Udemy

Sınav Kazandıran Aile İçi İletişim Eğitimi

Barış Balcı ve Leyla Balcı eşliğinde; Türkiye Derecesi yapan öğrenciler ve 20 yıllık deneyimle Sınav Sürecini yönetin!
Free tutorial
Rating: 4.7 out of 5 (19 ratings)
1,075 students
1hr 55min of on-demand video
Turkish

Sınav Aileleri; Çocuklarıyla birlikte Sınav Senesini Yönetme Becerisinde güçlenirler.
Aileler
Anneler
Babalar
Ebeveynler

Requirements

  • Aile Olmak
  • Ebeveyn Olmak

Description

Değerli Veliler

Hepinize içten sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

Bu yazıyı okuduğunuza göre, çocuğunuzun bir sınav senesinde olduğunu ya da ailecek verimli bir eğitim öğretim hayatı inşa etmek istediğinizi tahmin ediyoruz.

21. Yüzyıl; çok büyük değişimlerin bir arada yaşandığı; fırsatlar olduğu kadar, dikkati dağıtan çeşitli argümanların da çok olduğu bir yaşam sunuyor. Özellikle son yıllarda öğrencilerin ve sınav adaylarının online içeriklerle iç içe bir günlük rutine sahip olduğunu biliyorsunuz.

LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrenciler için Stres ve Kaygı bir hayli yüksek olabiliyor. 1 yıl boyunca, başarılı bir sınav sonucu elde etmek için aile bireylerinin her birisi yeni bir rutine geçiyor.

Bu süreçte en değerli hazineniz olan, çocuğunuz, kendi performansını artırmak ve netlerini yükseltmek için sizin desteğinize fazlasıyla ihtiyaç duyabilir. Bu noktada her anne ve baba çocuğunun iyiliği, başarı ve mutluluğu için elinden geleni yapıyor.

Tabii ki, anne-baba olmak; yaşam boyu öğrenmeyi gerektiren ve hiç bitmeyen bir okul diyebiliriz.

20 yılı aşkın süredir binlerce öğrenciyle çalışma fırsatı yakaladık. Bu süreçte 5 öğrencimiz LGS'de tüm soruları doğru cevaplayarak; Türkiye derecesi elde etti.

Zaman zaman, aileler tarafından doğru zannedilen hatalı davranışların, sürece ve öğrenciye negatif yansımaları olduğunu da gözlemledik.

Bu zaman içerisinde birçok ailenin süreci yönetme konusunda desteğe ihtiyaç duyduğunu fark ettik. Zaman zaman, aileler tarafından doğru zannedilen hatalı davranışların, sürece ve öğrenciye negatif yansımaları olduğunu da gözlemledik.

Bunun yanında sınava hazırlanan oğlumuz da, aktif olarak bu süreci deneyimlememize katkı sunuyor :)

Bu eğitimle beraber, ailenizin henüz keşfedilmemiş güzelliklerine adım atabilirsiniz.

Sınav senesi başta olmak üzere, her yaş grubundan anne ve baba için hayatınızı kolaylaştıracak teknikler ve bilgiler paylaşıyor olacağız.

Şimdi, ihtiyaç duyduğunuz rehberliğe, kolayca bir şekilde erişebilirsiniz.

Amacımız; başarı ve mutluluğunuza değer katan paylaşımlar aracılığıyla; bu seneyi, daha neşeli ve verimli bir şekilde yönetebilmenize katkı sunmaktır.

Amacımız; başarı ve mutluluğunuza değer katan paylaşımlar aracılığıyla; zor zamanları, daha neşeli ve verimli bir şekilde yönetebilmenize katkı sunmaktır.

Dilerim, harcadığınız zaman ve emeğin karşılığını fazlasıyla alırsınız.

Leyla BALCI  &  Barış BALCI


Who this course is for:

  • Anne ve Babalar
  • Çocuğu Sınava Hazırlanan Anne ve Babalar

Instructor

Hızlı Okuma Eğitmeni/Hafıza Teknikleri
Torus Akademi
  • 4.5 Instructor Rating
  • 489 Reviews
  • 8,639 Students
  • 2 Courses

Lise son sınıfta deneme sınavlarından çok iyi sonuçlar alıyorken ana sınavda Türkçede 40 sorudan 15 net yaptığım için 100000. oldum.İLK 10.000 hedefleyen bir öğrenciyken;hayat kafama bir tuğlayla vurmuştu.Çok istemesem de o yıl tercih yaptım ve Denizli Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'ne gittim.Fakat orada okurken içimde bir huzursuzluk vardı.''Acaba hızlı okuma bilseydim İstanbul’u kazanır mıydım?'' sorusu bana uykusuz geceler geçirtmeye başlamıştı.Bir süre sonra karar verdim Hızlı Okuma Eğitimi alacaktım ve tekrar sınava girip sadece Türkçeyi fulleyecek ve sınavdan intikam alacaktım.Böylece kendime başarısız olmadığımı ispatlayacaktım.Neyse hızlı okuma öğrendim ve YGS’ye girdim;bir sürpriz yapmış ve tüm soruları çözmüştüm ve sonuçlar gelince ilk 40.000 e girmiştim.

Ve benim için yeniden huzursuz uykular başlamıştı.

Çünkü 65 gün vardı eğer 2. aşamaya girersem yeniden tercih yapabilirdim.Fakat okul puanım 25 puan kesilecekti.Hedefim İTÜ,YTU idi. Fizik,kimya,biyoloji,matematik ve geometri’yi 62 günde halledecektim.

Dershane yok.

Öğretmen yok.

Üniversiteye devam ediyorum.

Vakit dar;Menzil uzundu..

Ve her ne olursa olsun başarmaya ant içtim iki ay boyunca günde ortalama 21-22 saat çalışarak sınava hazırlandım.

SONUÇ MU?

Bütün imkansız görünenlere rağmen,olumsuz tüm yorumlara rağmen YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ-Biyomühendislik Bölümü'nü kazandım.

Kendimi keşfettiğim bu eğitim ve mücadelenin sonrasında karar verdim eğitmenlik için hocamdan dersler aldım ve bu eğitimleri almaya hep devam ettim.Şimdi ise ben; ''Hedefi hakettiği başarıya ne olursa olsun ulaşmak'' olan herkese hizmet veriyorum.

Özetlemek gerekirse;anlattığımız her şeyi;verdiğimiz her eğitimi kullanıp.içselleştirip,başarılı olduktan sonra hizmetinize sunmaktayız.Sözün özüne gelirsek öğrenmeyi öğrenmek,kişinin kendisini keşfetmesi gibi kursta kazanmış olduğunuz ek kazanımlar hayat boyu size fayda sağlıyor.Ben de kısaca yolculuğumdan örnekler vermek istedim.

Ekibimizdeki arkadaşlar da her biri kendi hayat hikayelerini yazan;işlerinde oldukça başarılı kişilerden oluşmaktadır.

Yedi yıldır okul hayatında başarı ve hayat okulunda başarının yollarını açan bu eğitim içeriğiyle başarıya giden yoldaki problemlerinizi çözmeye devam ediyoruz.

Sizleri de aramıza bekler hep birlikte yaşamı daha mutlu ve başarılı bir şekle getirmeyi dileriz.


Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 25,000+ courses