Udemy

Python'a Giriş 101 - Python'un Temelleri

Python'un Temellerini Öğrenin ve İlk Projenizi Oluşturun
Free tutorial
Rating: 3.8 out of 5 (65 ratings)
2,967 students
1hr 59min of on-demand video
Turkish

Python'un temellerini öğrenin
Python'un kullanım amaçlarını öğrenin
Python'un programlama mantığını ve nasıl kodlama yapılacağını öğrenin
İlk Python projenizi yazın

Requirements

  • Temel bilgisayar bilgisi

Description

Pyhon, modüler yapısı, sınıf dizgesini (sistem) ve her türlü veri alanı girişini destekler. Hemen hemen her türlü platformda çalışabilir (Unix, Linux, Mac, Windows, Amiga, Symbian). Python ile sistem programlama, kullanıcı arabirimi programlama, ağ programlama, web programlama, uygulama ve veri tabanı yazılımı programlama gibi birçok alanda yazılım geliştirebilirsiniz. Büyük yazılımların hızlı bir şekilde prototiplerinin üretilmesi ve denenmesi gerektiği durumlarda da C ya da C++ gibi dillere tercih edilir.  (kaynak: Vikipedi)


Python dili Dünya üzerinde en çok öğrenilen dillerden biri olması açısından oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bu popülerliğin sonucunda insanların Python öğrenmek için erişebileceği bir çok dilde kaynak yaratılmıştır. Bu kaynakların kimi başlangıç seviyesinde, kimi ise spesifik konularda uzmanlaşmak insanlar için oluşturulmuştur. Bunu asıl sebebiyse Python'un birçok alanda kullanılabilmesine olanak sağlayan yüzlerce kütüphaneye ev sahipliği yapmasıdır(Veri Bilimi, Makine Öğrenmesi, Yapay Zeka, Görüntü İşleme, Oyun Geliştirme, Backend Geliştirme vb.). Bu kurs ise size ücretsiz bir şekilde Python'un temellerini anlatacak ve daha ayrıntılı bilgilerin bulunduğu üst seviye eğitimlere hazırlanmanızı kolaylaştıracaktır. Udemy standartları gereği kursumuz azami 2 saat olduğu için oldukça temel bir şekilde anlatılmıştır. Kursta öğrenecekleriniz ise şu şekildedir:


- Python Nedir

- Kurulum

- Veri Tipleri

- Fonksiyon Yazmak

- Koşullar ve Döngüler

Kursun sonunda ise, kurs boyunca öğrendiğimiz tüm bilgileri kullanacağımız bir Python projesi yaratacağız. Şimdiden iyi seyirler :)Who this course is for:

  • Python öğrenmek isteyen herkes

Instructor

Mekatronik Mühendisi
Orhun Onar
  • 4.1 Instructor Rating
  • 138 Reviews
  • 7,540 Students
  • 6 Courses

Merhaba , Ben Orhun Onar. İzmir Ekonomi Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunuyum.  TUBİTAK Verimlilik Yarışlarında çalışma şansı buldum. Ayrıca TUBİTAK 2247-C programı kapsamında bursiyer olarak çalıştım ve TUBİTAK 2209-A kapsamında proje yürütücülüğü yaptım. 2022-2023 yılları arasında Kanada'nın en büyük telekomünikasyon firması olan Rogers Communications'da proje uzmanı olarak çalıştım. Şuan ise TOFAŞ ARGE'de proje uzmanı olarak çalışmaktayım

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 25,000+ courses