Udemy

Mastercam CAD CAM ve CNC Freze Programlama Temelleri

Mastercam ileri imalat teknikleri ile CNC Freze programlama
Free tutorial
Rating: 4.4 out of 5 (248 ratings)
13,673 students
2hr 44min of on-demand video
Turkish

Cad/Cam Yazılımları Hakkında Genel Bilgi
Mastercam arayüzü özellikleri
Mastercam Frezeleme
Mastercam Tornalama
Mastercam Telerezyon
Mastercam ile Çoklu Eksen Tezgahlarda İmalat
İleri İmalat Teknikleri
Mastercam Tasarım Özellikleri
Mastercam Kurulumu

Requirements

  • Temel bilgisayar bilgisi

Description

Mastercam yazılımı dünyada en kolay arayüze sahip ve en kolay öğrenilen yazılım olma özelliğini korumaktadır. Küçük ve orta ölçekli pek çok firmada kullanılmakta olan bu yazılım bir Cad-Cam yazılımıdır. Cad=Computer aided design (Bilgisayar destekli yazılım) ve Cam Computer aided Manufacturing (Bilgisayar destekli imalat) anlamına gelmektedir. Mastercam yazılımı yardımı ile aynı arayüzü kullanarak tasarım ve imalat yapabilirsiniz. Ayrıca tasarım ve imalat parametrikdir ve tasarımdaki herhangi bir parametreyi değiştirdiğinizde imalat parametrelerini yeniden girmenize gerek yoktur sadece tek tuş ile yenilenemeniz yeterli ve imalat yapıyorken aynı tasarım için Lathe (tornalama) Milling (frezeleme) Wire (telerezyon) uygulaması yapabilirsiniz.

Bu eğitim seti yardımı ile sıfırdan başlayarak ileri seviyede bir mastercam kullanıcısı olabilirsiniz. Eğitim setimiz özelliği sadece komutların ne işe yaradıklarından bahsetmemesidir ayrıca bütün komutların kullanıldığı çeşitli sanayi uygulamaları ile bütün konular pekiştirilmektedir. Eğitim setini hazırlayan uzmanımız TeknikOkul bünyesinde 2003 yılından bu yana sanayide çok farklı CNC makinalarında birebir çalışmış bir teknik öğretmen ve mühendisdir. Sanayide kazanmış olduğu CNC ve Mastercam bilgi birikimin tamamını bu set ile sizlere görsel eğitim uzmanlığı ve güvencesiyle sunmaktadır.

Eğitim videolarını seyrettiğinizde CNC çalışma mantığını M, G kodlarını, 2D ve 3D tasarımı, 2½ eksen freze,3 eksen freze, 4 ve 5 eksen freze, tornalama, C eksen tornalama özelliklerinin ve ileri imalat tekniklerinin tamamını sanayi uygulamaları ile öğrenebileceksiniz.

Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar; önce haysiyetlerini sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar. (Mustafa Kemal Atatürk) İşte bu bakış açısı ile birlikte Türkçe kaynaklarımızı geliştirerek kendi ana dilimizde sizlere çağın en üst seviye mühendislik bilgi birikimini aktarmaya çalıştık. Bu bilgi birikim paylaşımı bizim için önce vatan ve millet borcudur. MasterCam programını aktif ve bilinçli şekilde kullanabilen bireyler kendi özgür iradeleri ile hem ülkemizde hemde yurt dışında çok farklı görev ve sorumluluklarda görevlerini icra edebilirler. Ayrıca kurmuş olduğumuz Whats up grubu ile sorularını ve takıldıkları noktaları tarafımıza ve diğer üyelere iletebilirler.

Başarılarınızın devamını dilerim.


Who this course is for:

  • Mühendisler
  • Teknikerler
  • Tasarımcılar
  • İmalatçılar
  • Hobiciler

Instructor

Technical School Online Technology Training Center
  • 3.7 Instructor Rating
  • 2,764 Reviews
  • 90,545 Students
  • 30 Courses

With the developing technological world and the speed of change, we must be in a state of continuous development and learning. Human life, our life span is prolonged and the professions we learn are completely destroyed or changed during this long life. In order to survive in the future, individuals must be open to continuous development and learning. With our online training sets, we aim to contribute to the creation of happy, step-by-step individuals and the cultured, environmentally conscious and knowledgeable communities of these individuals.
Yours truly.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 25,000+ courses