Udemy

Solfej Eğitimi - Nota Öğrenim Dersleri (Başlangıç Seviyesi)

Solfeggio Education - Notation Learning Lessons (Basic Information)
Free tutorial
Rating: 4.5 out of 5 (180 ratings)
15,303 students
2hr 9min of on-demand video
Turkish
English

Notaların Porte Üzerindeki Yerleri ve Notaların Değerleri
Temel Müzik Terimleri
Aksan İşaretleri ve Dönüş İşaretleri
Alterasyon İşaretleri (Bemol-Diyez-Bekar)
Müzikte Zaman Kavramı (Usuller)
Gamlar, Aralıklar, Majör ve Minör Akor Kuruluşları ve Teorileri

Requirements

  • Eğitim başlangıç seviyesinde olduğundan herhangi bir gereksinime ihtiyaç yoktur. Nota yazım pratikleri yapmak için müzik defteri temin etmesi yeterlidir.

Description

Bu eğitimin esas amacı;

  • (Ömür boyu erişim sağlanabildiğinden) zaman ve mekan kısıtlaması olmadan dersleri istediğiniz kadar tekrar yapıp pekiştirebilirsiniz. İş dönüşü videoları kulaklıkla dinleyip pekiştirdikten sonra, mekan olarak müsait olduğunuzda da kağıt üzerinde nota yazımı ve okuma etüdleri çalışabilirsiniz.

  • Hobi amaçlı veya meslek edinmek amaçlı, Müziğe gönül vermiş tüm dostların seviyelerini en ileri aşamaya kadar arttırmak, notasyon üzerinde bütün detayları ve nota okumada başlangıç aşamasındaki teknikleri, akademik düzeyde öğretmek amaçlı hazırladığım bu çalışma sizlerin müzik yolculuğunuzda her anlamda yolunuzu açacaktır. Ders videoları; nota yazma ve nota okuma pratikleriyle desteklenip acele edilmeden sabırla tekrar tekrar üzerinden geçildiğinde inanıyorum ki ulaşmak istediğiniz hedefin çok üstünde bir performans sağlayabileceksiniz.


The main purpose of this course;

  • (As lifetime access is available), You can repeat and reinforce the lessons as many times as you want without time and place restrictions. After listening to and reinforcing the videos with headphones, on your return from work, you can work on writing notes and reading scores on paper whenever you are available as a venue.

  • This study, which I have prepared for hobby or profession, will increase the level of all friends who are devoted to music, will teach all the details on the notation, the beginning techniques in score reading at the academic level will pave your way in every sense of your music journey. Course videos; if you support yourself with note writing and reading practices patiently (over and over again without hurrying), i believe that you will achieve a performance well above the target you want to achieve

Who this course is for:

  • Enstrüman çalmak isteyen ve nota öğrenmek isteyen bütün kursiyerler

Instructor

Müzisyen, Müzik Eğitmeni
Enstrüman Öğreniyorum
  • 4.8 Instructor Rating
  • 413 Reviews
  • 16,093 Students
  • 8 Courses

Merhabalar Değerli Türkü Sever Dostlarım,

Hüseyin Yıldıray Duman;

13 yaşında bağlama çalmaya başlamasında babası Ali Duman'ın büyük etkisi olmuştur. Bağlama öğreniminde ve repertuar anlamında ilk müzik öğretilerini babasından öğrenmiştir. Fakat bağlaması olmadığı için işe ilk evdeki kırık bağlamayı tamir etmekle başlar. Bir nevi Luthierliğe o yıllarda başlamıştır.
1998 yılında İstanbul'a gelir. 1999 yılında Çağdaş Müzik Evi adı altında bağlama dersleri vermeye başlar. O yıllardaki tanıştığı Gitar Eğitmenlerinden etkilenerek 2000 yılında Hüseyin Bayer’den gitar eğitimi alır. Gitar eğitiminin sonunda müzikal altyapısını kısa zamanda oluşturmayı başarır ve Notistlik yapmaya başlar. Birçok bestekârın eserlerini notaya almıştır.

2002 yılında Çağdaş Müzik kadrosuyla İstanbul Kartal’da Erencan Müzik Evi’ni kurar. 2006 yılına kadar Erencan Müzik Evi çatısı altında Bağlama ve Gitar dersleri vererek bir çok öğrencinin müzisyen olmasına ışık tutmuştur. Bu süreç içerisinde kendi eğitimlerini de devam ettirmektedir. Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Kartal Halk Eğitim Merkezlerinde eğitimini tamamlayıp Usta Öğretici olarak görev yapmıştır.

2000 – 2004 yılları arasında Trakya Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü’nü bitirdi. Müziğin yanı sıra resimde de öğrenimini tamamlayıp Tasarım, Grafikerlik ve Web Tasarımcığı konusunda eğitimlerini tamamlamıştır.

2006 - 2007 yılı arasında Çankırı Ordu Evinde Müzisyen olarak askerliğini tamamladı.
2008- 2009 arasında özel ve resmi kurumlarda bağlama ve gitar dersleri verdi.
2009 yılında İstanbul Sultanbeyli ve Pendik Kurtköy'de Nehir Saz Evi İmalat ve Satış mağazasını açtı. Üç yıllık aradan sonra tekrar kendi dershanesinde (Nehir Saz Evi dershanelerinde) öğretmenlik yapmaya başladı. Türkiye'de İlköğretim ve Anaokullarında Enstrüman ve Ritim Dersleri verdi.

2010 yılında Bağlama Virtüözü Çetin Akdeniz ile çalışmaya başladı. 2 yıllık bir çalışma sonrasında kafasındaki bağlama olgusu değişmiş ve bağlamanın bütün müzik tarzlarına uyum sağlayabileceğini kanıtlayacak eserler üzerinde çalışılmıştır.

Söz yazarlığı ve beste çalışmaları vardır. Beste ve güfte çalışmaları devam ediyor.

İstanbul Sultanbeyli’de bulunan Nehir Saz Evi’nde Bağlama İmalatı & Satışı ve Bağlama, Gitar, Keman Dersleri konusunda hizmet vermektedir.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 25,000+ courses