Udemy

Oracle SQL Developer Eğitimi

Oracle SQL Developer aracını öğrenebileceğiniz kurs.
Free tutorial
Rating: 3.7 out of 5 (280 ratings)
17,857 students
1hr 24min of on-demand video
Turkish

Oracle SQL Developer istemci aracını detaylarıyla öğreneceksiniz.

Requirements

  • Temel Oracle ve yazılım bilgisi.

Description

Önemli Not : Bu kurs Türkiye'nin ve Udemy'nin ilk Oracle SQL Developer IDE kursudur. 2010 yılında çekildi. SQL ve PL/SQL dil özellikleri bilinenin aksine çok hızlı değişmez ve onlarca yıldır sektörde kullanılan bu dillerin özellikleri yok olmaz. Yeni Oracle versiyonlarında genellikle sadece yeni özellikler gelir(kullanıcı arayüzlerine ve dil özelliklerine). Yani bu kurs ilk ama halen günceldir. Bu kurs içerikleriyle hızlı şekilde dil ve genel mantığa hakim olduktan sonra zaman içinde gelen yeni özellikler için ayrıca güncel kitap ya da kurslar(kaliteli TR içerik yok, sadece İngilizce bulabilirsiniz) ile kendinizi daha da geliştirebilirsiniz.

Önemli Not : Oracle alanında halen az içerik olması nedenyle daha önce yayından kaldırdığım bu kursu öğrencilerin ısrarı üzerine tekrar ve ücretsiz(daha önce ücretliydi) olarak yayına verdim.

Bu kurs ile Oracle firmasının geliştirdiği Oracle SQL Developer aracını indirme ve kurulumdan başlamak üzere genel hatlarıyla öğrenebileceksiniz. Kurs içeriğinde SQL Developer ile PL/SQL yönetimi ve hazır PL/SQL nesne oluşturma araçlarını kullanmayı öğrenerek Oracle ile daha etkin çalışmaya başlayacaksınız.

Bu eğitimin temel amacı SQL ya da PL/SQL başlıklarını detaylıca incelemek değildir. Bu eğitimle Oracle SQL Developer IDE'sini kullanmayı ve SQL cümlecikleriyle birleştirerek etkili Oracle veritabanı programlama yapabilmenizdir.

ÖNEMLİ : Bu kurs SADECE "Oracle SQL Developer IDE'sini" anlatmayı hedefler, sizi SQL ya da PL/SQL dillerinde uzmanlaştırmaz! Oracle veritabanı programlama alanında uzmanlaşmak isteyenler profilimden "Oracle Veritabanı Programlama"(27 saat) isimli kursu alabilir.

içerik Özeti:

- Oracle SQL Developer Kurulumu
- Veritabanı Nesneleriyle Çalışmak
- Veri Erişimi
- Veri İşleme
- PL/SQL ve Oracle SQL Developer IDE kullanımı

Who this course is for:

  • Oracle'ı merak eden ve geliştirici olmak isteyenler.

Instructor

Offensive AI Engineer, Researcher, Developer
Cihan Özhan
  • 4.1 Instructor Rating
  • 7,000 Reviews
  • 133,215 Students
  • 12 Courses

"Machine Learning Engineer" ve "AI Security Engineer" online eğitim programı hakkında bilgi almak için profilimdeki websiteyi ziyaret edebilirsiniz.


İleri seviye yazılım, veritabanı, Machine Learning, Deep Learning, Computer Vision, Decentralization/Blockchain, Decentralized AI, Edge AI, Cloud AI, Mobile AI, Swarm AI alanlarında projeler geliştiriyorum. Bu genel başlıkları çoğunlukla otonom sistemler üretebilmek için kullanıyorum.

"Birisine bir şey öğretemezsiniz, ancak kendisinin onu keşfetmesine yardım edebilirsiniz." {Galileo Galilei}

Daha önce ürettiğim kaynaklara blog sitem üzerinden erişebilirsiniz.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 26,000+ courses