Udemy

Bir TEDx Organizatöründen; Etkili Sunumların Püf Noktaları

Bir TEDx Organizatöründen; TED ve TEDx Sahnesinde Etkileyici Konuşma Yapmanın Detayları
Free tutorial
Rating: 3.6 out of 5 (14 ratings)
621 students
32min of on-demand video
Turkish

TEDx sahnesinde ya da herhangi bir sahnede etkileyici sunum yapmanın püf noktalarını hakkında bilgi sahibi olacaklar.
Etkinlik öncesinde ve anında nelerle karşılaşacakları ve dikkat etmeleri gereken noktalara hakim olacaklar.

Requirements

  • Meraklı olmak ve provalara özen gösterecek titizliğe sahip olmak yeterlidir.

Description

2016 yılında yapmış olduğum ilk TEDx etkinliğinden bugüne kadar 3 TEDx etkinliği organize bir etkinlik uzmanı olarak TEDx sahnesinde yurt içi ve yurt dışından 40'ın üzerinde konuşmayı ağırlama ve birlikte çalışma şansı yakaladım. “Paylaşmaya Değer Fikirler” sloganıyla 30 yıldır dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilen ve binlerce dinleyiciye ilham olan TEDx Konferansları, “Ben Olsaydım” konseptiyle İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından ilk olarak 2016 yılında düzenlenmiştir. TEDxİKÜ Konferanslarının ikincisi “Change Your Perspective” temasıyla 2017 yılı Ekim ayında dinleyicilerle buluştu. “Dönüşüm” temasıyla düzenlenen üçüncü etkinliğimiz 16 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşti.

Her ne kadar sahnede 18 dakikalık bir konuşma yapmak kolay gibi gözükse de etkinliğin perde arkasında konuşmacılarımızın da zaman içinde dâhil olduğu büyük bir ekip çalışması var. Organizatör olarak şunu söylemeyebilirim ki izleyiciler için bir gün olan etkinlik, bizler bir yıl önceden çalışmaya ve planlamaya başlanan keyifli bir süreç

TEDx sahnesinde birçok kategoriden farklı konuşmacılar sahnede yer almaya ve paylaşılmaya değer fikirlerini sahnede paylaşmaya devam ediyor. İlham veren fikirler, öneriler, tespitler, hayatlar… Bu eğitimde tüm süreç boyunca birlikte çalıştığım ve kendilerini sahnede gözlemlediğim konuşmacılarımızın neler yaşadığını ve TEDx sahnesinde etkili bir konuşma yapmak için neler üzerinde durmanız gerektiğiyle ilgili bildiklerimi elimden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Kim bilir belki de bir gün bir TEDx sahnesinde sizinle karşılaşma ve ilham veren fikirlerinizi dinleme şansı yakalarım.

Who this course is for:

  • TEDx sahnesinde yada herhangi bir konferans, seminer, panel vb. etkinliklerde topluluk önünde sunum yapacak her yaştan, her kesimden kendini geliştirmek isteyen öğrencilere kursumuz açıktır.

Instructor

Etkinlik Uzmanı
Caner Aferin
  • 3.6 Instructor Rating
  • 14 Reviews
  • 621 Students
  • 1 Course

Caner Aferin İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümü’nde tam burslu olarak okumuş, psikoloji bölümünden de yan dal yaparak 2012 yılında mezun olmuştur. Öğrenim hayatı boyunca Üniversite içinde birçok kulüpte görev yaparken; bir AKUT gönüllüsü olarak Kültür Üniversitesinde AKUT Öğrenci Topluluğu’nun kurulmasında liderlik yapmıştır.

Mezun olduktan sonra çeşitli ajanlarda görev yapan Caner, 2015 yılında Kültür Üniversitesi Kurumsal İletişim Birimi bünyesinde etkinlik uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Üniversitede çalışmalarına devam eden Caner, Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED “ideas worth spreading” sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen TEDx konferanslarının lisansını alarak Kültür Üniversitesi adına bu etkinliği 3. kere düzenlemiştir. . TEDx lisansı, 25 yıllık konferans düzenleme ve fikir paylaşımı deneyimine sahip olmak demektir.

Tüm bu çalışmalarını yanında İstanbul Drama Sanat Akademisi’ndeki 6 ay süren “MEB Onaylı Yaratıcı Drama Liderliği” eğitimini alan Caner, MEB tarafından yapılan sınavlarda başarılı olarak Yaratıcı Drama Liderli unvanı almaya hak kazanmıştır. Kültür Üniversitesi’nde Kültür Elçileri'nin eğitiminde Yaratıcı Drama yöntemlerinden yararlanan Caner, İstanbul Drama Sanat Akademisinin Uzmanlık atölyelerinden olan Tülay Üstündağ ile “Su İnsanla Söz Başkasıyla” atölyesine katılarak deneyimlerini arttırmıştır.

Caner Aferin şu an İletişim alanında yüksek lisans yapmakta kendini gelişmeye ve öğrenmeye devam etmektedir.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 19,000+ courses