Udemy

STAJ DEFTERİ YAZMA EĞİTİMİ-MÜHENDİSLİK STAJ DEF. ÖRNEKLERİ

Staj nedir? Nerelerde Staj Yapılabilir? Staj yeri nasıl bulunur? Staj defteri nasıl eksiksiz hazırlanır?
Free tutorial
Rating: 4.7 out of 5 (187 ratings)
8,136 students
31min of on-demand video
Turkish

Staj yeri nasıl bulunur?
Staj nedir?
Nerelerde staj yapılabilir?
İyi bir staj defteri nasıl olmalıdır?
Staj nasıl daha aktif geçirilir?

Requirements

  • Bilgisayar-Tablet
  • İnternet

Description

Merhaba arkadaşlar, ismim Cengiz Murat, eğitimimize hepiniz hoş geldiniz. Mekatronik mühendisiyim, mekanik tasarım konusunda çalışmalar yapıyorum, bilgisayar destekli tasarım ve imalatı şeklinde.

Üniversitede mühendislik öğrencisi olduğum yıllarda bende staj yaptım sizler gibi. Stajda olumlu-olumsuz deneyimlerim oldu haliyle. Staj defteri yazma konusunda da tecrubesizdik, deftere ne yazılacak nasıl doldurulacak diye düşündüğümüz olmuştu zamanında.

Staj nedir? Staj yeri nasıl bulunur? Staj defteri nasıl doldurulur? Bu gibi bilgileri içeren eğitim hazırlama gereği hissettim bundan dolayı.

Kendi hazırladığım staj dosyalarınıda paylaşacağım sizinle.

Ben yaz stajlarımı biriktirmiştim, 25 25 yapmak yerine tek seferde 50 gün olarak yapmıştım. 30 günü uygulama, 20 günü büro stajı şeklinde.

Bunun dışında 7+1 İş yeri eğitimi stajı da yapmıştım son sınıfın ilk dönemi, 4 ay boyunca yaşadıklarımı öğrendiklerimi yazdığım staj defterinide paylaştım indirip inceleyebilirsiniz. Ekleriyle birlikte toplam 55 sayfa.

Yine çok işinize yarayacağını düşündüğüm bir döküman daha paylaştım sizinle. Mühendislik öğrencileri için staj yapılabilecek firmaların listesinin olduğu bir döküman bu, umarım o firmalardan seçtiğiniz bir tanesinde güzel bir staj yaparsınız.

Bu eğitimdeki amacım, stajınızını bilinçli yapmanız ve staj defterinizi dolu dolu hazırlamanız. Eğitimin diğer videolarında bir staj nasıl yapılmalı onu anlattım tavsiyelerle, videolar sıkıcı gelmesin, ilk önce bu videolara bir göz atın, daha sonra paylaştığım dökümanları inceleyip kendi staj defterinizi yazın.

Diğer eğitimlerime de göz atabilirsiniz.

Umarım faydalı olur, iyi eğitimler.

Who this course is for:

  • Staj yapacak olan üniversite öğrencileri.
  • Staj yapacak olan lise öğrencileri.
  • Öğretmenler
  • Akademisyenler

Instructor

Cengiz Murat Tekinbüğrü
  • 4.1 Instructor Rating
  • 408 Reviews
  • 9,456 Students
  • 3 Courses

Mekatronik mühendisiyim, mekanik tasarım alanında çalışmalar yapıyorum. Mekanik tasarım uzmanlığı pozisyonunda çalıştığım firmalarda 20 yi aşkın makine tasarım-imalat-belgelendirme projelerinin sorumluluğunu yürüttüm. Bu projelerden 3 tanesi, projelere fon desteği sağlayan kurumlarla(Kosgeb,Tübitak) ortak yürüttüğümüz projeler oldu.

Udemy'e eğitmen olarak katılmamın sebebi, çalışma hayatım boyunca edindiğim, özellikle pratik deneyimleri, sizlere, yani değerli Udemy ailesi bireylerine aktarmaktır.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 19,000+ courses