Microsoft Excel Başlangıç Seviyesi Dersleri (10 DERS)

Veri Girşi,Tablolar,Formüller,Pivot Tablolar,Yazdırma,Hücre Biçimlendirme,Grafikler,Hesaplama ve Filtreleme
Rating: 4.4 out of 5 (1,344 ratings)
24,019 students
Turkish
Açılış Ekranları ve Arayüzü Tanıma
Veri Girişi yapabilmek
Tablo oluşturmak
Koşullara bağlı biçimlendirmeler yapmak
Hesaplama ve Filtreleme yapmak
Temel Formülleri öğrenmek ve kullanmak
Raporlar için Özet Tablolar oluşturmak
Grafik Oluşturmak
Veri Doğrulama yapabilmek
Çalışma Kitabının çıktısını alabilmek (Yazdırmak)

Requirements

 • Ön koşul bulunmamaktadır.
 • Microsoft Exceli hiç kullanmamış birisinin dahi anlaması için tasarlanmış bir eğitimdir.

Description

SADECE 10 DERSTE EXCELİ ÖĞRENİN

Bu kurs daha öne hiç Microsoft Excel kullanmayan birisinin dahi anlayabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Microsoft Excel ile iş hayatınızı kolaylaştırabilir ve dahası yöneticilerinize daha iyi raporlar sunabilirsiniz.

Bu kursu almak için daha önceden sahip olmanız gereken bir bilgi bulunmuyor. Herkese hitap edecek şekilde tasarlanmıştır.

Kurs içerikleri ve açıklamaları şu şekildedir ;

DERS -1 : AÇILIŞ EKRANLARI

Bu derste Microsoft Excelin açılış ekranlarının tanıtımı yapılmıştır. Açılış ekranında kullanıcıyı karşılayan menülerin incelenmesi sağlanmaktadır. 

DERS -2 : ARAYÜZ TANITIMI

Microsoft Excelin arayüzündeki bölmelerin adlandırılması ve işlevlerin üzerinde durularak, bu bölmelerin tanıtımı yapılmıştır.

DERS -3 : VERİ GİRİŞİ

Bu derste Microsoft Excelde veri girişlerinin doğru ve hızlı bir şekilde nasıl yapıldığını ele alıyoruz. Doğru bilinen bazı yanlışlar ve işinizi kolaylaştıracak ipuçlarına da bu eğitimin içeriğinde bulabilirsiniz.

DERS -4 : TABLOLAR

Bu derste Microsoft Excelde tablo yapımını gördük. Tablo yapıları microsoft excel kullanıcıları için olmaz ise olmaz özelliklerindendir. Bu yüzden bu eğitim serisinin içinde tablo yapımı ile ilgili bir dersin konumlandırması gerektiğini düşündük.

DERS -5 : KOŞULLU BİÇİMLENDİRME

Microsoft Excelde biçimlendirmeyi daha dinamik ve görsel hale getiren koşullu biçimlendirme özelliğinin bilinmesi çok önemlidir. Verilerinizi belli koşullara bağlı olarak biçimlendirmenize olanak sağlar.

DERS -6 : HESAPLAMA VE FİLTRELER

Tablomuzdaki verilerle ilgili toplu hesaplamalar yapabiliriz. Bu desimizde tablomuzda ki verilerle neasıl hesaplama yapabileceğimizi görüyoruz.

Dahası verilerimizi nasıl filtreleyebileceğimizi bu derste detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

DERS -7 : FORMÜLLER

Excelde formül yazmak çok önemlidir. Bu dersimizde formüllerin nasıl yazılacağından ve yapmak istediğimiz işlem için hangi formülü yazmamız gerektiğini nereden bulabileceğimizi görüyoruz.

DERS -8 : PİVOT TABLOLAR

Pivot tablolarla çalışmak işlerimizi çok kolaylaştırır. Tablomuzdaki verilerimizi derleyerek bize özet tablolar sunmaktadır. Bu sayede tablomuzdaki verilerin analizini daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabiliriz.

DERS -9 : GRAFİKLER

Verilerimizin görselleştirilerek sunulması herkes için çok önemlidir. Bu derste bunu nasıl başarabileceğimizi göreceğiz. En çok kullanılan 2 farklı grafik çeşidinin nasıl oluşturulacağını bu derste görebilirsiniz.

DERS -10 : VERİ DOĞRULAMA

Tablonuzdaki verilerinizin düzenli bir şekilde oluşturulabilmesi için olmaz ise olmaz özelliklerinden birisidir Veri Doğrulama. Bu özellikle tablonuzdaki verilerin uyumluluğunu kontrol altına alabileceksiniz, yanlış girişleri engelleyebileceksiniz.

DERS -11 : YAZDIRMA

Excel çalışma kitabınızda yaptığınız çalışmaların çıktısını nasıl alabileceğimizi görüyoruz bu derste. Bazı durumlarda çıktı almak zor olabiliyor. Örneğin tablomuz başka bir sayfaya taşıyor fakat biz 1 sayfada gözükmesini istiyoruz. Bu gibi durumlara da değindiğimiz dersimizi izleyebilirsiniz.

Who this course is for:

 • Muhasebeciler, Mali Müşavirler, Pazarlamacılar, Satışçılar
 • Microsoft Excel öğrenmek isteyen herkes
 • Üniversite Öğrencileri (Sayısal)

Course content

1 section11 lectures1h 31m total length
 • Açılış Ekranları
  06:16
 • Arayüz Tanıtımı
  12:18
 • Veri Girişleri
  05:25
 • Tablo Yapımı
  07:55
 • Koşullu Biçimlendirme
  07:30
 • Hesaplama ve Filtreleme
  05:54
 • Formül Kullanımı
  08:54
 • Özet Tablolar
  06:15
 • Grafik Oluşturma
  09:30
 • Veri Doğrulama
  13:29
 • Yazdırma Ayarları
  07:51

Instructors

Excel Expert / Data Analyst / IT Project Manager
Salih HOCAOĞLU
 • 4.5 Instructor Rating
 • 1,412 Reviews
 • 24,310 Students
 • 4 Courses

2015 yılından beri iş hayatının içerisindeyim. İnşaat , Gıda , Tecümanlık ve Havacılık sektörlerinde çalıştım. Çalıştığım bütün sektörlerin bir tek ortak özelliği vardı. Bu ortak özellik nereye gittiysem değişmedi. Her şirkette mutlaka personellerin  bilgisayarlarında Microsoft Excel bilgisayar programı yüklü bir şekildeydi.

Verinin anlamlı ve görsel bir şekilde sunulması bütün işverenler için önemli bir husustur. Bende yöneticilerimin benden istediği raporları daha da görselleştirme ve verileri daha anlaşılır bir şekilde sunabilmek adına bu programı A'dan Z'ye öğrendim.

Bu vesileyle 2018 yılından bu yana KOBİ'lere ve isteyen kişilere, excel uygulamaları yazıyor ve müşterilerimin ihtiyacına yönelik geliştirmeler yapıyorum. Veri Analizi, Verilerin görselleştirilmesi ve grafiklendirilmesi, Dashboard oluşturulması, Macrolarla işlerin daha hızlı bir şekilde yapılması gibi işler ve geliştirmeler yapmaktayım.

Excel 751 adında bir platformunda kuruculuğunu üstlenmekteyim. Bu platformda sosyal medyadaki Microsoft Excel bilgi açığını görerek, en önemli sosyal medya ağlarında Microsoft Excel içerikleri üretmekteyiz. Tiktok, İnstagram, Facebook ve Youtube kanallarından Excel 751 kelimesini aratarak bu mecralardaki içeriklerimize de ulaşabilirsiniz.

Bu platformda (Udemy) Excel 751 komunitesini büyütmek ve bir finansal kaynak olması amacıyla eğitim içerikleri üretiyoruz. Derslerimize kayıt olarak bize destek olabilirsiniz. Şimdiden destekleriniz için çok teşekkür ederiz.

Umarım sizlere layık ve ihtiyacınızı karşılayacak , sizi iş hayatında bir adım öne getirecek eğitimler üretebiliriz.

İş ve Yaşamınızda Başarılar Dilerim.

Microsoft Excel Eğitim Platformu
Excel 751
 • 4.5 Instructor Rating
 • 1,412 Reviews
 • 24,310 Students
 • 4 Courses

Excel 751 Microsoft Excel eğitim içerikleri üreten bir platformdur.

Bu platformda katılımcıların, takipçilerin ve izleyicilerin Excel hakkındaki bilgi birikimlerini artırmak ve Excel'i daha verimli bir şekilde kullanmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.

Facebook, instagram, tiktok ve youtube platformlarında da içerikler üreterek , eğitimlerimizin daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamaktayız. Bizleri bu platformlardan da takip edebilirsiniz. (@Excel751)