[Temel Seviye] MERN Stack Eğitimi

Uygulama Geliştirerek MongoDB - Express - React - Node Eğitimi
New
Rating: 4.9 out of 5 (3 ratings)
481 students
1hr 53min of on-demand video
Turkish

Temel MERN Konularını Öğrenecekler
NodeJS ve ExpressJS ile REST API Uygulaması Geliştirmeyi Öğrenecekler
MongoDB Atlas ile Veritabanı İşlemlerini Öğrenecekler
React Context ile State Yönetimini Öğrenecekler

Requirements

  • Temel Seviye Javascript Bilgisi

Description

Merhabalar,

Bu kursumuzda Temel MERN Stack konularını uygulama geliştirerek öğreniyoruz. Not ekleme listeleme güncelleme ve silme  (CRUD) işlemlerini yaparak Not Uygulaması geliştiriyoruz.

Uygulamamız Backend ve Frontend olmak üzere 2 kısımdan oluşuyor. Bizde daha kolay anlaşılabilmek için kursumuzu 2 ye ayırıyoruz.

Backend ile projemizin server tarafını geliştiriyoruz ve REST API Uygulaması geliştiriyoruz. Server uygulamamızı ExpressJS ve NodeJS ile geliştiriyoruz. Bu kısımda Router ve Controller yapılarını oluşturduğumuz gibi MongoDB Atlas kullanarak veritabanı oluşturuyoruz. Mongoose kullanarak veritabanına eriştiğimiz gibi Not modeli üreterek CRUD işlemlerini gerçekleştiriyoruz. POSTMAN uygulamasını kullarak geliştirdiğimiz REST API 'yi test ediyoruz.

Frontend işlemleri ile kullanıcının görebileceği alanları tasarlıyoruz. REST API ile bağlantı kurarak verilere kullanıcıların erişmesini sağlıyoruz. Frontend kısmında React uygulaması oluşturuyoruz ve  React Context kullanarak state yapısı oluşturuyoruz. Böylece verilerimizi tek bir merkezdan kontrol edebiliyoruz.

Bu kursumuzun sonunda temel olarak MERN Stack yapısını öğreneceksiniz ve sizde kendi uygulamalarınızı yapabileceksiniz.

Kursumuz komple bir eğitici olduğu için başlamadan önce MongoDB Express React ve NodeJs konularını bilmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz ve gözünüz korkabilir ama korkmanıza gerek yok çünkü bu kursumda en temel bilgileri bile ayrıntılı bir şekilde anlatıyorum kursumdan faydalanabilmeniz için sadece temel bir javascript bilmeniz yeterli.

Umarım kursum sizler için faydalı olur. Hayatınızda başarılar dilerim ve gelecek kurslarımda tekrar buluşmak dileğiyle esen kalın.

Who this course is for:

  • MERN Konularını Öğrenmek İsteyenlere

Instructor

Software-Game Developer
AOS Software
  • 4.4 Instructor Rating
  • 1,684 Reviews
  • 55,608 Students
  • 43 Courses

Freelance C# uzmanı ve web,masaüstü, mobil uygulama ve oyun geliştiricisi

Yıllardır Asp.Net MVC ile kurumsal projeler gerçekleştiriyorum ve kamu kuruluşlarına danışmanlıklar yapıyorum. Open source projelerine destek veriyorum ve orjinal içerikler üretiyorum.

Alanımızla ilgili piyasada hala eski teknolojilerin takip edildiğini gözlemlediğim ve bu alanda gelişimlere katkıda bulunmak amacıyla eğitim videoları oluşturmaya karar verdim.  Benden beklenen projeleri oluştururken  karşılaştığım sorunlar, cevaplanmasını istediğim sorular,araştırma ihtiyacı hissettiğim noktaları göz önünde bulundurarak videoları hazırlayacağım.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 19,000+ courses