Python Kodlama Dersleri (Dr. Adem ZENGİN)

Python ile Bilgisayar Programlama Eğitimi
Rating: 4.2 out of 5 (15 ratings)
1,014 students
Turkish

Sıfırdan Python Kodlama

Requirements

 • Ön bilgi gerekmemektedir.

Description

Geleceğin Yazılım Mesleklerine Açılan Kapı Olan Python Kodlama Dersleri

Bu kurs hiçbir programlama dilinde tecrübesi olmayan veya başka bir dil bildiği halde Python dilinde tecrübesi olmayan kişilere temel seviyede Python öğretmeyi hedeflemektedir. Her bölümün sonunda somut programlama ödevleri ile öğrendiklerinizi kalıcı hale getireceksiniz. Kursu bitiren kişiler, temel Python bilgisiyle küçük problemlerin çözümü için basit programlar yazacak bir tecrübe düzeyine erişeceklerdir. Kursun sonuna gelen takipçiler, Python’u hangi alanda hangi amaçla kullanmak istiyorlarsa o alanda kullanılan Python kütüphanelerini araştırmalılar ve öğrenme yolculuklarına bu kütüphanelerin kullanımı ile devam etmeliler.

Python, 1991 yılında Hollandalı programcı Guido van Rossum tarafından geliştirilmiştir. İfadeleri gruplamak için parantez yerine girinti kullanmak gibi özelliklerle kullanımı kolay bir dil olarak tasarlanmıştır. Python ayrıca karmaşık işlerin yalnızca birkaç ifade ile yürütülebilmesi için tasarlanmış oldukça kompakt bir dildir. 2010 yılına gelindiğinde Python, Java ve JavaScript ile birlikte en popüler programlama dillerinden biri haline geldi. Python ücretsiz ve açık-kaynak bir programlama dilidir. Çok sayıda bilimsel kütüphaneye sahip oluşu ve bunlara sürekli yenilerinin ekleniyor olması popülaritesini artırmaktadır. Bu durum Python’a çok sayıda bilimsel kullanıcı kazandırmaktadır. Programlamaya yeni başlayanlar için diğer dillere göre daha kolay öğrenilmesi, tüm platformlarda çalışıyor olması ve iyi bir dokümantasyona sahip olması Python’u öne çıkaran diğer özellikler arasındadır.

Tüm kursiyerlere Allah'tan başarı diliyorum.

Dr. Adem ZENGİN

Who this course is for:

 • Yapay zeka, modelleme, veri bilimi, bulut bilişim, görüntü işleme gibi alanlarda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler öncelikle sağlam bir Python temeli atmalılar. Bu kurs işte bu temeli atmak isteyen sizler için düzenlenmiştir.

Course content

2 sections14 lectures1h 14m total length
 • Python Kurulumu
  04:06
 • IDLE ve İlk Kullanım
  08:20

Instructor

Dr. Adem Zengin
 • 4.2 Instructor Rating
 • 15 Reviews
 • 1,014 Students
 • 1 Course

İlahiyat ve Mühendislik alanından geliyorum. Doktoramı İngiltere Leeds Üniversitesi Matematik ve Fizik Bilimleri Fakültesinde yaptım. Makromoleküllerin birbirleriyle etkileşimlerinin modellemesini, simulasyonunu çalıştım. 15 yıldan fazladır programlamanın bir şekilde içindeyim. Bilgisayar programlamaya üniversite yıllarında hobi olarak başladım. Şimdi ise akademik sahada kullanmaya devam ediyorum. Başta beni var ettiği ve tüm bu imkanları bana sağladığı için Yüce Allah’a hamd ediyorum, şükrediyorum.