Lityum İyon Bataryalar ve Batarya Yönetim Sistemlerine Giriş

Lityum-İyon Bataryalar ve Batarya Yönetim Sistemleri (BMS)
Rating: 4.4 out of 5 (96 ratings)
2,570 students
Lityum İyon Bataryalar ve Batarya Yönetim Sistemlerine Giriş
Rating: 4.4 out of 5 (96 ratings)
2,570 students
Batarya Türleri Hakkında Genel Bilgiler
Lityum İyon Bataryalar Hakkında Genel Bilgiler
Lityum İyon Batarya Paketi Oluşumu
Batarya Yönetim Sistemleri Hakkında Genel Bilgiler

Requirements

  • Temel Elektrik Bilgisi

Description

Bu kursumuzda Lityum İyon Bataryalar ve Batarya Yönetim Sistemleri (BMS) hakkında genel hatlarıyla bilgi sahibi olunması amaçlanmaktadır.

Bataryaların sınıflandırılması, bataryalara yönelik genel olarak kullanılan terminolojik terimler, lityum iyon hücre tipleri, çeşitli hücre tipleri ile lityum iyon bataryalara yönelik paketleme yöntemlerinin incelenmesi ve batarya yönetim sistemleri (BMS) hakkında giriş seviyesinde kısa, öz, anlaşılır bilgiler bu eğitimde sizlere sunulmakta.

Who this course is for:

  • Elektrikli Araç Meraklıları
  • Lityum İyon Batarya Meraklıları

Course content

7 sections • 11 lectures • 30m total length
  • Giriş
    01:35

Instructor

Elektrik Mühendisi, Girişimci
Burak Işık
  • 4.4 Instructor Rating
  • 96 Reviews
  • 2,570 Students
  • 1 Course

Ben Burak, Elektrik Mühendisi ve Girişimciyim. Altıncı yılında bulunduğum profesyonel kariyerimde, denizcilik sektöründen başlayarak elektrikli araçlar ve lityum batarya paketleri üzerinde çalıştım. Şu anda ise mikro-mobilite alanında ürün geliştiren bir Start-Up' la meşgulum.

Kariyerim boyunca özellikle lityum-iyon batarya paketi oluşturma, batarya yönetim sistemi (BMS) dizaynı, elektrik motor sürücüleri ve tahrik sistemleri (Drivetrain & Powertrain) tasarımlarında görevlerde bulundum. Ayrıca bu alanlarda çalışma yürüten şirketlere danışmanlıklar verdim.

Çalışmalarımı yürüttüğüm süre boyunca yukarıda bahsettiğim alanlardaki anlaşılabilir, doğru kaynak eksikliğini çokça hissettim (özellikle Türkçe dilinde). Bu alanlarda bilgi sahibi olmak isteyen ve/veya profesyonel şekilde varolmak isteyenler için, bilgi toplama ihtiyacına minimum süre içinde karşılık vermek amacıyla bildiklerimi olabildiğince aktarmaya çalışmaya karar verdim.

Kanalım aracılığıyla; lityum-iyon bataryalar, batarya yönetim sistemleri, elektrik motor sürücüleri, DC şebeke kontrolleri, sürücülerin AC şebekelere etkisi vb. konularda bilgim yettiğince kısa, öz, anlaşılabilir ve doğru bilgilerle eğitimler hazırlamaya çalışacağım.