Kurs Reklama na Facebooku od Podstaw
4.5 (1 rating)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
3 students enrolled

Kurs Reklama na Facebooku od Podstaw

Realizuj skuteczne kampanie
4.5 (1 rating)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
3 students enrolled
Last updated 6/2019
Polish
Price: $34.99
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 7.5 hours on-demand video
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Planowanie efektywnych dzialan na Facebooku
 • Rozliczanie kampanii na Facebooku
 • Optymalizacja dzialan i poprawianie wyników
 • Dobieranie grup docelowych
 • Tworzenie skutecznych materialów reklamowych
 • Analiza kampanii reklamowych
 • Tworzenie grup remarketingowych
Requirements
 • Podstawowa umiejętność obsługi komputera
Description

Wprowadzenie

Chcesz skutecznie promować się na Facebooku? Zapoznaj się z panelem reklamowym Facebooka i popraw swoje wyniki sprzedażowe. Z pomocą panelu przeprowadzisz skuteczne kampanie reklamowe na największym portalu społecznościowym na świecie, który zrzesza 14 mln użytkowników w Polsce, w tym 11 mln aktywnie korzystających z niego na co dzień. Dzięki temu kursowi nauczysz się jak efektywnie używać instrumentów Facebooka tak, by reklamy docierały prosto do Twoich potencjalnych klientów!

 • Planowanie efektywnych dzialan na Facebooku

 • Dobieranie grup docelowych

 • Tworzenie skutecznych materialów reklamowych

 • Rozliczanie kampanii na Facebooku

 • Analiza kampanii reklamowych

 • Optymalizacja dzialan i poprawianie wyników

 • Tworzenie grup remarketingowych

 • I wiele, wiele wiecej!


Realizuj skuteczne kampanie

Po zapoznaniu się z kursem zdobędziesz umiejętność planowania kampanii – określenia właściwego celu i kierunku działań. Zaplanujesz skuteczną strategię, która pozwoli Ci zrealizować mierzalne cele biznesowe z pomocą reklamy na Facebooku. Odpowiednio dobierzesz wszystkie elementy składające się za sukces kampanii. Nauczysz się metod optymalizacji wyników tak by móc dalej poprawiać efektywność i ograniczać koszty – tym samym rozwijając promowany biznes.


Docieraj do właściwych użytkowników

Facebook daje możliwość reklamodawcom szczegółowe doboru finalnych odbiorców reklamy. To właśnie ten element systemu reklamowego Facebooka pozwala na osiąganie wymiernych sukcesów przy bardzo niskich nakładach. Dzięki kursowi dobierzesz odpowiednie grupy docelowe w taki sposób, aby Twoje reklamy trafiały do osób, na których Ci zależy – osób zainteresowanych Twoją ofertą. Nowe umiejętności pozwolą Ci skierować komunikat do odpowiednich osób na podstawie lokalizacji, zainteresowań, stylu życia, demografii i wielu innych czynników.


Dobierz odpowiedni komunikat reklamowy

W kolejnej części kursu dowiesz się, jak tworzyć skuteczne materiały reklamowe przyciągające uwagę Twoich przyszłych klientów. Poznasz zasady tworzenia takich materiałów oraz metody bezkosztowego ich testowania przed zainwestowaniem większych budżetów. Poznasz zasady tworzenia tego typu materiałów oraz szereg wskazówek popartych przykładami z prawdziwych kampanii realizowanych na Facebooku.


Rozliczenie i optymalizacja kampanii

Dowiesz się jak efektywnie wydawać pieniądze na kampanie, by uzyskiwać jak najlepsze wyniki przy najniższych kosztach. Dowiesz się jak ustalać budżety, jak nimi efektywnie zarządzać i jak optymalizować rozkład budżetu w tracie trwania kampanii by dalej obniżać koszty. Zapoznasz się z raportowaniem dostępnym na Facebooku i zaczniesz szczegółowo analizować dane ze względu na pomniejsze segmenty odbiorców, umiejscowienie reklamy i szereg innych zmiennych. W ten sposób nauczysz się wyciągać wnioski na bazie danych z własnych kampanii i podejmować skuteczne decyzje optymalizacyjne.


Analityka i Pixel Facebooka

Zapoznasz się zaawansowanymi rozwiązaniami oferowanymi przez Facebooka. Dowiesz się jak zaimplementować Pixel Facebooka na swojej stronie i nauczysz się wykorzystywać szereg korzyści wynikający z tego wdrożenia – przede wszystkim możliwość optymalizacji kampanii pod dowolnie obrane konwersje oraz tworzenie grup remarketingowych. Poznasz metody pozwalające tworzyć i kontrolować zaawansowane ścieżki konwersji i tworzyć dopasowane do potrzeb Twojego biznesu lejki sprzedażowe.


Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla każdej osoby zainteresowanej zagadnieniem reklamy internetowej. Nagrany jest z myślą o tych osobach, które dopiero chcą założyć swoje pierwsze kampanie i wolą usystematyzować swoją wiedzę i uniknąć szeregu potencjalnych błędów. Kurs przeznaczony jest także dla osób pośrednio związanych z reklamą na Facebooku czyli dla grafików, tworzących materiały reklamowe, specjalistów PR i Social Media zarządzających fanpage swoich klientów, dla przedsiębiorców i startupów pragnących wykorzystać Facebooka do promocji swoich biznesów i pozyskiwania nowych klientów. Wszystkie powyżej wymienione osoby znajdą w tym kursie konkterny zasób wiedzy i inspiracji do tworzenia efektywnych kampanii na Facebooku.


Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i poznać podstawy reklamy na Facebooku.

 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.


 

Who this course is for:
 • Kurs przeznaczony jest dla każdej osoby zainteresowanej zagadnieniem reklamy internetowej. Nagrany jest z myślą o tych osobach, które dopiero chcą założyć swoje pierwsze kampanie i wolą usystematyzować swoją wiedzę i uniknąć szeregu potencjalnych błędów. Kurs przeznaczony jest także dla osób pośrednio związanych z reklamą na Facebooku czyli dla grafików, tworzących materiały reklamowe, specjalistów PR i Social Media zarządzających fanpage swoich klientów, dla przedsiębiorców i startupów pragnących wykorzystać Facebooka do promocji swoich biznesów i pozyskiwania nowych klientów. Wszystkie powyżej wymienione osoby znajdą w tym kursie konkterny zasób wiedzy i inspiracji do tworzenia efektywnych kampanii na Facebooku.
Course content
Expand all 57 lectures 07:36:49
+ Wstęp do kursu
5 lectures 33:42
Dlaczego warto reklamować się na Facebooku?
10:38
Grupa docelowa i optymalizacja fanpage
07:49
Digital Customer Journey
05:09
+ Ustawiamy kampanię
4 lectures 24:39
Scenariusz i cel kampanii
09:21
Lajki, szery i komentarze
10:21
Panel reklamowy i struktura kampanii
04:02
Bonus
00:55
+ Placementy i Formaty
11 lectures 01:56:24
Umiejscowienie reklamy
15:21
Format reklamy
10:08
Podstawowe i funkcjonalne formaty reklamowe
13:45
Local Awareness
05:21
Wykorzystaj potęgę materiałów video
12:01
Slideshow
11:18
Pozyskuj kontakty z pomocą Lead Ads
07:25
Zasady oraz Best Practice tworzenia materiałów reklamowych
20:45
Jak dobierać materiały reklamowe?
11:33
Gdzie kierować ruch?
06:08
Podsumowanie formatów
02:39
+ Tworzenie grupy docelowej
7 lectures 35:54
Persona
07:55
Geotargetowanie
05:30
Demografia
03:20
Kategorie i zainteresowania
06:57
Połączenia
02:37
Zaawansowane metody targetowania
05:44
Podsumowanie i dobre praktyki
03:51
+ Rozliczenie i raportowanie
7 lectures 47:26
Rodzaje rozliczeń
04:14
Zaawansowane opcje rozliczenia reklamy
07:05
Raportowanie i podstawowy sposób optymalizacji kampanii
12:15
Raportowanie wyników – kluczowe statystyki
09:23
Płatności
04:45
Bonus
00:55
+ Zaawansowane
7 lectures 47:22
Facebook Pixel
06:50
Tworzenie zaawansowanych grup odbiorców
07:53
Testy – jak to robić?
07:31
Wydłużanie ścieżki konwersji
10:18
Facebook w szerszym kontekście
07:29
Analiza reklamy na Facebooku z pomocą Google Analytics
03:52
Power Editor
03:29
+ Case Study
7 lectures 01:19:17
Zakładamy Fanpage
07:04
Menedżer firmy
06:13
Implementacja Piksela Facebooka
06:42
Konwersje – ustawienie w panelu i optymalizacja
07:34
Remarketing – pomysł i realizacja
09:25
Ustawiamy kampanię od A do Z cz. 1
29:04
Ustawiamy kampanię od A do Z cz. 2
13:15
+ Strategie działań na Facebooku
7 lectures 58:53
Strategie działań reklamowych
07:05
Produkcja, sprzedaż offline
09:32
Biznes lokalny
07:38
Pozyskiwanie leadów
07:05
B2B
11:09
Sklep Online
15:29
Bonus
00:55
+ Zakończenie
2 lectures 13:12
Strona docelowa
11:07
Podsumowanie
02:05