Temel Modern Kaligrafi Atölyesi | Adım Adım Sıfırdan Öğren
4.8 (11 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
45 students enrolled

Temel Modern Kaligrafi Atölyesi | Adım Adım Sıfırdan Öğren

Temel Egzersizler, Noktadan Çizgiye, Çizgiden Harfe, Harften Kelimeye ve Kelimeden Kompozisyona!
4.8 (11 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
45 students enrolled
Created by Büsra Kulüp
Last updated 6/2020
Turkish
English, Turkish
Price: $69.99
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 2.5 hours on-demand video
 • 47 downloadable resources
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Assignments
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • modern kaligrafi 101
 • modern kaligrafinin püf noktaları nelerdir?
 • fırça uçlu kalemle harfler nasıl birleştirilir?
 • modern kaligrafi nasıl yapılır?
 • brush pen nasıl kullanılır?
 • kaligrafi ile nasıl tasarım yapılır?
 • fırça uçlu kalemle kaligrafi nasıl yapılır?
 • bez çanta üzerine nasıl yazı yazılır?
Requirements
 • herhangi bir fırça uçlu kalem
 • kalem ve cetvel
 • ders materyallerinin çıktılarının alınması
Description

'Adım Adım Modern Kaligrafi 101 + Kendi Çantanı Tasarla' kursu temel kaligrafiyi adım adım fırça kalemle öğretmeyi amaçlamaktadır. Uzun zamandır organize ettiğim yüzyüze workshoplarımın neticesinde, hem kaligrafi hem de eğitmenlik tecrübem ile kendi hazırladığım materyaller ve öğretim tekniğimle oluşturulmuştur. Bu yüzden bu kursu bir online workshop olarak düşünebilirsiniz.
Modern Kaligrafi Online Workshop'ta temel egzersizlerle başlayıp noktadan çizgiye, çizgiden harfe, harften kelimeye ve kelimeden kompozisyona ulaşıyoruz. Atölye sonunda bir de bonus dersimiz var: Kendi çantalarımızı tasarlıyoruz. Siz bunun yerine, kupanızı, ayracınızı ya da tişörtünüzü tasarlayabilirsiniz. Kurs için gerekli dört malzeme: herhangi bir fırça uçlu kalem, kurşun kalem, cetvel ve ders materyallerinin çıktılarının alınması yani modern kaligrafi çalışma kitapçığı. Hadi başlayın, çünkü ortaya çok güzel şeyler çıkacak!

-Neler Yapacağız?
Brush pen kullanarak hazırladığım "Modern Kaligrafi Çalışma Kitapçığı" üzerinden ilerleyeceğiz.
(Modern Kaligrafi Çalışma Kitapçığının her hakkı tarafıma aittir, kendi eğitim tekniğimle, tecrübemle ve emekle hazırlanmıştır. İznim dışında başka bir amaçla kullanımı yasal, ahlaki ve insani değildir.)

-Ne kullanacağız?
Ben modern kaligrafi atölyesi boyunca Bic Kids Fırça Uçlu Kalem 12'li Set'i kullandım. Bunun sebebi hem yeni başlayanlar için daha hesaplı hem de daha kullanışlı olması. Fiyat-performans açısından alınabilecek en iyi fırça uçlu kalem. Kids olduğuna bakmayın, atölyede de görebileceğiniz üzere hem yetişkinler hem de çocuklar için ideal. Bununla birlikte deriye ve doğaya zarar vermeyen yapıda olması sebebiyle gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Elinize veya kıyafetinize bulaştığında kısa süre içerisinde suyla çıkacaktır.
-Atölye sonunda neler yapabileceksiniz?
Atölye sonunda öğrendiğiniz temel modern kaligrafiyle ortaya bir şey koyabilmeniz beklenmektedir. Benim yaptığım gibi siz de bez çantanızı tasarlayabilirsiniz. Ya da kupanızı, tişörtünüzü, ayracınızı, kendi tablonuzu tasarlayabilirsiniz. Tasarladıklarınızın fotoğrafını çekerek bana gönderebilir ve önerilerimi alabilirsiniz.

-Ya sonrası, kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz?
Bu kurs sonrasında bol egzersiz ve çalışmayla; severek ve emekle. Şimdi modern kaligrafiyi öğrenecek ve tasarımınızı ortaya koyabileceksiniz. Bu kurs yüz yüze workshoplarımdan edindiğim tecrübeyle hazırlandı ve ilk seviye workshoplarıma katılan öğrencilerimden dahi workshop sonrası kendi Instagram hesabını açarak kendi tasarımlarını yapıp satanlar oldu. En önemlisi, cesaret ve sürdürülebilirlik ayrıca yaratıcılık. Bence siz bunu yapabilirsiniz.
Bu kurs sonrası ileri seviye eğitim de yayınlamayı planlıyorum fakat hayli vakit gerekiyor. Umarım talebinizi bana iletirseniz bunu başarmak için gerekli vakti ayırabilmek için seve seve çaba sarf edeceğim. Ayrıca Temel Gotik Kaligrafi kursunu da yakın zamanda hazırlamayı planlıyorum.

Sevgilerimle,

*IN ENGLISH

-What do we do?

We will proceed with the "Modern Calligraphy Workbook" which I prepared using a brush pen. The 'Step by Step Modern Calligraphy 101 + Design Your Own with Hand Lettering' course aims to teach basic calligraphy step by step with a brush pen. As a result of my long-term face-to-face workshops, it was created with my own materials and teaching techniques both with calligraphy and instructor experience. So you can think of this course as an online workshop. In Modern Calligraphy Online Workshop, we start with basic exercises and reach from point to line, from line to letter, from letter to word and from word to composition. At the end of the workshop we also have a bonus lesson: we design our own bags. Instead, you can design your cup, bookmark or t-shirt. The four materials required for the course: any brush-tipped pen, pencil, ruler and course materials, ie modern calligraphy work booklet. Come on, start, 'cause there's gonna be some beautiful things!

(All rights of the Modern Calligraphy Work Booklet belong to me, have been prepared with labor and are not legal, moral and humanistic to use for any purpose other than my permission.)

*Also all lessons with English and Turkish subtitles
*We have WHATSAPP GROUP for our online workshop


-What do we use?

I used the Bic Kids Brush Pen Set of 12 during a modern calligraphy workshop. The reason for this is that it is more affordable and more useful for beginners. The best brush-tip pen for price-performance. It's ideal for both adults and children, as you can see in the workshop. However, because of the structure that does not harm the skin and nature, you can use it with peace of mind. When it gets on your hands or clothes, it will come out with water in a short time.

- What can you do at the end of the workshop?

At the end of the workshop you are expected to be able to create something with the basic modern calligraphy you have learned. You can design your bag as I do. Or your cup, t-shirt, bookmark, you can design your own. You can take photos of your designs and send them to me and get my suggestions. I am here for you.

- How can you reach me?

You can reach me through the question and answer section, or via private message.

-And after, how can you improve yourself?

After this course with plenty of exercise and work; fondly and with effort. You will now learn modern calligraphy and present your design. This course was prepared with the experience of face-to-face workshops and even my students who participated in the first level workshops opened their Instagram account after the workshop and made their own designs. Most importantly, courage and sustainability plus creativity. I think you can do that.

I plan to publish advanced workshop after this course, but it takes a lot of time. I hope that if you forward your request to me, I will gladly endeavor to make the necessary time to achieve this. I also plan to prepare the Basic Gothic Calligraphy course soon.

Sincerely,

Who this course is for:
 • kaligrafi meraklıları
 • kaligrafi öğrenmek isteyen herkes
 • bir sanat dalında kendini geliştirmek isteyen herkes
 • hobi sahibi olmak isteyen herkes
 • kendi kendine tasarımlar yaratmak isteyen herkes
 • kendi çantasını, tişörtünü, kupasını boyamak ve tasarlamak isteyen herkes
Course content
Expand all 33 lectures 02:24:19
+ Noktadan Harfe: Küçük Harfler
1 lecture 04:57
 • Also the manual should be read, it is in the 'references' section.
  İlk dersin yanında kullanma kılavuzu mutlaka okunmalı. Hemen "kaynaklar" kısmında.

  English: Be sure to print out all course materials in the resources before you begin the second chapter. This will make a great online workshop.

  Türkçe: İkinci bölüme başlamadan önce kaynaklar kısmında bulunan bütün ders materyallerinin çıktısını aldığınızdan emin olun. Böylelikle harika bir online workshop olacak.


Preview 04:57
+ Temel Egzersizler
12 lectures 01:02:16

Bu derste temel egzersizleri
Hiza almayı
Düz kalın çizgiyi
Düz ince çizgiyi
Brush pen kullanarak inceden kalana zigzag çizebilmeyi
İnce ve kalın eğik çizgiyi,
İnceden kalına brush pen kullanarak geçiş yapabilmeyi
öğreniyoruz.

Preview 07:29

Bu derste temel egzersizlere devam ediyoruz.
Kalından kalına, inceden kalına ve kalından inceye ilerliyoruz.
İnceden kalına birleşik dalgalar çizeceğiz.
Kalından inceye daire çizeceğiz.
İnce süsleme egzersizi yapacağız.
Her dersimizde olduğu gibi dersin başında hizamızı almayı unutmuyoruz.

Bir Tık Isındık: Temel Egzersizler #3
05:39

Bu derste a ve b harflerini fırça uçlu kalemle yazabilmeyi öğreniyoruz.

Adım Adım a ve b Harfleri #4
05:08

Bu derste c, ç ve d harflerini fırça uçlu kalemle yazabilmeyi öğreniyoruz.

Adım Adım c, ç ve d Harfleri #5
04:49

Bu derste e ve f harflerini fırça uçlu kalemle yazabilmeyi öğreniyoruz.

Adım Adım e ve f Harfleri #6
05:17

Bu derste g, ğ ve h harflerini fırça uçlu kalemle yazabilmeyi öğreniyoruz.

Adım Adım g, ğ ve h Harfleri #7
04:29

Bu derste ı, i, j ve k harflerini fırça uçlu kalemle yazabilmeyi öğreniyoruz.

Adım Adım ı,i,j ve k Harfleri #8
04:59

Bu derste k, l, m ve n harflerini fırça uçlu kalemle yazabilmeyi öğreniyoruz.

Adım Adım k, l, m ve n Harfleri #9
04:42

Bu derste o, ö ve p harflerini fırça uçlu kalemle yazabilmeyi öğreniyoruz.

Adım Adım o, ö ve p Harfleri #10
04:49

Bu derste q, r ve s harflerini fırça uçlu kalemle yazabilmeyi öğreniyoruz.

Adım Adım q, r ve s Harfleri #11
05:02

Bu derste ş, t, u, ü, v ve w harflerini fırça uçlu kalemle yazabilmeyi öğreniyoruz.

Adım Adım ş, t, u, ü, v ve w Harfleri #12
05:30

Son harf dersimiz olan bu derste a ve b harflerini fırça uçlu kalemle yazabilmeyi öğreniyoruz.

Preview 04:23
Artık tüm harfleri öğrendiniz. Şimdi isminizin harflerini ayrı ayrı yazma vakti. Yazdıktan sonra bana busrakulupiletisim@gmail.com aracılığıyla gönderin ki neleri düzeltelim birlikte görelim.
Ayrı Ayrı Harflerini Yaz
1 question
+ Küçük Harfler El Ele: Harfler Nasıl Birleştirilir?
7 lectures 23:30

Bu derste tüm harfleri
birleştirebilmeyi
brush penle yazabilmeyi
öğreniyoruz.

Çalışma kağıdının çıktısını birkaç tane alarak üstünden ne kadar geçerseniz eliniz harflere ve harflerin birleşim yerlerine, ve tabiki fırça uçlu kaleme o kadar hızlı alışacaktır.

Adım adım Tüm Harfler ve Birleşim Yerleri #14
07:53

Bu derste kelime egzersizlerine başlıyoruz.
Harfleri birleştirebilmeyi
Harfleri bir kelime içerisinde yazabilmeyi
Dar, geniş ve normal harf aralığını,(biz normal harf aralığını kullanıyoruz.)
öğreniyoruz.

Harften Kelimeye: Kelime Egzersizleri #15
02:25

Bu derste kelime egzersizlerine devam ediyoruz..
Harfleri birleştirebilmeyi
Harfleri bir kelime içerisinde yazabilmeyi
Dar, geniş ve normal harf aralığını,(biz normal harf aralığını kullanıyoruz.)
öğreniyoruz.

Harften Kelimeye: Kelime Egzersizleri #16
02:35

Bu derste kelime egzersizlerine devam ediyoruz..
Harfleri birleştirebilmeyi
Harfleri bir kelime içerisinde yazabilmeyi
Dar, geniş ve normal harf aralığını,(biz normal harf aralığını kullanıyoruz.)
öğreniyoruz.

Harften Kelimeye: Kelime Egzersizleri #17
03:24

Bu derste kelime egzersizlerine devam ediyoruz..
Harfleri birleştirebilmeyi
Harfleri bir kelime içerisinde yazabilmeyi
Dar, geniş ve normal harf aralığını,(biz normal harf aralığını kullanıyoruz.)
öğreniyoruz.

Harften Kelimeye: Kelime Egzersizleri #18
02:53

Bu derste kelime egzersizlerine devam ediyoruz..
Harfleri birleştirebilmeyi
Harfleri bir kelime içerisinde yazabilmeyi
Dar, geniş ve normal harf aralığını,(biz normal harf aralığını kullanıyoruz.)
öğreniyoruz.

Harften Kelimeye: Kelime Egzersizleri #19
02:10

Bu dersle kelime egzersizlerini tamamlıyoruz.
Harfleri birleştirebilmeyi
Harfleri bir kelime içerisinde yazabilmeyi
Dar, geniş ve normal harf aralığını,(biz normal harf aralığını kullanıyoruz.)
öğreniyoruz.

Harften Kelimeye: Kelime Egzersizleri #20
02:10
Bu ödevimizde en sevdiğimiz kelimeler var. Kaç tane oldukları mühim değil. Kelimelerinizi yazıp bana fotoğraflarını busrakulupiletisim@gmail.com aracılığıyla gönderebilirsiniz.
En Sevdiğin Kelimelerini Yaz
1 question
+ Kelimeden Kompozisyona: Kelimelerin Sayfadaki Yeri Nasıl Belirlenir?
3 lectures 06:26

Bu derste kompozisyon nasıl oluşturulur? üzerine konuşuyoruz ve
Harfleri birleştirebilmeyi
Kelimeleri bir arada yazabilmeyi
Harf bölümlemesini; baş, gövde ve kuyruk boyutunu
İdeal harf bölümlemesini
Sağa-sola-alta-üste yaslamayı, ortalamayı.
öğreniyoruz.

Preview 03:32

Bu derste kompozisyon nasıl oluşturulur? üzerine konuşuyoruz ve
Harfleri birleştirebilmeyi
Kelimeleri bir arada yazabilmeyi
Harf bölümlemesini; baş, gövde ve kuyruk boyutunu
İdeal harf bölümlemesini
Sağa-sola-alta-üste yaslamayı, ortalamayı.
öğreniyoruz.

Hep Birlikte: Fikrimin İnce Gülü Yazıyoruz #22
01:21

Bu derste kompozisyon nasıl oluşturulur? üzerine konuşuyoruz ve
Harfleri birleştirebilmeyi
Kelimeleri bir arada yazabilmeyi
Harf bölümlemesini; baş, gövde ve kuyruk boyutunu
İdeal harf bölümlemesini
Sağa-sola-alta-üste yaslamayı, ortalamayı.
öğreniyoruz.

Hep Birlikte: Huysuz ve Tatlı Kadın Yazıyoruz #23
01:33
Atölyemizin üçüncü ödevinde bir kompozisyon oluşturuyoruz.
Bir Kompozisyon Oluştur
1 question
+ Büyük Harfler
4 lectures 15:22

Bu derste bir sayfada birbirleriyle aynı yapıda oluşturduğumuz büyük harflerimizi inceliyor ve ardından yazıyoruz.
Büyük harfler içerisinde bulunan ince ve kalın hatları
fark ediyoruz.

Büyük Harflerin Temel Özellikleri #24
03:58

Bu derste A, B, C, D, E, F VE G harflerini brush penle yazıyoruz. Bunu yaparken,
İnce ve kalın kısımlara dikkat ediyoruz.
Sayfanın çıktısını en az 2 kere almanızı öneririm. Çünkü her harf için çoğunlukla en çok 1 satır ayrıldı.

Adım Adım A, B, C, D, E, F ve G Harfleri #25
04:40

Bu derste H, I, İ, J, K, L, M ve N harflerini brush penle yazıyoruz. Bunu yaparken,
İnce ve kalın kısımlara dikkat ediyoruz.
Sayfanın çıktısını en az 2 kere almanızı öneririm. Çünkü her harf için çoğunlukla en çok 1 satır ayrıldı.

Adım Adım H, I, İ, J, K, L, M ve N Harfleri #26
03:20

Bu derste O, Ö, P, R, S, Ş, T, U, Ü, V, Y, Z, Q, X ve W harflerini brush penle yazıyoruz. Bunu yaparken,
İnce ve kalın kısımlara dikkat ediyoruz.
Sayfanın çıktısını en az 2 kere almanızı öneririm. Çünkü her harf için çoğunlukla en çok 1 satır ayrıldı.

Adım Adım O, Ö, P, R, S, Ş, T, U, Ü, V, Y, Z, Q, X ve W Harfleri #27
03:24
+ Sayılar ve Noktalama İşaretleri
2 lectures 07:35

Bu derste 1-7 arası sayıları yazabilmeyi öğreniyoruz.
Yine aynı kodla "Az Bastır, Çok Bastır" ile ilerliyoruz.
Sayfanın çıktısını en az 2 kere almanızı öneririm. Çünkü her harf için çoğunlukla en çok 1 satır ayrıldı.

Adım Adım Sayılar & Noktalama İşaretleri #28
03:10

Bu derste 8, 9, 10 ve nokta, virgül, soru işareti, ünlem, & işaretlerini yazabilmeyi öğreniyoruz.
Yine aynı kodla "Az Bastır, Çok Bastır" ile ilerliyoruz.
Sayfanın çıktısını en az 2 kere almanızı öneririm. Çünkü her harf için çoğunlukla en çok 1 satır ayrıldı.

Adım Adım Sayılar & Noktalama İşaretleri #29
04:25
+ Bonus: Öğrendiklerinle Ortaya Bir Şey Koy!
2 lectures 09:43

Bu derste nasıl taslak oluşturabileceğimizi öğreneceğiz.
Öncelikle ne yazacağınıza karar verin ve bunu bir kağıda kurşun kalemle yazın.
Ardından bu yazının yazacağınız yüzey üzerindeki konumuna karar verin. Sağ alt mı? Sol alt mı? Alt mı? Üst mü? Orta mı?
Sonra yazınızda bulunan kelimelerin birbirleriyle nasıl konumlanacağına karar verin. Birbirlerini ortalayacaklar mı? Sağa mı yaslanacaklar? Sola mı yaslanacaklar?
Sonrasında yazınızın boyutuna, genişliğine, kelime ve harf aralığına, harf bölümlendirmesini kararlaştırın. Örneğin; '3/4/3 boyutlarında 1 e genişliğinde kelime aralığı ve 1 kalem ucu genişliğinde satır aralığı ile çalışacağım.' gibi..

Taslak Oluştur ve Kompozisyonunu Tamamla #30
03:57

Bu derste hazırladığımız taslağı çanta üzerine uygulayacağız.
Daha önce düzenlediğim yüz yüze atölyelerde ortaya çıkan bez çantalar için kaynaklar kısmında da bulunan Instagram | @workshopartistanbul profilini ziyaret edebilirsiniz.
Çantanıza modern kaligrafiyi çıkmayan fırça kaleminizle uyguladıktan sonra 2 saat bekleyin ve ardından ters çevirip ütüleyin. Ya da ters çevirmeden her ihtimale karşı üzerine tülbent örterek ütüleyebilirsiniz.

Modern Kaligrafi ile Kendi Çantanı Tasarla #31
05:46
+ Bonus II: Modern Kaligrafide Kullanabileceğiniz Kalemler
2 lectures 14:30

Selamlar herkese
Bu dersi daha önce Youtube'da yayınlamıştım ve buraya da Bonus olarak ekliyorum atölye sonunda sizler için. Kalemlerden çok az bahsediyorum, bu yüzden Temel Atölye'nin sonuna ve bonus kısmına eklemiş oldum. Umarım ki bu haliyle dahi temel atölye sonunda bu kalemlerin de varlığından ve kullanımından haberdar olmak sizi yazmak için cesaretlendirecektir.
Bugün modern kaligrafide kullanabileceğiniz 3 farklı kalemden bahsediyorum.
Kalemler şurada:
1. https://www.hobi24.com/william-mitchell-tarama-ucu-ve-sapi
2. https://www.hobi24.com/zig-brush-pen-doldurulabilir-firca-no22
3. https://www.hobi24.com/faber-castell-9000-dereceli-jumbo-kursunkalem-2b

Kullandığım mürekkepler:
1.https://www.hobi24.com/talens-ecoline-sivi-suluboya-30ml---fir-green-654 2.https://www.hobi24.com/schmincke-aero-color-sienna-601-murekkep-28ml (aynı rengi değil, kullandığım Brown brasil)

Birincisi William Mitchell’in ahşap görünümlü bir kalemi, tarama ucu var. Mürekkebe batırıp kullanabiliyorsunuz. İkincisi Zig’in doldurulabilir fırça uçlu kalemi. Yine orta ve orta üstü için ideal, çok hafif bir kalem. Üçüncüsü de bir kurşun kalem, tabi diğerlerinden bir tık farklı. Şimdi hepsinin şöyle kısaca nasıl kullanılırına bakalım.

Şu an bir ara verdik fakat yüz yüze modern kaligrafi ve klasik kaligrafi atölyelerim için ayrıca https://www.instagram.com/workshopartistanbul u takip edebilirsiniz. Sevgilerle.

***IN ENGLISH
Hi everyone,

I hope, everyone is good. I have published this lesson on Youtube before and I add it here as a bonus for you at the end of the workshop. I'm talking very little about the pens, so I added it to the end of the Basic Workshop and the bonus part. I hope that even in this state, at the end of the basic workshop, being aware of the existence and use of these items will encourage you to write. Today I'm going to talk about three different pens that you can use in modern calligraphy. Pens are in:

1. https://www.hobi24.com/william-mitchell-scan-service-and-sapi

2. https://www.hobi24.com/zig-brush-pen-dillable-firca-no22

3. https://www.hobi24.com/faber-castell-9000-degeli-jumbo-kursunkalem-2b

Firstly, it is a wooden-looking pen by William Mitchell, a dip pen. Dip the pen in ink and use it. The second is Zig’s refillable brush pen. It is also a very light pen, ideal for medium to mid-range modern calligraphers. The third is a pencil by Faber Castell, of course, different from the others. Now let's look at how to use all of them briefly.

Preview 06:50

Selam!
Umarım hepimiz iyiyiz. Bu dersi daha önce Youtube'da yayınlamıştım ve buraya da Bonus olarak ekliyorum atölye sonunda sizler için. Kalemlerden çok az bahsediyorum, bu yüzden Temel Atölye'nin sonuna ve bonus kısmına eklemiş oldum. Umarım ki bu haliyle dahi temel atölye sonunda bu kalemlerin de varlığından ve kullanımından haberdar olmak sizi yazmak için cesaretlendirecektir.
Bu dersin konusu: kompozisyon. Sloganı ise, bir de sloganı var. “Evde kal, yazarak kendine gel” Bu derste Fabercastell'in all you need for handlettering serisini kullandım, tam olarak şurada: https://www.hobi24.com/faber-castell-pitt-artist-pens-kaligrafi-seti-9-parca

Bu seride neler var peki? Fırça uçlu kalemler, siyah ve grinin tonlarında, yuvarlak uçlu ve iğne uçlu iki kalem, kurşun kalem ve kalemtıraş. Şu günler için set olması sebebiyle, özellikle yazı ve yazı sanatı için kullanışlı bir seri. Hadi şimdi başlayalım! Ders sonunda oluşturduğunuz kompozisyonu Whatsapp grubundan ya da bireysel olarak bana gönderebilirsiniz, birlikte seviniriz ve hatalarımızı keşfeder, düzeltiriz.

***IN ENGLISH
Hi dear all,
I have published this lesson on Youtube before and I add it here as a bonus for you at the end of the online workshop. I'm talking very little about the pens, so I added it to the end of the Basic Workshop and the bonus part. I hope that even in this state, at the end of the basic workshop, being aware of the existence and use of these items will encourage you to write.

The subject of this lesson: composition. Its motto is a “Stay at home, be close to yourself by lettering” In this lesson, I used Fabercastell's "all you need for handlettering" series. What's in this series? Brush-tip pens in shades of black and gray, round and needle pen, pencil and sharpener. It is a useful series especially for lettering and calligraphy art since it is a set. Let's get started now!

Faber Castell "All You Need for Handlettering" Serisi ile Kompozisyon
07:40