Napisz swoją pierwszą stronę www! cz.1

I naucz się podstaw programowania
Free tutorial
Rating: 4.0 out of 5 (77 ratings)
3,196 students
1hr 21min of on-demand video
Polish

Zapoznasz się z technologiami wykorzystywanymi do budowania stron.
Zrozumiesz zasady działania witryn internetowych.
Zobaczysz, jak zgodnie ze standardami stworzyć stronę semantyczną.
Poznasz najważniejsze przykazania web designu.

Requirements

 • Dobre chęci i otwarta głowa :).

Description

Jest to pierwsza część kursu Napisz swoją pierwszą stronę www! I naucz się podstaw programowania.


Obierz kurs na projektowanie stron WWW

Programistą być! Zainteresować się tematem w podstawówce, w szkole średniej doskonalić umiejętności, na studiach usamodzielnić się i pracować zdalnie jako koder. Albo inaczej: przebranżowić się w kwiecie zawodowych lat. Z handlowca, ekonomisty, marketingowca zmienić się w developera i raz jeszcze zacząć wszystko od nowa. Czy to możliwe? Jak najbardziej! Oczywiście o ile do tematu podejdzie się mądrze. Najlepiej od strony frontendu, który jest zdecydowanie prostszy do opanowania niż backend, a równocześnie otwiera przed swoim adeptem niezwykle szerokie perspektywy. Frontend developera zatrudnię od zaraz! — to nie chwyt reklamowy, to krzyk rozpaczy kierowników działów i szefów firm IT.

Frontend developer jest odpowiedzialny za przygotowanie lub modyfikację wizualnej warstwy witryny internetowej. Raczej nie pisze niczego od początku — zwykle korzysta z dostępnych technologii, przygotowując grafiki dla stron WWW: animacje, slidery i aplikacje. Wdraża je, a następnie dba o ich prawidłowe funkcjonowanie i rozwiązuje ewentualne problemy techniczne. Frontend developerami zwykle zostają osoby po studiach informatycznych, choć kierunkowe wykształcenie nie jest wymagane. Bardziej liczy się doświadczenie. Warto zawczasu, przed szukaniem pracy w tym zawodzie, przygotować odpowiednie portfolio (mogą to być na przykład strony przygotowane na własne potrzeby) i opanować wymagane technologie. Proponujemy zacząć od podstawowych — HTML-a, CSS-a oraz edytora kodów źródłowych Visual Studio Code.

Czy jesteś gotów do nauki nowego fachu? Jeśli tak, usiądź wygodnie, otwórz umysł, odpal szkolenie — i ruszamy w drogę do Twojej pierwszej, samodzielnie zaprojektowanej strony WWW!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie pracy z tym kursem video:

 • Zapoznasz się z technologiami wykorzystywanymi do budowania stron.

 • Zrozumiesz zasady działania witryn internetowych.

 • Zobaczysz, jak zgodnie ze standardami stworzyć stronę semantyczną.

 • Opanujesz podstawy HTML, CSS i JavaScriptu.

 • Poznasz najważniejsze przykazania web designu.

Co więcej...

 • Wykształcisz u siebie dobre nawyki w zakresie optymalizacji rozwiązań, podejścia do rozwoju kodu jak do procesu ciągłego itd., dzięki czemu projektowane przez Ciebie strony będą spełniać aktualne standardy.

Napisz swoją pierwszą stronę www! I naucz się podstaw programowania kończy się na poziomie podstawowym i stanowi świetny wstęp do dalszej, samodzielnej nauki projektowania stron WWW. Pamiętaj, zagadnienie to jest niezwykle szerokie i wymaga od kandydata na frontend developera poświęcenia wielu godzin na przyswojenie nowych informacji, opanowanie narzędzi i wykreowanie własnych projektów. Na szczęście wszystko to jest ogromnie ciekawe, a efekty — spektakularne, bo widoczne gołym, nawet całkiem nieinformatycznym okiem!

Frontend developer? To brzmi świetnie!

Podczas proponowanego przez nas szkolenia stworzysz swoją pierwszą stronę WWW. To, co zrobisz dalej z pozyskaną wiedzą i nowymi umiejętnościami, będzie zależało od Ciebie. Fach frontend developera daje wiele możliwości — jako frontend developer możesz pracować w domu, świadcząc usługi freelancerskie, możesz taż starać się o etat w agencji interaktywnej, w której staniesz się częścią zespołu projektowego i będziesz realizować od A do Z zamówienia klientów. Twoi koledzy backendowcy będą zmagać się z kodem, Ty w tym czasie skupisz się na wizualnej warstwie strony czy aplikacji. Weź pod uwagę, że frontend developer to zawód wymagający stałego doskonalenia się — wybrawszy go, będziesz musiał nie tylko pogłębiać znajomość technologii, potrzebne Ci będą także kompetencje miękkie (kontakt z klientami!) oraz uzdolnienia i praktyka z pogranicza sztuki i designu. Często będziesz współpracować zarówno z działem graficznym i projektowym — czyli z UX developerami — jak i z programistami backendowcami. Zapowiada się ciekawie?

Projektując swoją pierwszą stronę WWW...

Zaczniesz od instalacji edytora kodów źródłowych Visual Studio Code, który jest udostępniany nieodpłatnie i działa dla wielu języków. Przygotowawszy środowisko pracy, przejdziesz od razu do praktyki — w trzech etapach rozpoczniesz prace projektowe. Następnie poznasz bliżej język HTML i dowiesz się, jak efektywnie z nim pracować, formując teksty z hiperłączami, akapitami, nagłówkami i listami oraz osadzając w treści strony różnego typu obiekty, takie jak multimedia, formularze itd. Potem przejdziesz do działania w języku CSS, który służy opisowi formy wyświetlania strony WWW. W ramach tej części szkolenia zajmiesz się koncepcją swojej witryny, poszczególnymi jej elementami i funkcjami: nawigacją, sliderem, galerią, sposobem wyświetlania produktu, widokiem danych kontaktowych, wreszcie — responsywnością, czyli poprawnym wyświetlaniem witryny dla różnych wymiarów ekranu. Na samym końcu poznasz podstawy języka JavaScript. Będziesz w nim manipulować elementami DOM oraz zdarzeniami.

Ciągły rozwój to klucz do powodzenia w IT.

O autorze

Michał Segieta — przyszły inżynier oprogramowania, pracujący programista. Z powołania frontend developer, entuzjasta metodyk zwinnych, fan projektowania. W wolnym czasie chętnie gra w gry bitewne i skleja modele. Popijając dobrą herbatę, czytuje fantastykę oraz zgłębia tajniki ekonomii.

Who this course is for:

 • Dla każdego, kto chce nauczyć się programować od podstaw.

Instructor

Kursy IT dla początkujących i zaawansowanych
Videopoint Grupa Helion
 • 4.3 Instructor Rating
 • 2,792 Reviews
 • 26,179 Students
 • 86 Courses

Jako Grupa Helion od lat wspieramy edukację branży IT. W 2015 roku do książek dołączyły kursy wideo tworzone przez doświadczonych specjalistów. Wspólnie przygotowaliśmy dla Was szkolenia z popularnych języków programowania, baz danych, sieci komputerowych i wielu innych zagadnień na różnych poziomach zaawansowania. Dzięki temu zarówno juniorzy jak i seniorzy, znajdą w naszej ofercie kursy dla siebie.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 19,000+ courses