Przygotuj się do pracy jako programista! cz. 1

Poznaj zasady, koncepcje i zacznij programować
Rating: 4.4 out of 5 (76 ratings)
5,321 students
Polish

dowiesz się, na czym polega programowanie i czym jest kod źródłowy
nauczysz się korzystać z konstrukcji warunkowych, iteracji, obiektów, klas, metod, typów danych
przekonasz się, czym jest debugowanie danych i jak z niego korzystać
pokażemy Ci, jak pracować z tablicami, pseudokodem i funkcjami
poznasz zastosowania wyrażeń regularnych8
ponieważ podstaw programowania będziesz się uczyć w JavaScripcie — opanujesz podstawy tego języka!

Requirements

 • Jeśli chcesz nauczyć się programowania, ten kurs da Ci solidne podstawy do dalszej nauki!

Description

Jest to pierwsza część kursu Przygotuj się do pracy jako programista! Poznaj zasady, koncepcje i zacznij programować.

Obierz kurs na... naukę programowania

Skupiający środowisko programistów serwis Stack Overflow w zeszłym roku podał, ile osób interesuje się programowaniem — 46 milionów! Czynnych zawodowców jednak jest jedynie 15 milionów. Czy to dużo? Mało — 0,2% populacji. Zapotrzebowanie rynku jest o wiele większe i będzie rosło. Powiedzmy to wyraźnie: programista to zawód przyszłości! Wszelkie światowe i krajowe prognozy gospodarcze wśród najbardziej poszukiwanych w najbliższych latach specjalistów właśnie informatyków wymieniają na pierwszych miejscach. Twórców kodu i bazodanowców. Ach, programistą być!
No dobrze, ale jak zacząć? W której technologii? Ten sam Stack Overflow jako najpopularniejszą technologię podaje JavaScript, z którym pracuje ponad połowa aktywnych zawodowo informatyków. Może więc to jest dobry trop, może warto zacząć od JavaScriptu? Świetnie! Przyszły programisto — mamy dla Ciebie idealny kurs video, który wprowadzi Cię w podstawy zagadnienia i który bazuje właśnie na JavaScripcie. By wziąć aktywny udział w tym szkoleniu, nie musisz mieć nawet śladowego pojęcia o pisaniu kodu. Wystarczy, że wyposażysz się w notatnik, przeglądarkę i otworzysz umysł na nową wiedzę.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie pracy z niniejszym kursem video:

 • dowiesz się, na czym polega programowanie i czym jest kod źródłowy;

 • nauczysz się korzystać z konstrukcji warunkowych, iteracji, obiektów, klas, metod, typów danych;

 • przekonasz się, czym jest debugowanie danych i jak z niego korzystać;

 • pokażemy Ci, jak pracować z tablicami, pseudokodem i funkcjami;

 • poznasz zastosowania wyrażeń regularnych.

Co więcej...

 • ...ponieważ podstaw programowania będziesz się uczyć w JavaScripcie — opanujesz podstawy tego języka!

Kurs Przygotuj się do pracy jako programista! Poznaj zasady, koncepcje i zacznij programować pozwoli Ci rozpocząć przygotowania do pracy w charakterze programisty — nie tylko JavaScriptu, lecz także każdego innego wybranego języka.

Zacznij od podstaw

Zarezerwuj sobie cztery godziny — tyle bowiem czasu będziesz potrzebować, by zrobić pierwszy krok na drodze ku programowaniu. Kurs podzieliliśmy na 48 lekcji usystematyzowanych w 12 logicznych blokach wiedzy. Po krótkim wstępie szybko przejdziemy do konkretów: dowiesz się, czym jest programowanie, zobaczysz, jak wygląda kod źródłowy i jak się go kompiluje. Wyjaśnimy, dlaczego będziemy pracować z językiem JavaScript i na czym polega jego specyfika. Następnie skupimy się na programistycznym abecadle — zmiennych oraz pracy z liczbami, ciągami znaków, operatorami i ze spacjami. Później przyjrzymy się kolejno: instrukcji IF, funkcjom, pętlom i ciągom znaków. Poruszymy temat wyrażeń regularnych, będziemy działać na tablicach oraz kolekcjach w różnych językach.

Tylko dla wtajemniczonych

W ciągu kilku godzin, które spędzisz z niniejszym kursem video, oczywiście nie zostaniesz jeszcze programistą, ale... dowiesz się naprawdę wiele o programowaniu i przede wszystkim poznasz terminologię. Po zakończeniu kursu będziesz wiedzieć, czym jest pseudokod i jak go rozpoznać, czym są zdarzenia i w jaki sposób się je programuje, a nawet na czym polega debugowanie, czyli sprawdzanie kodu pod kątem błędów. Dowiesz się też co nieco o programowaniu obiektowym, czyli „wyższym poziomie programowania”. Będziesz gotów do tego, by w przyszłości sprytnie korzystać z iteracji (wielokrotnego użycia tego samego kodu) czy posługiwać się wyrażeniami regularnymi (wzorcami ciągu znaków, którego oczekujemy od użytkownika). Innymi słowy: wtajemniczony w programistyczną bazę tego szkolenia, będziesz w stanie ruszyć w dalszą drogę ku programowaniu — samodzielnie lub na bardziej zaawansowanym kursie.

Poznaj naszego eksperta

Przemysław Starosta — doświadczony programista baz danych, trener, pasjonat zagadnień bazodanowych. Na co dzień zajmuje się tworzeniem, analizowaniem i optymalizowaniem zapytań SQL, programowaniem baz danych przy użyciu PL/SQL w Oracle i T-SQL w SQL Server oraz prowadzeniem szkoleń dla programistów. Praca jest dla niego przygodą, którą lubi przeżywać każdego dnia od nowa. W wolnym czasie odwiedza siłownię lub siada z książką. Interesuje się filozofią, teologią i muzyką, zwłaszcza tą, którą słyszy w radiowej Trójce. Gra na gitarze, nigdy się nie nudzi, wstaje przed wschodem słońca. Każdy dzień jest dla niego nową szansą na coś niezwykłego w życiu.

Nauka jest sprawą wielkich. Maluczkim dostają się nauczki”


Stanisław Jerzy Lec


Who this course is for:

 • Dla każdego, kto chce się zacząć naukę programowania i poznać podstawy języka JavaScript!

Instructor

Kursy IT dla początkujących i zaawansowanych
Videopoint Grupa Helion
 • 4.3 Instructor Rating
 • 2,158 Reviews
 • 20,552 Students
 • 79 Courses

Jako Grupa Helion od lat wspieramy edukację branży IT. W 2015 roku do książek dołączyły kursy wideo tworzone przez doświadczonych specjalistów. Wspólnie przygotowaliśmy dla Was szkolenia z popularnych języków programowania, baz danych, sieci komputerowych i wielu innych zagadnień na różnych poziomach zaawansowania. Dzięki temu zarówno juniorzy jak i seniorzy, znajdą w naszej ofercie kursy dla siebie.