Oracle Database, SQL, PL/SQL, Forms&Reports Builder 6i

Oracle Ürünleriyle Uygulama Geliştirmek, Tüm İhtiyaçlar (Database, Forms&Reports Builder 6i)(Installation&Configuration)
Rating: 4.8 out of 5 (185 ratings)
8,893 students
Turkish
Bu ders Oracle Database 12c ve Forms&Reports6i tam kurulum ve konfigurasyon dersidir. Derse kayıt olurken bunu dikkate alınız. DBA konularını kapsayan derslerim çok yakında yayında olacaktır.
Türkçe Karakter Destekli Oracle DataBase12c Kurulumu ve Konfigurasyonunu yapabileceksiniz.
Oracle Forms&Reports Builder 6i Kurulumu ve Konfigurayonunu Yapabileceksiniz.
Oracle Forms&Reports Builder6i ile Desktop Uygulamalar Geliştirebileceksiniz.
Daha sonraki derslerimle ilgili detaylı bilgiler alacaksınız.
Registry (regedit), Tnsnames, Listener, Sqlnet ayarlarını yapabileceksiniz.
Her dersimi %100 bitiren ve derslerime objektif yorum yazıp puanlayan her öğrencime, bana mail / Youtube veya Face ile ulaştıkları taktirde, diğer derslerim indirimli olarak sunulacaktır.
*** "Öğrenciyim", "Yeni Mezunum", "Maddi Durumum İyi Değil" diyorsanız bana mail yazınız. Ücretli derslerimle ilgili gereği ne ise yapılır ***
En az 2 ücretli dersime daha üye olanlara kurulumlarda her türlü destek verilecektir. Yoğun bir şekilde destek isteyen arkadaşlardan bu durumu dikkate almalarını rica ediyorum.
Puan ve yorumlarınızı lütfen bu açıklamaları dikkate alarak yapınız. Bu ders tam bir kurulum dersidir ve Database Yönetim dersi değildir. DBA derslerim çok yakında yayında olacaktır.
Forms&Reports çalışmayacaksanız, sadece Oracle Database kurulumuna kadar izlemeniz yeterlidir.

Requirements

  • Programlamaya Hevesli Olmak ve ORACLE Öğrenmeye Kararlı olmak Yeterlidir.

Description

*

Oracle DataBase 12c Kurulum ve Konfigurasyon, Oracle Devloper (Forms&Reports Builder 6i) Kurulum ve Konfigurasyon, Masaüstü Uygulamalar Geliştirmek, Başlangıç seviyesinden, İleri Seviyeye Uygulama Geliştirmek için her şey...

Adım adım, SQL, PL/SQL Programlama ve Desktop Uygulama Geliştirmek, Başlangıç seviyesinden ileri düzeye... Veri Tabanı Package, Procedure, Function, Trigger, External Kütüphane oluşturmak, programlar içerisinde kullanmak, Parametrik Programlar... .

Ayrıca; Başka dillerde uygulama geliştirilse bile, Uygulamalarında Oracle DataBase kullanan herkes için, SQL, PL/SQL,  Package, Procedure, Function, Trigger, External Kütüphane oluşturmak için her şey,...

**********************************************************************************

Çok geniş kapsamlı SQL derslerimi "Oracle SQL, Sıfırdan İleri Düzeye" başlığıyla ayrı bir ders olarak paylaştım. ... Detaylara boğulmadan SQL öğrenmek ve ilk dersten itibaren SQL kodlamaya başlamak istiyorsanız "Oracle SQL, Sıfırdan İleri Düzeye" dersi tam size göre...

Derslerimin önizlemelerini Youtube'da da izleyebilirsiniz...

**********************************************************************************

Değerli arkadaşlarım,

Mail aracılığıyla çokça soru gelmektedir. Bazı sorular gözümden kaçmakta ve cevap vermekte gecikmekteyim. O yüzden bir Face Grubu oluşturdum. Bu gruba üye olup sorularınızı buradan sorarsanız sizlere daha çabuk cevap verebilirim. Anlayışınıza teşekkür ederim.

Facebook'da CELEBIHOCA grubuna bekliyorum tüm öğrencilerimi...

Who this course is for:

  • Oracle Ürünleriyle (Oracle DB, Form&Reports Builder, SQL, PL/SQL) Uygulama Geliştirmek İsteyen Herkes,
  • SQL, PL/SQL öğrenmeke isteyen ve Uygulamalarında ORACLE DataBase Kullanan Herkes.

Course content

6 sections9 lectures1h 23m total length
  • Ders İçerikleri
    23:28

Instructor

Matematikçi - OracleDBA, Forms&Reports,ISO 27001, ITIL,CobIT
Mehmet ÇELEBİOĞLU
  • 4.8 Instructor Rating
  • 715 Reviews
  • 16,543 Students
  • 7 Courses

Hacettepe Ünv. Fen Fakültesi Matematik Lisans ve Yüksek Lisans.

25+ Yıllık Kamu ve Özel sektörde Yazılım Geliştirme, Veritabanı Yöneticiliği (DBA), Birim Yöneticiliği ve Matematik Özel Ders Tecrübesi.

Telekomünikasyon, Bankacılık, Finans, Toptan ve Parakende Sektöründe Parametrik Modüller geliştirdim. Çeşitli kurslarda ve üniversitelerde SQL, PL/SQL, Oracle Database, Matematik dersleri verdim.

Geliştirdiğim modüllerden bazıları: Veritabanında üç katmanlı mimari ile erişim güvenliği, Matris Kriptolama ile veri şifreleme, Telekomünikasyon, Bankacılık ve Finans, Otomotiv, Toptan ve Parakende Sektöründe Üretim, Pazarlama, Stok Yönetimi, Muhasebe, EFatura - İrsaliye Otomatik Eşleştirme, Sabit Kıymetler-Amortisman modulleri...

**

Hacettepe University Bachelor of Science in Mathematics and Master of Science.

25+  Years of Software Development, DBA, Manager IT Department and Mathematics Specialized course experience.

Developed parametric modules in telecommunication, banking,  finance, wholesale and retail sector. I have taught SQL, PL / SQL, Oracle Database, Mathematics in various courses and universities.

Some  of the modules I developed: Access security with three-tier  architecture in the database, Data encryption with Matrix Encryption,  Telecommunications, Banking and Finance, Automotive, Wholesale and  Retail Production, Marketing, Inventory Management, Accounting, E-Invoice  Automatic Matching, Fixed Asset-Amortization modules .