Udemy

Raspberry Pi Tabanlı Robot Yapımı: Fusion 360 ile Modelleme

Pi Wars Türkiye Online 2021
Free tutorial
Rating: 4.2 out of 5 (27 ratings)
2,897 students
1hr 29min of on-demand video
Turkish

Raspberry Pi Tabanlı Modüler Yarışma Robotun Parçalarının Tasarlanması
Fusion 360 ile 3D Modelleme

Requirements

  • Fusion 360 programının bilgisayarda yüklü olması gerekmektedir.
  • Fusion 360 ile tecrübesi olmayan öğrencilere Hisar CS tarafından yayınlanan "Fusion360 ile Hızlı Prototipleme (Part 1)" kursunu bu kursa başlamadan bitirmesi önerilir.

Description

Bu eğitimde Raspberry Pi 4 tabanlı Pi Wars robotunun Autodesk Fusion 360 ile 3D tasarımı, elektronik bağlantıları ve programlanmasının baştan sona anlatılmaktadır.

Bu eğitim, toplam 4 Udemy kursundan oluşmaktadır. "Raspberry Pi Tabanlı Robot Yapımı: Fusion 360 ile Modelleme" bu eğitimin birinci bölümüdür. Bu bölümde öğrenciler, robot parçalarını Fusion 360 ile tasarlayacaklardır.

Kurs Pi Wars 2021 eğitimi için  hazırlanmıştır. Ancak kendi robotunu tasarlayıp programlamak isteyen herkese kursa katılabilir.

Yarışmaya katılan tüm takımlar, HisarCS tarafından hazırlanan "Sıfırdan Raspberry Pi Tabanlı Robot Yapımı: Pi Wars Türkiye" adlı online eğitim videoları ile yarışmaya hazırlanabilecekler. Bu videolarda Python, Raspberry Pi, 3D tasarım ve bilgisayar görüsü konularına değinilecek ve eğitimin sonunda her takım öğrendiklerini kullanarak kendi basit Raspberry Pi robotunu yapacak.

Pi Wars; İngiltere bazlı, esasen Cambridge Üniversitesinde başlamış, Hisar CS öğrencileri tarafından Türkiye’ye getirilmiş ve 2019’dan beri her yıl Hisar CS bünyesinde gerçekleştirilen bir etkinliktir. Pi Wars Türkiye yarışmasında takımlar Raspberry Pi tabanlı mobil robotlarını çeşitli otonom ve uzaktan kumandalı görevlerde yarıştırır, her görevi tamamlama hızına ve başarı oranına bakılarak puanlandırılırlar.  Pi Wars etkinliği ile amacımız ülkemizde takımlar arası rekabeti ortadan kaldıran, robotiğe yeni başlayanları teşvik eden, ve katılımcılardaki "maker" ruhunu canlandıran bir yarışma kültürü oluşturmak. Her sene yarışma öncesinde takımlara robotun 3D parçalarından elektroniğine kadar detaylarının paylaşıldığı, Hisar CS öğrencileri tarafından yazılmış bir eğitim kitapçığı de verilmektedir, ve takımlar normal şartlarda 2 gün süren robot yapımı eğitimine katılmaktadır. 2021 yılında, Pi Wars tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl, eğitimlerimizi Udemy üzerinden sunuyoruz.


Eğlenerek öğrenmeniz dileğiyle!Who this course is for:

  • Pi Wars Türkiye katılımcıları
  • Sıfırdan temel robot yapımını öğrenmek isteyen herkes

Instructor

Hisar School Computer Science Team
HisarCS .)
  • 4.2 Instructor Rating
  • 937 Reviews
  • 32,816 Students
  • 13 Courses

HisarCS is a student-run organization and part of the Computer Science Department of Hisar School in Istanbul, Turkey. We develop hobby programming and robotics projects, participate in competitions and conferences and organize various educational events. We have been giving computer science workshops both nationally and internationally for the last 6 years, to hundreds of students.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 25,000+ courses