"Photoshop 2020", Başlangıçtan İleri Seviyeye Kolay Öğrenme
4.8 (2 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
14 students enrolled

"Photoshop 2020", Başlangıçtan İleri Seviyeye Kolay Öğrenme

Harika bir müfredat, Kolay ve kalıcı öğrenmeni sağlayan teknikler... Adobe Photoshop CC 2020'yi başlat ve öğren!
4.8 (2 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
14 students enrolled
Last updated 7/2020
Turkish
Current price: $107.99 Original price: $154.99 Discount: 30% off
5 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 3.5 hours on-demand video
 • 4 downloadable resources
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • A'dan Z'ye Photoshop temellerini kavrayarak programı en etkin şekilde kullanabilme becerisine sahip olabileceksiniz.
 • Şu ana kadarki en etkili metod ve teknikler kullanılılarak hazırlanan bu eğitim programıyla, Adobe Photoshop CC'yi daha kolay kavrayabileceksiniz.
 • Bu kursu katılımınızla destekleyerek hem etkili eğitim ile öğreneceksiniz, hemde aynı kalitenin devamını sağlamış olacaksınız.
 • Üstün Görüntüler ve resimler oluşturmak için Adobe Photoshop CC'nin gücünden nasıl yararlanacağınızı öğreneceksiniz. (Tool araçları hazırlığı devam ediyor.)
 • Zamandan Tasarruf! Dijitalde zaman değerlidir. Etkin kullanılan zaman ile varolan ders süresi boyunca işe yarar bilgiye hızlı ulaşacaksınız.
 • Yüksek prodüksiyonlu premium bir ders sunumuna ulaşacaksınız. Arkadaşınıza anlamlı bir hediye vermek isterseniz, bu eğitimi hiç düşünmeden paylaşabilirsiniz.
 • Bir eğitimcinin temel sorusu "Nasıl öğretirimdir?". Bir reklamcı ise "Nasıl iletişim kurarım?" dır. Bu iki prensibin harmanlanması ile yeni bir müfredat ve dijital normlara entegre geliştirilen bir ders planının parçası olacaksınız.
Requirements
 • Başlangıç seviyesinde bilgisayar bilgisi yeterlidir. Adobe Photoshop CC'yi başlatın ve öğrenin!
 • Windows veya Mac Sistemlerine yatkınlık.
 • Adobe Photoshop CC yada herhangi bir sürüm gerekir, Eğitim için eski yeni sürüm farkı önemli değildir. (CreativeCloud üzerinden deneme sürüm indirebilirsiniz.)
 • Adobe Photoshop CC ile sıkı çalışma programına sahip olmak.
 • Programa ilgili olmak ve konuları araştırmaya yatkınlık.
Description

Müfredat ile ilgili ön bilgi

Adobe Photoshop'u çok basit'e indirgeyen ve kolay kavratan bir yapıdadır. Eğitmenin sözlerini hayal edemiyormusunuz? Hele ki henüz yenisinde sonuç ön göremezsiniz. Mümkün kullanabileceğiniz boyut özel tasarım ve animasyon senkronu ile görerek vede konuya odaklanmayı sağlatan materyaller özel olarak geliştirildi ve bu bir ilk!


Beyaz Arayüz ama neden siyah değil? (A) / Eğitim Son Sürümle olmak zorunda mı? (B)

Bir 1998 de Photoshop açık gri olduğu için açık renk kullandık. Peki siyah olunca ekstra bir aura mı oluyor? Hayır. Bunu daha çok yoğunlaşma ile bağlayarak açıklayabiliriz. Eğitimde bir proje altında kitlenme içindir bir yoğunlaşma yaşanmaz. Bedeniniz hareketsizliğe konsantre olunca sadece göz bebeğiniz ve elleriniz ile donuk pozisyonda karanlık çalışmanızı öneririz. Bu sebeple beyaz zemin ile çalışmak ikonları ve araçları farketmek için eğitimde gerekir. Siyah her zaman yutma özelliği olan, kapatıcı bir renktir. Bu sebeple beyaz çalışmak stratejik olarak çalışır. İleri seviye uygulamalarda ısınma için koyu arayüze geçiş yapıyor olacağız. Burada ki mantığımız arayüzü ezbere değil, kendine uygun adapte olma becerisi kazanmandır. BAdobe ürününe sahip olduğunuz merak merak etmeyin! Yeni sürümlerindeki fark çok azdır. Eğer profesyonel olarak bir proje geliştireceğini kontrol edin. Ryzen 9, 6 GB Quadro sistemde PS 2020 çok ağırdı, donmalara sebep oldu. Bu genel mi yoksa yerel bir durum mu henüz araştırmadım ancak şu bir gerçek kullanarak mevcut sisteminizde de ağırlık yaşarsanız bir alt sürüm seçebilirsiniz. Yazılımlar yeni işlemci güçlerine göre dizayn edilir. Eğer rahat bir photoshop kullanabilirsiniz olabildiğince eski sürüm de kullanın.Kursiyer Öğrenciler'den iyileştirmeye geliştirilmiştir.

Sevgili Cevher, bu eğitimde nasıl doğru algılarsın bu yöndeuda tasarlanıyor. Ancak farklı kişiler ve zihinlere sahibiz. Bu çeşitlilik ve zenginliği olumlu yorumların dönüşü faydalı derslere dönüştürebilirsin.


Derslerin devamlılığı?

Bu eğitim projesi eğitim bölümü ve prodüksiyon yatırımı ayrı noktalardır. Derslerin 2 bölümünde 32 konu başlığında temel eğitim bilgilerine sahip videoların yüksek kaliteli prodüksiyonu 90 günü aşan bir zamanda üretilmiştir (aralıksız tam zaman). Bu nedenlede değerli bir projenin aynı zaman yatırımının devamı için desteklenmesi gerekir. Klasik formatta eğitimler eklenecektir Öncelik derslerde hızlı eksiklerin kapanması. Zamanla bu geçici derslerin yerini yüksek kaliteli planlı dersler alacaktır. Zaman değerli bir faktör. Emek ve çaba karşılık bulma tarihinde zaman yatırımından vazgeçilmesi gerekebileceği açıkca belirtilir.


Geçici ders nedir!

Orijinal kendine özgü bir ders yaratmak zaman ister. Bu sebeple de kısa zamanda herşeyi ortaya koyamayız. Bu sebeple hızlı etkili ders anlatım metodumuzu normal birebir formatlı ders anlatımında "geçici ders" adı altında sunuyoruz. Geçici ders kendi formatımızın işlenmesinin maddi manevi zorluğuna zaman ayırabilmek üzere bugün eklenen ve işlenme formatı olarak normal ders metodu olarak düşünebilirsiniz. Fırsat buldukça bu kursa özgü dile ve prodüksiyona çevrilecek derslerin çıktısı zamanla geçici derslerle yer değiştirecektir. Unutma! geçici derslerde anlatılan herşey %60'lara varan kısa zamana ulaşır. Ekstra bilgi için yer açılır ve sen bu zamanı hızlı ve geniş bilgiye ulaşmış olacaksın. osmanakbay sizi hiçbir zaman fiziki karşılıklı bir ortam şartında düşünmez. 50 saat çoktur ve kıymetlidir ancak gerçekci istatistiklere göre bir insanın bir sayfada bulunan hatırı sayılır bir metni bile okumaktan sıkıldığı dijital mecrada zorunlu olmadıkça ikinci kez bu dersi tekrar etmesi de zor olabilir. Bu sebeple gündelik iş, okul, ev süreçlerinde kulaklığınızı takıp sadece dinleyerek bile tekrar ezberlere açık podcast formatında dersleri sıkılmadan dinleyin! Önce deneyin, emek verin ve sonra lisansını aldığımız "Hayata dokun" jingle'ımızın enerjisi ile harmanlanan anlatılara hayal ederek zihninizde bilgilerin pekişmesini sağlayın. Şu anki eğitimde bilinmesi gereken temeller verilmiştir. Artılara da yer vermeye çalıştık ancak bu içerikler kendi başlıklarında dallanıp budaklanabilir, görsel ağırlıklı detaylandırıladabilir. Bunlar normal dışı eklemeler olarak planlanmaktadır. Olmasa zararı yok ama peki ya olursa?
Who this course is for:
 • Her birey için,
 • Tasarım alanında kariyer beklentisi olanlar,
 • İlkokul, Ortaokul, Lise, Üniversite, Yüksek Lisans, Doktora düzeyi her birey için öğrenmesi kolay, öğrenmeye açık bireyler.
 • Adobe Photoshop CC ile sıfırdan başlamak isteyen, yanıbaşında kaynak olmasını tercih eden, yeni bilgiler edinmek isteyen yada eksiklerini tamamlamak isteyen her bir birey'e uygundur.
 • UI Designer, UX Designer, Designer, Graphicer, Product Designer, Web Designer, App Designer, Photographer, Videographer, Art Director, Illustrator mesleklerine yakın olan bireyler.
 • Tasarım teknolojilerine meraklı, fikirlerini hayata geçirmek isteyen her sınıf ve sektör insanı.
Course content
Expand all 44 lectures 03:34:39
+ (A) Genel Bilgiler Eğitim Programı
1 lecture 16:23

Photoshop'un ilk dersi renk. Renk konusunda otorite olacak ve kendi bilginize güvenerek hareket edebilecek, anlatıcıyı daha manalı bulacaksın. Bu dersteki genel bilgiler ile aydınlanacaksın. Bu bilgiler photoshop kullanırken de bilgi düzeyinde sahip olman gereken asgari bilgilerdir.

Renk Bilgisi Eğitimi
16:23
+ (B) Adobe Photoshop CC'ye Başlangıç.
4 lectures 15:53
Adobe Photoshop Interface ( Arayüz ) Tanıma.
07:29
PHOTONARY "Biliyormuydun?" Sürpriz Öğreti | 1
00:07

"Başlangıç Deneyimi" ekranın fonksiyonel yanlarını tanıyacak. Konu dışında mesleki pratik bilgiler ile de aydınlanacaksın.

"Başlangıç Deneyimi" Ekranına Hoşgeldin.
08:10
PHOTONARY "Biliyormuydun?" Sürpriz Öğreti | 2
00:07
+ (C) Altyapı Eğitimi, "NEW" ile Dosya oluşturmak.
4 lectures 19:09
Kavramsal Altyapı Bilgi - Geleneksel ve Dijital
05:09
B-Uygulamalı Panel Anlatım "NEW Panel"
05:17
+ (D) Canvas ve Artboard Eğitimi
14 lectures 29:07
a.Artboard'u tanımak. (4 farklı yol ile artboard oluşturmak-hızlı)
03:03
a.Copy-Del-Name işlemleri
02:40
a.Arkaplan Rengi
03:32
a.Artboard to Files işlemi ile dosya ihraç etmek
01:53
a.Artbord to PDF işlemi ile döküman ihraç etmek
03:00
PHOTONARY "Biliyormuydun?" Sürpriz Öğreti | 4
00:07
b.Canvas'ı tanımak.
02:06
b.Canvas açmak ve Belge Analizi
01:29
b."Properties" ile Canvas boyutlandırma
02:29
b."Canvas Size" ile Boyutlandırma
02:12
b."Image Size" ile boyutlandırma
01:14
Artboard ve Canvas farklılıkları
03:37
+ (E) "Layer Sistemi" eğitimi.
6 lectures 13:26
Layer Sistemine Giriş
02:11
A Grubu - "Katman yapısında etkin arama"
03:19
B Grubu - "Katmanlar Yüzeyinde Etkiler"
01:01
C Grubu - Katmanlar Yüzeyi Koruma Altında"
01:32
D Grubu - "Niteliksiz Boşluk"
02:52
+ (F) Tools Eğitimi
13 lectures 01:59:44
01.Move ( Komut ile taşıma ve diğer bağlı işlemler )
05:59
02.Selections A ( Marquee, Lasso, Selection, Wand )
04:15
02.Selections B, SağClick ilişkisi ( Marquee, Lasso, Selection, Wand )
02:57
02.Selections C, Seçenekler Çubuğu ile olan ilişki ( Marquee, Lasso, Selection..
02:24
Crop, Perspective Crop, Slice (Geçici ders - Klasik Sınıf içi ders anlatı...)
21:48
Brush, Pen (Geçici ders - Klasik Sınıf içi ders anlatımıyla)
21:08
Frame (Geçici ders - Klasik Sınıf içi ders anlatımıyla)
06:11
Spot Healing Brush, Healing Brush, Patch, C.Aware Move (Geçici ders-Klasik S...)
19:35
Clone Stamp (Geçici ders - Klasik Sınıf içi Anlatım)
12:30
Pattern Stamp (Geçici ders - Klasik Sınıf içi Anlatım)
05:09
History Brush (Geçici ders - Klasik sınıf içi anlatım)
07:55