Udemy

Podstawy języka XOJO

Wstęp do tworzenia aplikacji dla systemów Windows, Mac, Linux, Web, iOS
Free tutorial
Rating: 3.7 out of 5 (31 ratings)
2,702 students
59min of on-demand video
Polish
English, Polish

Stworzenie programu dla Mac, Linux, Windows
Stworzenie aplikacji działającej w konsoli
Zapoznanie się ze środowiskiem XOJO
Ćwiczenia z programowania

Requirements

 • Podstawowe wiadomości z programowania

Description

Kurs pozwala na rozpoczęcie przygody z programowaniem i stworzenie aplikacji na konsolę a docelowo gier zręcznościowych i logicznych na różne platformy. W kursie pokazujemy środowisko XOJO. W pierwszej części omawiamy jak stworzyć prostą aplikację na konsolę. Każda lekcja zawiera również dodatkowe ćwiczenia do wykonania. Środowisko XOJO można pobrać bezpłatnie ze strony producenta. Opłata licencyjna wymagana jest tylko w sytuacji kiedy będziemy chcieli publikować skompilowane pliki dla poszczególnych systemów. Środowisko XOJO można wykorzystać do tworzenia samodzielnie prostych aplikacji lub w ramach np. szkolnego kółka komputerowego i pracy z uzdolnioną młodzieżą. Zachęcamy do nauki XOJO i spróbowania swoich sił w obiektowym środowisku programistycznym. Planujemy stworzenie kolejnych kursów, które wprowadzą bardziej zaawansowane techniki programistyczne, w tym wykorzystanie baz SQL, tworzenie obiektów, klas itp. Kurs przeznaczony jest dla osób, które nie mają wiedzy programistycznej, a w szkole miały styczność tylko z podstawami programowania w takich językach jak scratch, c++, python. Zachęcamy również do kontaktu z Halpress Team. Środowisko XOJO rozwijany jest od lat 90-tych, dawniej nazywane było RealBasic. Część osób z pewnością przypomni sobie język Basic z 8-bitowych komputerów. W darmowym kursie pokazujemy jak tworzyć zmienne, tablice, jak działają pętle FOR i While. Dodatkowo do lekcji dołączony kilka prostych zadań, które można wykonać samodzielnie.

Who this course is for:

 • Uczniowie szkół średnich
 • Początkujący programiści szukający szybkiego narzędzia na start
 • Nauczyciele informatyki

Instructors

Programista, nauczyciel informatyki, mentor
Dominik Siecinski
 • 4.6 Instructor Rating
 • 78 Reviews
 • 3,676 Students
 • 6 Courses

Nauczyciel mianowany informatyki w liceum ogólnokształcącym, prowadzący szkolenia z podstaw programowania w ramach działań firmy Halpress Team. Od ponad 20 lat w edukacji. Autor wielu projektów, narzędzi i filmów przeznaczonych do wykorzystania w nauczaniu podstaw programowania. Uwielbia chodzenie po górach, granie w kometkę. Zaangażowany w działania leszczyńskiej sceny IT, członek leszczyńskiego klastra technologiczno informatycznego oraz klastra poligraficznego. Uwielbia filmy SF, fan StarTreka, hulajnogi, właściciel Beagla o imieniu Kraksa.

Programistka w Halpress, Studentka Informatyki na PWr
Paulina Drzazga
 • 4.4 Instructor Rating
 • 45 Reviews
 • 2,719 Students
 • 5 Courses

Ukończyłam dwujęzyczne liceum ogólnokształcące o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym. W 2020r. zaczęłam studia inżynierskie na kierunku Informatyka Stosowana na Politechnice Wrocławskiej. W tym samym roku zaczęłam współpracę z firmą Halpress, gdzie tworzę desktopowe oraz mobilne aplikacje w XOJO oraz prowadzę kursy programistyczne dla młodzieży, na którym tworzymy proste gry i aplikacje w języku Real Basic w środowisku XOJO.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 25,000+ courses