Kurs Wprowadzenie do UX
4.3 (19 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
61 students enrolled

Kurs Wprowadzenie do UX

Projektowanie Doświadczeń Użytkownika
4.3 (19 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
61 students enrolled
Last updated 6/2019
Polish
Polish
Price: $39.99
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 6.5 hours on-demand video
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Jak ma się User Experience do Customer Experience?
 • Jakich narzędzia warto używać w swoich projektach?
 • Jakie jest 10 najważniejszych zasad User Experience?
 • Kim można zostać pracując w branży UX?
 • Jaki jest przepis na zaprojektowanie dobrego UX?
 • Dlaczego warto robić badania użyteczności i jak przekonać do nich swojego szefa?
 • Dlaczego UX stał się tak popularny w biznesie i dlaczego właśnie teraz?
Requirements
 • Podstawowa umiejętność obsługi komputera.
Description

Wprowadzenie

Słyszałeś o UX lub User Experience, ale nie wiesz, co tak naprawdę się kryje za tymi określeniami? A może chcesz zrobić swój pierwszy krok na drodze do kariery designera albo jesteś już w branży digitalowej i chciałbyś uzupełnić swoje kompetencje? Nie mogłeś trafić lepiej. Podstawy User Experience to ponad sześciogodzinny kurs przygotowany właśnie dla Ciebie. Po jego ukończeniu będziesz dokładnie wiedział czym jest User Experience, w jaki sposób dobrze zaprojektować doświadczenia użytkownika oraz jakimi zasadami się kierować. A to wszystko oparte o wiele przykładów i historii z realnych projektów!

 • Czym UX jest, a czym nie jest?

 • Kim można zostać pracując w branży UX?

 • Jak ma się User Experience do Customer Experience?

 • Jaki jest przepis na zaprojektowanie dobrego UX?

 • Jakich narzędzia warto używać w swoich projektach?

 • Dlaczego warto robić badania użyteczności i jak przekonać do nich swojego szefa?

 • Jakie jest 10 najważniejszych zasad User Experience?

 • Dlaczego UX stał się tak popularny w biznesie i dlaczego właśnie teraz?

Kurs skonstruowany jest w taki sposób, by krok po kroku podczas sześciu rozdziałów wprowadzać Cię w kolejne obszary związane z User Experience. Pierwszy rozdział poświęcony jest podstawowym pojęciom oraz wyjaśnieniu tego, dlaczego UX stał się w ostatnich latach tak ważnym tematem. Rozdział drugi przedstawia cztery drogi, którymi możesz zacząć podążać, jeśli myślisz o karierze w tej branży. W nim znajdziesz opis poszczególnych umiejętności oraz rekomendację tego, jakie powinny być Twoje pierwsze kroki, a wszystko to pokazane na przykładzie filmu Ocean's Eleven. W trzecim rozdziale również zdobędziesz wiedzę o kolejnych etapach projektowania dobrego User Experience na podstawie praktycznych przykładów z filmu. Czwarty rozdział pogłębia wiedzę z poprzedniej części, wzbogacając ją również o konkretne narzędzia, które możesz wykorzystywać w swoim projekcie. Rozdział piąty poświęcony jest w całości badaniom w User Experience. Dzięki tej części zdobędziesz konkretną wiedzę na temat metod badawczych oraz samej zasadności wykonywania badań. Szósty, ostatni rozdział skupia się na przedstawieniu praktycznych zasad, o których należy pamiętać podczas pracy z UX. Dowiesz się o 10 heurystykach Nielsena oraz o 5 złotych zasadach UX. Połączenie wszystkich części zapewni Ci kompleksową wiedzę z zakresu podstaw UX.


Co to jest User Experience i dlaczego to jest ważne?

Kurs został przygotowany w taki sposób, by dostarczyć Ci podstawową wiedzę o tym czym jest User Experience - a także czym nie jest. W pierwszych lekcjach poznasz podstawowe pojęcia i nauczysz się skutecznie nimi operować. Zdobędziesz wiedzę na temat tego, dlaczego zmienił się sposób myślenia na temat doświadczeń użytkownika, jakie są tego benefity i dlaczego jest to obecnie kluczowe zagadnienie.


Kariera w User Experience

Myślisz o rozpoczęciu kariery w UX? A może chcesz dowiedzieć się kogo tak naprawdę potrzebujesz w swoich projektach? Po zakończeniu tego kursu będziesz dokładnie wiedział jakie są obszary kompetencyjne i ścieżki kariery w branży UX, a to wszystko oparte o przykłady z filmu Ocean's Eleven.


Proces Projektowy i narzędzia UX

Aby dowiedzieć się czym jest User Experience musisz wiedzieć w jaki sposób go zaprojektować. Dzięki temu kursowi będziesz dokładnie znał wszystkie 6 etapów procesu projektowania UX. Każdy etap ma bardzo konkretnie określone kroki i zadania, które należy w ramach niego wykonać. Do każdego etapu otrzymasz również zbiór najważniejszych narzędzi, które możesz sam wykorzystywać w swoich projektach. Dzięki temu nauczysz się odpowiednio dobierać konkretne narzędzia do danego etapu pracy. Proces projektowania UX oparty jest na realnych przykładach z case studies.


Badania w User Experience

Nie można zaprojektować dobrej użyteczności bez przeprowadzenia badań. Po tym kursie będziesz wiedział, dlaczego są one tak ważne, kiedy stosować je w projekcie a także poznasz podstawowe metody badawcze wykorzystywane w UX. Każda metoda jest dogłębnie opisana wraz ze swoimi zaletami oraz wadami, oraz korzyściami, które przynosi biznesowi. Z takim podstawowym vademecum badawczym jesteś w stanie łatwo dobierać odpowiednie narzędzia do swoich projektów.


Złote zasady w UX

W kursie znajdziesz również bardzo konkretne wytyczne, którymi kieruje się każdy odnoszący sukcesy projektant User Experience. Zdobędziesz wiedzę na temat 10 heurystyk Nielsena i będziesz potrafił podać konkretne przykłady do każdej z nich. Ponadto zyskasz wiedzę na temat 5 złotych zasad UX, które w dobry sposób utrwalają wiedzę i są jasną wytyczną o najważniejszych aspektach projektowania.


Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które chcą dowiedzieć się więcej na temat User Experience. Niezależnie od tego, czy chcesz pracować w tej branży, czy może już pracujesz, ale chcesz uzupełnić swoją wiedzę - ten kurs będzie dla Ciebie dobrym początkiem. Nawet w przypadku, w którym wcześniej nie miałeś nigdy do czynienia z UX - po zakończeniu kursu będziesz swobodnie operował najważniejszymi pojęciami, identyfikował etapy projektów, narzędzi które się w nich wykorzystuje oraz znał zasadność prowadzenia badań. To również materiał dla tych, którzy wiedzą już co nieco o projektowaniu stron, ale chcą ją uporządkować i zaktualizować o nowe standardy i aktualne praktyki.


Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Who this course is for:
 • Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które chcą dowiedzieć się więcej na temat User Experience. Niezależnie od tego, czy chcesz pracować w tej branży, czy może już pracujesz, ale chcesz uzupełnić swoją wiedzę - ten kurs będzie dla Ciebie dobrym początkiem. Nawet w przypadku, w którym wcześniej nie miałeś nigdy do czynienia z UX - po zakończeniu kursu będziesz swobodnie operował najważniejszymi pojęciami, identyfikował etapy projektów, narzędzi które się w nich wykorzystuje oraz znał zasadność prowadzenia badań. To również materiał dla tych, którzy wiedzą już co nieco o projektowaniu stron, ale chcą ją uporządkować i zaktualizować o nowe standardy i aktualne praktyki.
Course content
Expand all 62 lectures 06:15:05
+ Wstęp do User Experience
17 lectures 01:24:47
Co to jest User Experience
10:22
Narzędzia do wszystkiego
13:47
Historia myślenia o User Experience
07:48
Dlaczego UX jest ważne
03:47
Czym dokładnie jest UX
05:02
Doświadczenia mają znaczenie
03:29
Dlaczego wybieramy to, a nie tamto
05:58
Dlaczego biznes się tym interesuje
09:40
Czy świat off-line zniknie
03:39
Customer Experience
02:15
Touchpoint
02:22
Brand Experience
02:01
Multikanałowość
04:22
Multikanałowość - przykłady
03:35
Podsumowanie 1 części
00:57
Bonus
00:55
+ Kariera w UX oraz gwiazdy Hollywood
5 lectures 20:06
Kim można zostać w User Experience
02:10
Obszar 1 - Biznes i Strategia
03:20
Obszar 2 - Badania
06:05
Obszar 3 - UX & Graphic Design
04:21
Obszar 4 - Development
04:10
+ Proces Projektowy
5 lectures 18:18
Prolog
02:11
Analiza
07:08
Strategia
01:41
Development
04:55
+ Narzędzia do projektowania UX
20 lectures 02:39:17
Proces projektowy
03:25
Analiza projektu
06:26
Jak myśleć o swoim start-upie
07:19
Metoda 5WHY
04:14
Strategia i planowanie
01:17
Persona
24:56
Value Proposition
09:20
Scenariusze użytkownika
04:14
Customer Journey
25:20
Podsumowanie etapu Strategii
03:11
Projektowanie
02:28
Architektura informacji
16:11
Wczesne szkice
13:48
Makiety
07:09
Grafiki
08:28
Wdrożenie
03:57
Optymalizacja
07:39
Podsumowanie procesu projektowego
03:29
Bonus
00:55
+ Badania w User Experience
12 lectures 01:03:28
Po co robić badania
11:01
Kiedy robić badania
03:56
Badania w fazie Analizy
01:50
Wywiady Indywidualne
08:58
Obserwacje etnograficzne
04:00
Badania w fazie Design
00:59
Audyt Ekspercki
06:10
Testy użyteczności
10:08
Badania RITE
05:55
Eye-Tracking
08:06
Badania w fazie Optymalizacji
01:30
Bonus
00:55
+ Złote zasady UX
3 lectures 29:09
10 Heurystyk Nielsena
17:55
5 złotych zasad UX
06:28
Podsumowanie całego kursu
04:46