Udemy

Hızlandırılmış Microsoft Excel Kursu | Sertifikalı |

Microsoft Excel 2016 Eğitim Kursu
Free tutorial
Rating: 4.7 out of 5 (143 ratings)
6,204 students
1hr 56min of on-demand video
Turkish

Excel 2016 hakkında bilgi sahibi olacaklar
Gereksiz Ayrıntılardan Sıyrılıp Tam İşlerine Yarayacak Kazanımlar Elde Edecekler
Kısa Zamanda Çok Şey Öğrenecekler
Excel 2016 Yazılımının Zor Olmadığını Görecekler

Requirements

  • Bilgisayar
  • Excel 2016

Description

Microsoft Excel, Microsoft tarafından Microsoft Windows ve Apple Macintosh işletim sistemleri tabanında çalışmak üzere yazılan ve dağıtımı yapılan bir tablolama programıdır (spreadsheet). İçinde bulunan detaylı finansal çözümlerin yapılabildiği tablolama, grafik oluşturma başarısı ve uygulamalarda kullanılabilecek Visual Basic makro programlama dili sayesinde kendi türünde şu anda dünyadaki en popüler yazılımdır.

Microsoft Excel, Microsoft Office’in bir parçasını oluşturur. 2020 yılı itibari ile, Microsoft Windows için Microsoft Office 2019 ve Apple Macintosh için ise Microsoft Office 2016 kararlı sürümlerini bulunmaktadır. Ayrıca tüm platformlarda web üzerinden kullanılabilecek Office 365 isimli bulut tabanlı servisleri de bulunmaktadır.


Microsoft Excel bütün temel tablolama işlemlerine sahiptir, numaralandırılmış sıralardan ve harflerle isimlendirilmiş hücrelerden oluşan bir ızgara kullanarak aritmetik işlemler gibi veri manipülasyonları organize eder. İstatistik, mühendislik ve finansal ihtiyaçları karşılayan fonksiyonlara(fonksiyonların piline) sahiptir. Ayrıca, çizgisel grafikleri, histogramları ya da çizelgeleri ve bir de çok kısıtlı olarak 3 boyutlu grafikleri görüntüleyebilir. Verileri farklı açılardan çeşitli bağımlılıklarına göre kısımlara ayırmaya izin verir. Ayrıca kullanıcıya diferansiyel denklemleri çözme ve daha sonra tabloya sonuçları bildirme gibi imkanlar sunan geniş bir sayısal metot temelli programlama yönü de vardır,Visual Basics for Applications. Son olarak, tabloyu tamamen kullanıcıdan gizleyip kendisini uygulama veya karar destek sistemi(DSS) gibi göstermesini sağlayan geniş interaktif kullanıcı arayüzleri vardır. Daha ayrıntılı açıklamayla, bir Excel uygulaması güncel bir listeyi kullanarak otomatik olarak dışarıdan bir veritabanını yoklayabilir, sonuçları analiz edebilir, bunlarla bir Power Point slayt şovu hazırlayabilir


Microsoft, ilk olarak 1982 yılında 'Multiplan' adlı bir elektronik tablo programını kullanıcılarına sunmuştu. Bu program CP/M sistemi kullanıcıları için çok uygun gibi görülse de MS-DOS sistemi için Lotus 1-2-3 çok daha popüler durumdaydı. Microsoft, 30 Eylül 1985'te Mac kullanıcıları için, Kasım 1987 de ise Windows için ilk Excel sürümünü yayımladı. Lotus için 1-2-3 versiyonlarını geliştirmek Windows için çok zaman alıcıydı bu nedenle Excel 1-2-3 versiyonlarının yayımlanmaya başlandı ve bu da Microsoft PC nin yazılım geliştirici lider pozisyonunu kazanmasına yardımcı oldu.

Who this course is for:

  • Memurlar
  • Öğretmenler
  • Ofis Çalışanları
  • Excel ile Çalışan Herkes

Instructor

Öğretmen | En İyi Eğitmen
Tuncay EROL
  • 4.6 Instructor Rating
  • 4,729 Reviews
  • 47,284 Students
  • 35 Courses

Tuncay Erol  Lise öğrenimini Elektirik-Elektronik bölümünde tamamladıktan sonra AÜ Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden lisans derecesinde mezun oldu. Akabinde Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon eğitimini alarak Öğretmenlik hayatına giriş yaptı. Yüksek Lisans eğitimini ise AYÜ Siber Güvenlik bölümünde  tamamladı.


Ücretli ve Ücretsiz tüm kurslarıma sizi içtenlikle davet ediyorum. Web Sitem Üzerinden Kurs fırsatlarına ulaşabilirsiniz. Sevgiyle kalın..

Kurslarla alakalı avantajlardan yararlanmak için web siteme göz atabilirsiniz.

Eğitim verdiği alanlar;

Web Tasarım

Web Yazılım

Etkili İletişim Teknikleri

Python

Java

C

C++

C#


Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 26,000+ courses