teknolojisi gibi araçların yardımıyla, online olarak uzaktan bağlanılarak yapılmaktadır. Tam zamanlı çalışanlar ve yurtdışında eğitim görmek isteyip buna imkân bulamayanlar için uzaktan online eğitimler ideal seçeneklerdir.

online Eğitim Sisteminde Dersler Nasıl İşlenir?

Dersler eğitim kurumlarının belirlemiş olduğu 3 farklı yöntem ile işlenebilir.

Eş zamanlı dersler: Genellikle sanal sınıf ortamlarında eğitmen ve öğrenci grubunun aynı anda bulunduğu ve öğretim faaliyetini gerçekleştirdiği modeldir.

Eş zamansız (ayrı zamanlı) model: Ders kitapları, video ve ses dosyaları gibi çeşitli öğretim materyalleri öğrencilere sunulmuş olur. Bu sayede istediğiniz zaman, kendi hızınıza göre öğrenme faaliyetini bireysel olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Karma model: Eş zamanlı ve ayrı zamanlı modellerin aynı eğitim programı içerisinde uygulandığı modeldir.

Onlne Eğitimlerde Sınavlar Nasıl Yapılır?

online eğitim nedir, online eğitim nasıl yapılıyor

İnternet ortamında gerçekleşen sınavların yine eğitim kurumu tarafından belirlenen ve önceden duyurulan kurallara göre yapılmaktadır.

Online eğitim, kendi içinde sınırları barındırmayan bir eğitim sistemidir. Zaman ve mekândan bağımsız,her yaş grubundan öğrenmeye açık kişilere bilgi aktarımı sağlamaktadır. İnterneti olan herkes bazı teknolojik cihazları kullanarak bu eğitimden faydalanabilmektedir.Bu kadar kolay bir online eğitim sisteminin,hayalden öteye geçerek gerçek olması her insanı kolayca etkilemektedir.Bu konu üzerinde sizin de düşünmenizi sağlayacak olan Nelson Mandela’nın şu sözünü paylaşmak isterim: “Dünyayı değiştirmek için kullanabileceğiniz en güçlü silah eğitimdir.”

Who this course is for:

  • başlangıc düzeyi matematik

Instructor

Matematikçi
Mustafa ECE
  • 4.2 Instructor Rating
  • 2 Reviews
  • 649 Students
  • 1 Course

3 senedir özel ders veren biriyim matematik öğrencisiyim. pandemiden dolayı online derslere geçiş yaptım. anlatımım genellikle akıcıdır. youtube kanalımdan anlatımımı ve dersleri izleyebilirsiniz. online dersler için zoom uygulamasını kullanıyorum.Her seviyeye uygun matematikten özel ders verebilirim. Bu zor dönemde aksayan eğitim-öğretimi fırsata çevirip bir adım daha öne çıkmanız için elimizden gelen her şeyi yapacağım.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 15,000+ courses