Python ile Veri Görselleştirme (Data Visualization)

Veri Analizi & Veri Görselleştirme + Ücretsiz Python Kurslarına Erişim Sağla
Rating: 4.5 out of 5 (25 ratings)
2,084 students
Turkish
Python ile veri analizinin temelleri
Python ile veri görselleştirme
Matplotlib Kütüphanesi
Anaconda, Jupyter ve Kütüphane Kurulumları
3D dahil pek çok farklı türde grafik oluşturma yöntemleri
Proje: Netflix verisi ile veri analizi ve görselleştirme
Proje: Satış verisi ile veri analizi ve görselleştirme

Requirements

 • Başlangıç düzeyinde Python bilgisi
 • Veri Bilimine meraklı olmak!
 • Bilgisayar, cep telefonu, tablet veya TV gibi videoları izlemeye yarayacak bir cihaz yeterlidir.

Description

Merhaba!

Bu kurs tamamen ücretsiz!

Python ile Veri Görselleştirme (Data Visualization) kursu size Python ile veri analizi & görselleştirmesi ile ilgili basit analizler yapmanızın temellerini öğretmek için oluşturulmuştur. Önceden programlama bilmenize gerek yoktur, ancak başlangıç düzeyinde Python dilini bilmeniz kursu takip etmenizi kolaylaştırır. Bu kursun sonunda, Excel dosyasında bulunan bir tablonun grafiğini Python ortamında oluşturabilir, detayları üzerinde kişiselleştirilebilir ayarlamalar yapabilirsiniz; Matplotlib Kütüphanesini, bar, scatter, pie chart gibi yapıları kullanabilir; ve karmaşık bir veri kümesi içerisinden istediğiniz verileri filtreleyerek yaratıcılığınıza göre görselleştirmeler yapabilirsiniz. Veri Bilimi ve Python Programlamanın temellerine doğrudan girerek başlayacağız. Yol boyunca, alıştırmalar ve örnekler her bir konu anlatımı içerisinde karşınıza gelecektir. Birçok görselleştirme ve Python kavramı ile ilgili uygulamalı deneyim edineceksiniz. Bilgisayarların çok sayıda görevi nasıl yerine getirebileceğini hızla görmeye başlayacaksınız. Bu görevleri yerine getirmeleri için onlara ne yapacaklarını söyleyen bir kod yazmanız yeterli.

Python'ı bilgisayarınıza nasıl yükleyeceğinizi öğreneceksiniz. Ayrıca ihtiyacınız olabilecek kütüphaneler hakkında bilgi edinecek ve bu kütüphaneleri nasıl yükleyebileceğinizi öğreneceksiniz. Matplotlib Kütüphanesinin yapıtaşlarını uygulamalı bir şekilde, her ders kod yazarak öğreneceksiniz. Bir dataset içerisindeki veri üzerinde değişiklikler yapabilir, istediğiniz değerlere göre tablolar oluşturup kıyas yapabilirsiniz.

Bu eğitim boyunca Python 3.9 versiyonu kullanılacak olup kodlamalar Jupyter üzerinde yapılacaktır. Oluşturulan her bir çalışma dosyası ve ipynb uzantılı kod defterleri kaynaklar bölümünde yer alacak ve indirilmeye açık kalacaktır.

Python'da temel yapılar ve fonksiyonlar Python Programalama Dili: Sıfırdan Uzmanlığa Giriş adlı eğitimde,

Numpy kütüphanesi detaylı bir şekilde Python Programalama Dili: Veri Bilimi için NumPy adlı eğitimde,

Pandas kütüphanesi detaylı bir şekilde Python Programalama Dili: Veri Bilimi için Pandas adlı eğitimde, işlenmiş olup gerek duyulması halinde bahsi geçen eğitimlere de ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Who this course is for:

 • Veri bilimine meraklı
 • Kod yazarak Python öğrenmek isteyen
 • Python Programlama Dilini öğrenmek isteyen
 • Veri görselleştirme ile ilgilenen

Course content

6 sections20 lectures1h 59m total length
 • Tanıtım
  05:18
 • Giriş
  03:25

Instructors

Mechanical Engineer
Mustafa Rahimi
 • 4.5 Instructor Rating
 • 205 Reviews
 • 9,053 Students
 • 4 Courses

Yıldız Teknik Üniversitesi'nden 2020 yılında mezun oldum. Lisansüstü öğrenimime İstanbul Teknik Üniversitesi'nde devam etmekteyim.

Sertifikalar:

University of Michigan: Python Data Structure

Google: Crash Course on Python

BTK Akademi: Makine Öğrenimi için Python ve Tensorflow

Udemy: Python & Indroduction to Data Science


Techno Akademi:

Techno Akademi platformunu 2020 yılında kurarak mühendislik ve yazılım alanlarında YouTube ve Udemy'de ücretsiz öğrenim içerikleri oluşturmaya çalışıyorum.

Mechanical Engineer
TECHNO AKADEMİ
 • 4.5 Instructor Rating
 • 205 Reviews
 • 9,053 Students
 • 4 Courses

Techno Akademi,

Mühendislik alanında YTÜ ve İTÜ gibi üniversitelerden lisans mezunu ve lisansüstü eğitim alan, University of Michigan ve Google tarafından sertifika sahibi bir özgeçmiş ile kurulmuştur.

Youtube üzerinde Aralık 2020 itibariyle 74 videoluk bir Python ve Veri Bilimi eğitimi bulunmaktadır. Eğitimler ücretsiz olarak Youtube ve Udemy platformlarında yer alacaktır.