Python - Django ile Web Geliştirme Eğitimi(Todo App)-1.Bölüm

Dünya'da en çok tercih edilen Python programlama dili Web uygulaması geliştirme Framework'ü olan Django'yu Öğrenin
Free tutorial
Rating: 4.3 out of 5 (498 ratings)
19,125 students
1hr 46min of on-demand video
Turkish

Python ile Web uygulaması geliştirmeyi öğrenecek
Python Django web framework öğrenecek
Web geliştirmenin temellerini öğrenecek
Django 3.0 temellerini öğrenecek
Django ile ilk projenizi yapacaksınız
To-do app projesini yaparak temelleri öğreneceksiniz

Requirements

 • Temel Python bilgisi gerekli
 • Bilgisayar ve internet

Description

Dünya'da en çok tercih edilen Python programlama dili Web uygulaması geliştirme Framework'ü olan Django'yu Öğrenmek için bu kurs tam size göre

Kurs içerisinde ;

 • Python programlama dili ile web geliştirme temellerini öğreneceksiniz

 • Django Framework - Web çatısını öğreneceksiniz

 • Django Temellerini öğrenerek ileri seviye konulara hazır olacaksınız

 • Kendiniz basit web uygulamaları geliştirebileceksiniz

 • Sizinle beraber To-do app projesini adım adım yapacağız

1991'den beri Python programlama dili sadece gereksiz programlar için tamamlayıcı bir dil olarak değerlendiriliyordu. Hatta “Automate the Boring Stuff” (Türkçe'ye "Sıkıcı Şeyleri Otomatikleştiren" olarak çevirebileceğimiz popüler bir kitap) adında bir kitap dahi yayınlanmıştır.

Bununla birlikte son birkaç yılda Python modern yazılım geliştirme, altyapı yönetimi ve veri analizinde birinci sınıf bir programlama dili olarak ön plana çıkmıştır. Artık hackerlar için bir arka kapı oluşturucusu değil, web uygulaması oluşturma ve sistem yönetiminde önemli rol alma, veri analizleri ve makine öğreniminde parlayan bir dil olarak ün kazanmıştır.

Python’un Önemli Avantajları

Python programlama dili yeni başlayanlar veya Python'da uzmanlaşanlar için önemli avantajlara sahiptir.

Python Programlama Dili Kullanmak ve Öğrenmek Oldukça Kolay

Diğer karmaşık program dillerini öğrenmek çok zaman alır ve kullanım alanları büyük olmasından dolayı kullanımını öğrenmek çok zordur. Ancak Python sözdizimi hem okunabilir hem de ileriye dönüktür. Öğrenim, kararlı programlama dili sayesinde basittir. Yeni başlayanlar için de ideal bir seçim olarak ön plana gelir. Sonuç olarak, Python kullanarak program geliştirmeye yeni bir adım atmış olan herkes hızlı ve basit şekilde ilerleme kaydedebilir. Diğer karmaşık dillere göre basitlik söz konusu olduğunda, en önde yer almaktadır.

Python Uygulanabilirdir ve Kullanım Çerçevesi Oldukça Geniştir

İsminin az duyulmasına rağmen, yazılımcılar arasında hem popülerdir hem de yaygındır. Github projelerinin birçoğu Python tabanlıdır. Hatta Tiobe Index ve Github gibi programlama örneklerinin sıralandığı sistemlerde, Python tabanlı programları en üst sıralarda göstermektedir. Kullanım alanı en küçük işletim sistemlerinden en büyük işletim sistemlerine kadar birçok OS tarafından desteklenmektedir. İnternette yer alan büyük yazılım kütüphanelerin ve API-destekli servislerin mutlaka Python tabanlı bindings ya da wrappers’ları vardır. Bundan dolayı Python, bu servisler ile serbestçe arayüz oluşturur veya bu kütüphaneleri doğrudan kullanır. Yazılım dilleri arasında en hızlısı olmasa da çoklu platformlarda kullanılması bir adım önde olmasını sağlamıştır.

Who this course is for:

 • Python programlama öğrenmek isteyenler
 • Python Django ile Web uygulaması geliştirmek isteyenler

Instructors

Top Rated Instructor (4.5 - over 250.000 students)
Mehmet TEK
 • 4.5 Instructor Rating
 • 19,016 Reviews
 • 260,058 Students
 • 34 Courses

Hi , I am a professional E-commerce,Amazon and programming Instructor. I have more than 32 courses and I am teaching over 250.000 students around the World.I am passionate about teaching and I think the best way to learn something is to teach it.

(Merhaba, E-Ticaret, Amazon ve Yazılım-Programlama alanlarında profesyonel olarak eğitmenlik yapmaktayım.İngilizce ve Türkçe olarak 32 den fazla kursum bulunmakta.Dünya genelinde 250.000 den fazla kişiye online olarak eğitimler vermekteyim.Öğretmeyi ve insanlara yardımcı olmayı seviyorum.)

Interests - (İlgi Alanlarım)

- Python - Data Science - Artificial Intelligence

- E-commerce - Amazon FBA - Digital Marketing

- Web Development (Html-Css-Javascript-Java-C#-Node.js-React-Angular-Vue)

- E-Ticaret Pazar Yerlerinde Satış (N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Trendyol ve Amazon)

- Start-up ve Girişimcilik

EDUCATION ACADEMY
Rexven Academy
 • 4.5 Instructor Rating
 • 19,214 Reviews
 • 261,498 Students
 • 37 Courses

Our courses offer you an introduction to innovative whole-life strategies, and tools and resources which you can use in your daily teaching practice.

They also allow you to reflect on your current practices, produce concrete outputs that you can use in your work, and engage with a large community of educators from across world to address the daily challenges you face.

We hope that by attending our courses and engaging with your peers from across World, you will feel inspired to try out something new in your practice.

Currently, we have courses in the field of technology, E-commerce, Economy, Crypto Money and Software. Our current number of students is 167,000. Our short-term goal is to become the largest student population in Turkey Academy. Our long-term goal is to be the most recognized and preferred Academy in the world.

We look forward to seeing you on one of the courses!

The Rexven Academy Team

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 17,000+ courses