Pełnomocnik w sprawach podatkowych
What you'll learn
- Czym jest pełnomocnictwo w sprawach podatkowych?
- Kto może być pełnomocnikiem?
- Jaka jest treść pełnomocnictwa?
- Jaki może być zakres pełnomocnictwa?
- Jak udzielić pełnomocnictwa?
- Jakie są skutki działania przez pełnomocnika?
- W jakich sytuacjach ustawa nakłada obowiązek działania przez pełnomocnika?
Requirements
- Nie ma szczególnych wymagań dotyczących uczestników kursu. Jednakże kurs nie zawiera powtórzeń. Posługuję się językiem prawniczym. Docenią to osoby z przygotowaniem prawniczym, dla których kurs ten dzięki temu będzie bardziej zrozumiały. Osoby nieprzyzwyczajone do języka prawniczego mogą potrzebować większej ilości przerw, aby przyswoić sobie niekiedy skomplikowane zagadnienia, o które omawiam.
Description
Kurs dostarcza praktycznej wiedzy na temat pełnomocnictw podatkowych oraz ich regulacji prawnej. Kurs ma postać wykładu połączonego z prezentacją. Udzieliłam w nim, m. in. odpowiedzi na następujące pytania:
1. Czym jest pełnomocnictwo?
2. Kto może być pełnomocnikiem w sprawach podatkowych?
3. Jaka jest treść pełnomocnictwa?
4. Jaki może być zakres pełnomocnictwa?
5. Jak udzielić pełnomocnictwa?
6. Jakie są skutki działania przez pełnomocnika?
7. W jakich sytuacjach ustawa nakłada obowiązek działania przez pełnomocnika?
Who this course is for:
- Przedsiębiorcy
- Inne osoby uczestniczące w procedurach toczących się przed organami podatkowymi
- Studenci
- Aplikanci
- Prawnicy
- Księgowi
Instructor
Moją specjalnością jest prawo cywilne, prawo gospodarcze oraz prawo podatkowe. Jestem doktorem nauk prawnych w dziedzinie prawa cywilnego, a także radcą prawnym i doradcą podatkowym. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie prawa i podatków oraz trenerskie. Usługi prawne świadczę osobiście, co potwierdza wysoką jakość usług. Prowadzę własną Kancelarię prawną. Usługi świadczę w Trójmieście, Żukowie, Kartuzach i okolicach.
Nie mam szczególnych wymagań dla uczestników kursu. Jednakże moje szkolenia dotyczą "umiejętności twardych" i nie zawierają powtórzeń, których bardzo nie lubię. Posługuję się syntetycznym językiem prawniczym. Docenią to osoby z przygotowaniem prawniczym, dla których kursy dzięki temu będą bardziej zrozumiałe i wartościowe. Osoby nieprzyzwyczajone do języka prawniczego mogą potrzebować większej ilości przerw oraz ponownego odtworzenia nagrania, aby przyswoić sobie niekiedy skomplikowane zagadnienia, które omawiam. Jest jednak możliwość zadawania pytań, do czego zachęcam.
Zwracam uwagę na to, że niektóre zagadnienia nie są jednoznacznie uregulowane w prawie. Szkolenie nie jest po to, aby uzupełniać ustawę, ale po to, aby ułatwić jej zrozumienie i odnalezienie właściwych treści. Pojawiające się podczas szkolenia informacje, które wydają się sprzeczne, a mają dla uczestnika znaczenie praktyczne, powinny być skonsultowane z profesjonalistą.
W kursie podaję podstawy prawne oraz sygnatury wyroków do wykorzystania przez uczestników kursu. Niekiedy cytuję fragmenty wyroków, aby precyzyjnie przedstawić stanowisko judykatury co do omawianych zagadnień. Podkreślam, że NIKT nie powinien uczyć się cytatów z orzeczeń oraz aktów prawnych w całości na pamięć. Jednakże cytowanie przepisów i wyroków podczas szkolenia ułatwia uczestnikom samodzielne odnalezienie i wykorzystanie przydatnych informacji oraz ułatwia analizę przepisów, gdyby stan prawny uległ zmianie. W pismach do organów podatkowych lub do sądu nie można powołać się na treść szkolenia, ale można podawać podstawy prawne oraz sygnatury wyroków, celem przekonania tych organów do własnego stanowiska. Dlatego podczas szkolenia często odczytuję dokładne podstawy prawne z podziałem na artykuły, paragrafy, punkty i litery oraz sygnatury przydatnych rozstrzygnięć. Docenią to osoby, które miały kontakt z ustawami podatkowymi i rozumieją, że bez odpowiedniego przygotowania trudno w nich znaleźć poszukiwane treści.
Dziękuję za wszystkie wiadomości i komentarze rzeczywistym uczestnikom kursu. Wszystkie wiadomości czytam, by lepiej sprostać oczekiwaniom uczestników. Zauważyłam, że niektórzy dodają komentarz po odsłuchaniu 4 minut, a to trochę za szybko, by dokonać rzetelnej oceny ;) (tyle trwa przedstawienie sylwetki autorki i disclaimer, że w celu uzyskania porady w konkretnej sprawie należy skontaktować się z osobą posiadającą odpowiednie uprawnienia), chyba że jakości dźwięku. Mam nadzieję, że nowy mikrofon oraz program do czyszczenia dźwięku pozwoli, by była ona jeszcze lepsza. Zaznaczam, że korzystanie z usług profesjonalnych studiów nagraniowych, czy graficznych, wiąże się z dodatkowymi kosztami, którymi nie chciałabym obciążać uczestników szkolenia.