Temel Almanca Bilgisi

Almancanın temel bilgileri
Free tutorial
Rating: 4.6 out of 5 (1,473 ratings)
46,415 students
1hr 52min of on-demand video
Turkish

Almancaya giriş
Almancanın temelini öğrenmeye başlıyoruz
Alfabe, Artikeller, Sayılar, Selamlaşma & Vedalaşma, Kişi zamirleri, Haben ve Sein fiilleri, ve kendinizi tanıtmayı öğreneceksiniz.
Bu "tanışma" kursumuzdan sonra A1 seviyeme de göz atmanız yararınıza olacaktır, eğer öğrenmeye hevesliyseniz tabii!

Requirements

  • Küçük bir not defteri ve bol motivasyon dışında bir şeye ihtiyacınız yok.

Description

  • Almanca'ya 0'dan başlamak isteyenlere ya da eksik hissettiği konuları tekrar etmek isteyen her almanca öğrencisine uygun bir ders başlangıcı.

  • Yeni bir dil öğrenirken önemli olan şey doğru öğrenmek ve bol bol tekrar etmek. Benim de buradaki amacım hem telaffuzu düzgün öğretmek hem de bol bol tekrar eden etkinliklerle dili öğretmek.

  • Telaffuz önemli olduğundan alfabe ile başlayıp telaffuza da sıfırdan bir başlangıç yapacağız. Sayılar ve Almanca'daki en önemli konu olan artikellerle de tanışıp A1 seviyesine güzel bir başlangıç yapabilecek duruma geleceğiz.

  • Bu kurs sadece tanıtım amaçlıdır ve gerçekten sadece temel bilgileri içermektedir. Kursun devamına erişmek için A1 seviyesine de göz atabilirsiniz.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Eğitmene ulaşma kolaylığı! Verilen mail adresi üzerinden istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz, geri bildirim alabilirsiniz.
Ders içi ödevleri mutlaka bana ulaştırın ki ben de sizin gelişiminizi gözlemleyebileyim. Öneri ve eleştirilere de her zaman açık olduğumu belirtilmeliyim!

Doğal yoldan Almancanızı geliştirmek istiyorsanız mutlaka çocuk filmleri/çizgi filmli izleyin e Almanca şarkılar dinleyin. Bilmediğiniz kelimelerin anlamlarına mutlaka bakın, fazlasıyla faydasını göreceksiniz. Sadece kelime ve dil bilgisi bazen yeterli olmayabiliyor, doğal ortamda Almanca dilini dinlemeye alışmanız gerekiyor! 

Not: Telaffuzların değişikli göstermesinin sebebi tek başına okunurken bastırılarak okunmasıdır. Normal şartlarda -en ile biten kelimelerde "e" harfi yutulur, dolaysıyla duyulmaz.

Umarım en yakın zamanda bu dili konuşmaya başlarsınız, ve bu başarınızı da benimle paylaşırsınız.
Başarılar dilerim!


Who this course is for:

  • Almancaya 0'dan başlayan, yeni bir başlangıç yapmak isteyen herkese açık bir kurs. Özellikle Almancayı duyarak ve hayatına dahil etmek isteyenler için.

Instructor

Yabancı dil öğretmeni
Deniz Koşal
  • 4.6 Instructor Rating
  • 2,088 Reviews
  • 48,396 Students
  • 3 Courses

Almanya'da doğup iki farklı kültürle büyümüş  ve yabancı dil ve kültür öğretmeye (ve öğrenmeye) hevesli biri. Türkiye'de İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun ve öğrenciliğinde de gönüllü dil dersleri vermiştir.

Her ne kadar ilk amacım herkesi konuşturmak olsa da, dil bilgisi öğrenmeden yeni bir yabancı dil maalesef öğrenilmiyor. Bol bol pekiştirmeler ile hem dil bilgisini öğretip hem konuşturmak istiyorum öğrencilerimi. Konuşma ve dinleme pratikleriyle kurs içeriklerini zenginleştirmeye çalışıyorum.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 16,000+ courses