Kurs UX Aplikacji Mobilnych
5.0 (1 rating)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
15 students enrolled

Kurs UX Aplikacji Mobilnych

Najlepsze Praktyki
5.0 (1 rating)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
15 students enrolled
Last updated 6/2019
Polish
Polish [Auto]
Price: $34.99
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 5 hours on-demand video
 • 1 downloadable resource
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Cały proces projektowania aplikacji mobilnej
 • Projektowanie nawigacji, wykorzystanie gestów i animacji
 • Różnice między projektowaniem GUI a CUI
 • Czynnik czasu w ocenie użyteczności aplikacji
 • Definiowanie zakresu funkcjonalnego aplikacji
 • Planowanie formularzy do zbierania danych
 • Projekty na różne systemy operacyjne
 • Kiedy zrezygnować z tworzenia aplikacji mobilnej
Requirements
 • Podstawowa znajomość projektowania aplikacji mobilnych
Description

Wprowadzenie

Według autorów raportu „Customers 2020” już w ciągu najbliższych 5 lat doświadczenie użytkowników zastąpi dotychczasowe wyróżniki marki - takie jak oferta produktów i cena. Zrozumienie procesu projektowania doświadczeń użytkownika powinno stać się kluczowe w każdej firmie, a w połączeniu z dopasowaniem usług do klientów mobilnych -  sprawi, że możliwe będzie dynamiczne zoptymalizowanie  oferty do celów biznesowych, a także potrzeb i oczekiwań klienta. Odpowiednie dla urządzeń mobilnych i responsywne strony internetowe staja się już standardem, lecz aplikacje mobilne nadal stanowią trudniejszy touchpoint. Dlatego właśnie powstał ten kurs, który w rzetelny i praktyczny sposób pozwoli Ci zapoznać się z zagadnieniami z zakresu UX Mobile. Uzyskanie przekrojowej wiedzy na temat poprawnego - również pod względem UX - przygotowania aplikacji mobilnych umożliwia dotarcie do ogromnej grupy użytkowników, co pozwala zoptymalizować i ulepszyć strategię działania całej firmy. Przekazywana wiedza jest aktualna, uwzględnia najważniejsze wytyczne oraz najnowsze trendy.

 • Cały proces projektowania aplikacji mobilnej

 • Definiowanie zakresu funkcjonalnego aplikacji

 • Projektowanie nawigacji, wykorzystanie gestów i animacji

 • Planowanie formularzy do zbierania danych

 • Projekty na różne systemy operacyjne

 • Różnice między projektowaniem GUI a CUI

 • Kiedy zrezygnować z tworzenia aplikacji mobilnej

 • Czynnik czasu w ocenie użyteczności aplikacji


Od pomysłu do projektu interfejsu

Zaczynamy od zdefiniowania na czym polega proces UXD i z jakich etapów się składa. Na początku zobaczysz przykłady nietrafionych pomysłów na aplikacje mobilne, które osiągnęły słabe wyniki, jak również posłuchasz o przykładach aplikacji, które radzą sobie bardzo dobrze i mają liczną grupę aktywnych użytkowników. Dzięki temu zrozumiesz, dlaczego o swojej aplikacji mobilnej powinieneś myśleć jak o narzędziu, które powinno realizować konkretne zadanie.


Definiowanie celów biznesowych

W trakcie kursu będziesz mógł również weryfikować Twój pomysł na aplikację mobilną w celu utwierdzenia się w przekonaniu, że będzie to rzeczywiście wartościowy punkt styku Twojej firmy z Twoim klientem. Jeśli po zadaniu sobie kilku ważnych pytań dalej będziesz zdecydowany na budowę aplikacji mobilnej - przejdziemy do zadań, które pomogą Ci precyzyjnie zdefiniować cel istnienia aplikacji, jej zakres funkcjonalny i grupę docelową. Będziesz potrafił też precyzyjnie napisać opis swojej aplikacji mobilnej, który wykorzystasz później publikując aplikację w marketach.


User flow aplikacji

Następnie podczas kursu nauczysz się, jak precyzyjnie zdefiniować kluczową funkcję aplikacji. Razem rozpiszemy szczegółowo główny user flow w aplikacji i umiejscowimy go odpowiednio w strukturze całej aplikacji. Dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas projektowania rozwiązania mobilnego – szczególnie architektury informacji, nawigacji i procesu onboardingu do aplikacji mobilnej. Usłyszysz też wskazówki na temat tego, jak wykorzystać gesty i animacje, aby wspierały nawigację po aplikacji.


Projektowanie doświadczeń użytkownika

Poświęcimy również nieco czasu na omówienie sposobów na to, by uprościć i uprzyjemnić użytkownikowi konieczność wprowadzania danych na smartfonach oraz jak projektować formularze na mobile. W trakcie kursu będziesz miał do rozwiązania kilka praktycznych zadań, które razem z Tobą rozwiąże również autorka kursu, na przykładzie aplikacji mobilnej Warta Mobile. Opowiemy Ci o tym, jak ważna jest analiza i zrozumienie kontekstu w procesie projektowania aplikacji mobilnej. Dowiesz się też jak projektować scenariusze notyfikacji, aby służyły użytkownikom, a nie przeszkadzały im i prowokowały do odinstalowania aplikacji.


Rozbudowana wiedza z zakresu tworzenia aplikacji

W kursie znajdziesz także omówienie podstawowych wytycznych 3 głównych języków projektowania aplikacji mobilnych (na systemy operacyjne iOS, Android i Windows Phone). Zdobędziesz wiedzę na temat tego, czym się różnią interfejsy graficzne (GUI) od konwersacyjnych (CUI) i poznasz podstawowe wytyczne do ich testowania i projektowania.

Podczas kursu podzielimy się z Tobą również wieloma cennymi poradami dotyczącymi procesu budowy aplikacji mobilnych (również etapu jej wdrażania i testowania, nie tylko projektowania) oraz zrozumiesz przyzwyczajenia i preferencje użytkowników różnych systemów operacyjnych.


Referencje

Monika Mikowska to wiodąca w Polsce specjalistka ds. mobile UXD. Agencja, której jest współwłaścicielką, zdobyła najwięcej wyróżnień w Polsce w konkursie Mobile Trends Awards za zrealizowane strony i aplikacje mobilne dla dużych i średnich firm. Projekty, które tworzy, są niezwykle efektywne – wystarczy wymienić aplikację mobilną Warta Mobile, do której po roku funkcjonowania na rynku przeszło 21% klientów! Aplikacja ta została stworzona w zgodzie z praktykami, które są przekazywane w trakcie tego kursu.


Dla kogo jest ten kurs?

Kurs dedykowany jest wszystkim osobom, które pracują z aplikacjami mobilnymi, niezależnie od działu firmy, który reprezentują. Przydatne porady znajdą tutaj zarówno specjaliści ds. marketingu, managerowie produktu, projektanci, jak i developerzy. Kurs polecany jest tym, którym zależy na poprawie jakości istniejącego rozwiązania i/lub poznaniu najlepszych praktyk przy tworzeniu nowego. Zadowoleni z zakupu tego kursu będą również młodzi przedsiębiorcy i startupowcy, którzy zastanawiają się nad stworzeniem - lub już rozpoczęli budowę - swojej pierwszej aplikacji mobilnej i szukają wskazówek i porad, jak zrobić to w profesjonalny sposób.


Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Who this course is for:
 • Kurs dedykowany jest wszystkim osobom, które pracują z aplikacjami mobilnymi, niezależnie od działu firmy, który reprezentują. Przydatne porady znajdą tutaj zarówno specjaliści ds. marketingu, managerowie produktu, projektanci, jak i developerzy. Kurs polecany jest tym, którym zależy na poprawie jakości istniejącego rozwiązania i/lub poznaniu najlepszych praktyk przy tworzeniu nowego. Zadowoleni z zakupu tego kursu będą również młodzi przedsiębiorcy i startupowcy, którzy zastanawiają się nad stworzeniem - lub już rozpoczęli budowę - swojej pierwszej aplikacji mobilnej i szukają wskazówek i porad, jak zrobić to w profesjonalny sposób.
Course content
Expand all 39 lectures 04:47:27
+ Wstęp do kursu
8 lectures 01:05:08
Dlaczego UX jest ważny
07:09
Co decyduje o sukcesie aplikacji
13:58
Ile kosztuje aplikacja mobilna
08:13
Kiedy nie tworzyć aplikacji
17:00
Od czego zacząć projektowanie
05:19
Bonus
00:55
+ Zanim zaczniesz projektowanie
7 lectures 49:58
Badania potrzeb grupy docelowej
09:40
Definiowanie zakresu funkcjonalnego cz. 1
05:18
Definiowanie zakresu funkcjonalnego cz. 2
05:04
Opis aplikacji
10:14
User flow
05:31
Czas
08:28
Case Study - Warta mobile
05:43
+ Elementy projektu
6 lectures 51:59
Onboarding
10:20
Kluczowa funkcja
07:25
Rodzaje nawigacji
09:59
Hamburger w nawigacji
09:16
Trendy w nawigacji
07:37
Case study - stwórz własną nawigacje
07:22
+ Dodatkowe funkcjonalności
4 lectures 19:06
Gesty
06:28
Motion design
06:14
Sound design
05:29
Bonus
00:55
+ Przekazywanie danych
5 lectures 53:51
Wprowadzanie danych
13:45
Dobre i złe praktyki
05:32
Wytyczne przy wprowadzaniu danych
06:29
Kontekst
14:26
+ User Interface
8 lectures 46:03
GUI - Material Design
08:02
GUI - Windows Phone
04:22
GUI w iOS
03:56
Porównanie GUI
03:25
Co nie zależy od projektanta
08:45
CUI
08:58
Wytyczne dla CUI
07:40
Bonus
00:55