Temel Seviye Wordpress Eğitimi

Kod bilgisine sahip olmadan Temel Seviye Web Site Yapımı
Turkish
Daha önce wordpress eğitimi almadıysanız üzülmeyin. Bu eğitim sayesinde ileri seviyede site yapabilir bir hale geleceksiniz.
En ince detayına kadar bir anlatım şekli ile wordpress’in inceliklerini öğreneceksiniz
Kod Bilgisi Olmadan Web Tasarım
Eğitim sonunda ister blog, ister haber sitesi, ister e – ticaret fark etmez, alan adı alarak site kurmayı öğreneceksiniz
Çok zengin içeriklerden oluşan indirilebilir kaynaklara kavuşacaksınız
Sitenizi üst sıralara taşımak için çok özel seo incelikleri öğreneceksiniz
Sadece tasarım değil, kodlama konusunda da bilgi sahibi olacaksınız. Örneğin CSS ve HTML algoritmalarına adım atacaksınız
WEB dünyasının genel kurallarını öğrenip özümseyeceksiniz.
Tasarladığınız siteleri hosting üzerinde çalıştırabileceksiniz
Aldığınız eğitimi, bulunduğunuz şehir veya internet üzerinden hizmet olarak kullanabilecek, böylece gelir kaynağı yaratabileceksiniz.

Requirements

 • Temel Seviye Bilgisayar Bilgisi

Description

Bu eğitim kapsamında sizlere wordpress hakkında temel bilgiler sunup, wordpress tabanlı bir sitenin kurulumunu ve yönetimini, ileriki eğitimlerde de detaylı bir şekilde wordpress tabanlı e – ticaret sitesi kurmayı ve yönetmeyi, daha sonra wordpress’e yönelik seo çalışması yapmayı ve site optimizasyonu hususunda eğitimlerime devam edeceğim. Böylece sizde her amaca yönelik wordpress tabanlı bir site kurup, kod bilgisine sahip olmadan kendi sitenize sahip olabileceksiniz. Profosyonel E-Ticaret ve detaylı SEO eğitimleri gecelek eğitim setlerinde olacaktır.


Wordpress Nedir?


Başlangıçta daha çok blog oluşturmak için kullanılan WordPress, çekirdek kodundaki değişiklikler ile geniş eklenti ve tema ekosistemi sayesinde her türlü web sitesini oluşturabileceğiniz bir platforma evrilmiştir.


İnternetteki tüm web sitelerinin % 35,2’si WordPress’le oluşturulmuştur. Aralarında Beyaz Saray, Microsoft, Toyota, Nginx gibi popüler sitelerin bulunduğu kar amacı gütmeyen kuruluşlardan, şirketlere, işletmelerden, haber ve dergi sitelerine, e-Ticaret sitelerinden, sporcu ve müzisyenlere ait web sitelerine kadar milyonlarca web sitesi WordPress kullanmaktadır.

Ücretsiz WordPress!

İçerik yönetim sistemlerinin bazıları, ücretlidir. Yani hosting ve domain için zaten ödeme yaparsınız ancak ücretli CMS’lerin yazılımı için de ödeme yaparsınız. WordPress ile site oluşturduğunuzda yazılımını kullandığınız için ayrıca ödeme yapmanıza gerek yoktur. Yalnızca domain ve hosting satın alıp WordPress kullanmaya başlayabilirsiniz.

Açık Kaynaklı!

WordPress, açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir, yani herkes WordPress yazılımını ücretsiz olarak kullanabilir ve değiştirebilir.

Dünya çapında binlerce gönüllü tarafından inşa edilen bir topluluk projesi olduğundan herkes büyümesine yardımcı olabilir.

Squarespace, Shopify ve WIX gibi açık kaynaklı olmayan CMS’ler, siteniz üzerindeki kontrol seviyesini sınırlandırır ve daha fazla yetkiye premium paketleriyle ulaşmanızı isterler.

WordPress ile sitenizin ve içeriğinizin sahibi tam olarak siz olursunuz, sitenizi başka bir hosting firmasına taşıma kararı gibi konularda da özgürsünüzdür.

Kullanıcı Dostu

WordPress kodlama bilgisi olmayan kullanıcılar tarafından bile sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Teknik bilgi gerektirmeden kolay ve hızlı bir şekilde web siteleri oluşturmanızı sağlar ve popülerliğini büyük oranda kullanım kolaylığına borçludur.

Who this course is for:

 • İnternet Sitesi Sahibi Olmak İsteyen Herkes

Course content

3 sections7 lectures36m total length
 • Wordpress Giriş
  00:58
 • Wordpress Nedir
  01:45
 • Wordpress Kullanım Alanları
  01:45
 • Wordpress Kurulumu
  10:31
 • Wordpress Kurulumu Bölüm-2
  06:06

Instructor

Web Designer and Mechatronics Technician
Kaan Çakal
 • 4.2 Instructor Rating
 • 68 Reviews
 • 4,817 Students
 • 1 Course

Kaan Çakal10.09.1994 tarihinde Lüleburgaz’da doğdum. İlköğrenimimi Durak İlköğretim Okulunda okudum. Lüleburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojisi bölümünü tamamladıktan sonra Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Mekatronik bölümünü başarıyla bitirdim. Yüksekokul eğitimim sırasında programlama konusunda aktif bir öğrenim süreci geçirdim. Hem kendi okulumda hem de Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu’unda Pardus’un dünü bugünü ve geleceği seminerinde oyun geliştirme konusunda konuşmacı olarak katıldım. Stajımı tamamladıktan sonra hemen iş hayatına atıldım.

2011 yılından bu yana Trakya bölgesinde Serbest zamanlı olarak pek çok firmaya web tasarım hizmeti verdim. Bununla beraber tam zamanlı olarak 2013 yılında çeşitli sektörlerde hizmet veren; sırasıyla Sirius İnteraktif Reklam ve Bilişim Teknolojilerinde Stajımı tamamladıktan sonra Linebilişim, Ayyıldız Elektrik ve Otomasyon, Pilsan Plastik Oyuncak, Çağlayan Tekstil gibi Trakya bölgesindeki önemli şirketlerde bilişim teknolojileri ve web tasarım alanında çalışma fırsatına eriştim.

Örgün eğitimim sırasında; Pardus Topluluk Sürümü İşletim sistemi geliştirme, İlbilge Arama Motoru Projesinde yazılım geliştirici ve proje yöneticiliği, Pardus Arm da takım lideri yardımcılığı ve yazılım geliştirme, Pardus Topluluk Ar-ge de takım lideri yardımcılığı ve ar-ge uzmanlığı, Pardus Oyun Tasarım ve Geliştirme Projesinde oyun arayüz tasarımı ve proje yöneticiliği yaptım.

Bu zaman zarfında Unity3d Yazılımı, Web Servis, E -ticaret, 3D Studio Max, 3D Tasarım ve Modelleme Uygulaması, SOLIDWORKS, Adobe After Effects, Microsoft Office, Visual Basic, Stok Takibi, Visual Studio, Proje Yönetimi, Project Management, Project Planning, Proje Yönetimi gibi dijital dünyanın önemli programlarını öğrenme fırsatına eriştim.

Aynı zamanda ERP – CRM Programları olan İleri Seviye Akınsoft ERP ve CRM’yi, Sunucu ve Hosting Yönetim Yazılımları olan Cpanel, VestaCP, Webmin, PaniLinux, Wirtualmin, CentOS Web Panel, Ajenti, ISPConfig, Plesk’i, Sunucu İşletim Sistemleri olan Centos ve Debian’ı Sanallaştırma programları olan Proxmox, Docker, Wmware’ı kullanmayı öğrendim.

Bir yandan program kullanmayı öğrenirken, diğer yandan sertifikalar ile bilgimi tescillemiş oldum ve Udemy, Google, Meb Ve Odtü gibi önemli eğitim merkezlerinden çevrimiçi sertifikalar almayı hak kazandım.

Uzmanından Ücretsiz Wordpress Eğitimi, Bilgisayardaki Dosyaların Güvenliği ve Veri Kurtarma, Google Drive ile Bulut Teknolojisine Giriş, App Inventor ile Mobil Programlamaya Giriş, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) -1 Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) – 2 Çevrim İçi Reklamcılık, İşiniz İçin Sosyal Medya, Yeni Başlayanlar İçin Google Analytics, İşinizi İnternete Taşıyın, Bilgisayar Sektörü ve İş Dünyası başlıklı sertifikalara sahibim.

İş hayatımın yanı sıra edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşmaktan da geri kalmadım. Udemy ve Webokul gibi çevrimiçi eğitim platformlarında eğitmen olarak çalışıyorum. Özgür yazılım kullanıcıları derneğinde yönetim kurulu üyesiyim. Bu kurulda düzenli olarak Türkiye’deki tüm özgür yazılım ekipleri ile görüşüp, açık kaynak yazılımları geliştirme hakkında neler yapabileceğimizi konuşuyoruz.