Solidworks | Yeni Başlayanlar için Temel Eğitim CAD/CAM

Solidworks ile 3D Tasarım Dünyasını Öğrenmeye Başlayın!
Free tutorial
Rating: 4.4 out of 5 (14 ratings)
1,573 students
1hr 56min of on-demand video
Turkish

Solidworks programının temel modüllerini öğreneceksiniz.
Solidworks içerisinde 2D çizimler yapmayı öğreneceksiniz.
Solidworks içerisinde 3D katı modellemeler yapmayı öğreneceksiniz.
Tasarımdan imalata geçmeyi öğreneceksiniz.

Requirements

 • Solidworks ya da herhangi bir CAD ön bilginizin olmasına gerek yoktur.
 • Herhangi bir Solidworks sürümü ile çalışabilirsiniz.

Description

Solidworks, Fransız havacılık şirketi Dassault Aviation'a ait olan Dassault Systemes tarafından geliştirilen bir CAD (Computer Aided Design), yani bilgisayar destekli tasarım programıdır. Aynı şirket aynı zamanda dünyanın en iyi tasarım programlarından olan Catia V5 programının da geliştiricisidir. Solidworks, kullanıcıya içerisinde birçok sektöre hitap eden çözümler sunar. Aynı zamanda program oldukça basit ve pratiktir. Programın arayüzü de oldukça kullanıcı dostudur. Bu yüzden öğrenilmesi en kolay olan programlardandır.

Özellikle ülkemizde en çok tercih edilen programların başında gelir. Bunun birinci nedeni Solidworks programının lisansının diğer programlara göre daha az maliyetli olmasıdır. İkinci nedeni ise programın Türkçe dil desteğinin olmasıdır. Diğer nedenler de programın ülkemizdeki distribütör desteği ve kullanım kolaylığıdır. Ülkemizin büyük bölümünde küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından kullanılır. Makine, Kalıpçılık, Çelik Konstrüksiyon, Tarım ve Isı Sanayi gibi sektörlerde sıkça kullanılır. Daha büyük yani Otomotiv, Havacılık ve Savunma Sanayi gibi sektörlerde Catia V5 ve NX gibi modül olarak daha güçlü ve daha üst düzey programlar kullanılır. Ayrıca Solidworks ülkemizde mühendislik fakültelerinde en çok ders olarak gösterilen bilgisayar destekli tasarım programıdır.

Modül olarak sektörel modüllere sahip olması ile birlikte kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlar. İçerisinde Sac Metal, Çelik Konstrüksiyon, Kalıp Araçları, Composer gibi modüllerin bulunması ve bu modüllerin Solidworks içerisinde imalata yönelik kullanımının pratik olması tasarım alanına ilgi duyanlar için önemli bir etken oluşturmaktadır. Bu yüzden ilk kez CAD mantığını öğrenecek bireyler için en uygun program Solidworks programıdır. Öncelikle CAD mantığını Solidworks programında oturtmak, programlarda ileri seviye çalışmalar yapabilmek için çok önemlidir.

Who this course is for:

 • Solidworks programını öğrenmek isteyenler
 • Solidworks programında kendini geliştirmek isteyenler
 • Solidworks programını temel seviyede öğrenmek isteyenler
 • Tasarım alanına ilgi duyanlar
 • CAD programlarına ilgili olanlar

Instructor

20.000+ Öğrenci | En İyi Eğitmenler | Mühendislik ve Tasarım
Havacılık Akademi
 • 4.8 Instructor Rating
 • 3,360 Reviews
 • 21,106 Students
 • 27 Courses

Otomotiv ve Beyaz Eşya sektörlerinde Plastik Enjeksiyon ve Sac Metal Kalıp Tasarımı bölümlerinde çalışıyoruz. Sektörde uzun yıllar boyunca edindiğimiz tasarım ve imalat tecrübelerimizi sizinle paylaşmak için buradayız.

Eğitimlerimiz kısa sürede 20.000 üzerinde öğrenciye ulaştı. Aynı zamanda da tasarım ve imalat alanında vermiş olduğumuz 27 eğitim ile 4,5 eğitmen puanına erişmiş olduk.

Tüm sorularınızı bize herhangi bir iletişim kanalından çekinmeden sorabilirsiniz. Sorularınıza en geç 24 saat içinde geri dönüş mutlaka alacaksınız. Umarız hazırladığımız bu eğitimler sizlere faydalı olur, eğitimlerde görüşmek üzere!

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 17,000+ courses