Kurs Photoshop CC od Podstaw
4.6 (662 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
4,271 students enrolled

Kurs Photoshop CC od Podstaw

Poznaj aplikacje Adobe Photoshop i naucz się profesjonalnej obróbki zdjęć oraz poznaj podstawy grafiki komputerowej
4.6 (662 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
4,274 students enrolled
Last updated 3/2018
Polish
Polish
Current price: $77.99 Original price: $119.99 Discount: 35% off
14 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 11.5 hours on-demand video
 • 1 downloadable resource
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Omówienie interfejsu, podstawowych narzędzi i paneli programu
 • Teoria i narzędzia kolorów, zagadnienia związane z typografią i tekstem
 • Omówienie warstw korekcyjnych, efektów, filtrów, trybów mieszania
 • Rozszerzanie możliwości Photoshopa i efekty 3D
 • Wyjaśnienie zagadnień teoretycznych związanych z pracą z grafiką rastrową
 • Szereg praktycznych przykładów korekty fotografii z Camera RAW i Photoshop
 • Dobre nawyki pracy z Adobe Photoshop, szereg skrótów i wskazówek
 • Praktyczny projekt - retusz fotografii
Requirements
 • Obsługa Komputera
Description

Photoshop to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny program z jakim kiedykolwiek się spotkałeś. Obok edycji zdjęć stworzysz w nim także interfejsy stron WWW i aplikacji, fantastyczne ilustracje, a nawet będziesz pracował z materialem wideo i 3D. Ogrom możliwości jak również ilość zasobów może przytłaczać - dlatego niezwykle starannie przygotowaliśmy dla Ciebie kurs, który jest esencja doświadczenia jego autora, wieloletniego trenera i praktyka Photoshop a także Certyfikowanego Eksperta Adobe. To nasz flagowy kurs Photoshop, który doceniły tysiące klientów - nagrany na nowo, tak abyś mógł wykorzystać pełen potencjał najnowszych wersji programu. Jeśli zaczynasz przygodę z Photoshopem i od początku chcesz nabyć poprawne nawyki - nie wahaj się ani chwili, to jest materiał dla Ciebie!

Fundament pracy z grafiką rastrową

Wadą wielu tutoriali, które znajdziesz w sieci, jest nakierowanie na osiągnięcie konkretnego i tylko jednego efektu. W Kursie, który opracowaliśmy, znajdziesz odpowiedzi na pytania nie tylko jak to jest zrobione, ale przede wszystkim dlaczego. Poznając zagadnienia takie jak teoria kolorów, specyfika grafiki rastrowej czy interpolacji pikseli, zrozumiesz mechanizmy, które działają pod maską narzędzi Photoshopa, co pozwoli Ci wykorzystać je we właściwy sposób.

Formaty plików oraz narzędzia Bridge i Camera Raw

Poznasz także podstawy pracy z niezwykle przydatnymi aplikacjami, które dostępne są razem z Adobe Photoshop. Poznasz specyfikę formatów plików i szybką nawigację z Adobe Bridge, a także dowiesz się jak pracować z korektą fotografii w Camera RAW. Obrazowo wyjaśnimy zalety jednych formatów nad innymi, kompresję oraz zapisywanie plików na potrzeby sieci jak również przygotowanie ich do druku.

Korekta i edycja fotografii

Podczas całego kursu zaprezentujemy dziesiątki praktycznych przykładów i zastosowań związanych z korektą obrazu - począwszy od Camera RAW, w którym wykonamy korektę zdjęcia, przez kluczowe funkcje Photoshopa i warstwy korekcyjne, które pozwolą Ci dostosować jasność, nasycenie, kolory i sprawią, że Twoja fotografia będzie wyglądała naprawdę świetnie.

Praktyczny projekt retuszu

Na koniec Kursu, kiedy już sprawnie będziesz poruszał się w interfejsie i znał mechanizmy działania Photoshopa, wykonamy praktyczny projekt w ramach którego poznasz szereg ciekawych technik retuszu w Photoshopie. Poprawimy zdjęcie modelki z którego usuniemy niedoskonałości, dodamy makijaż, poprawimy kolory i wiele więcej, poznając przy tym dziesiątki skrótów i ciekawych technik, które pozwolą Ci wyciągnąć z fotografii jeszcze więcej!

Techniki Ekspertów na wyciągnięcie ręki

W Internecie znajdziesz masę materiałów na temat Photoshopa. Zaletą naszego kursu jest fakt, iż został on przemyślany tak aby stanowić kompleksowe Kompendium i oszczędzić Ci dziesiątek godzin poszukiwań oraz nakierować na prawidłowy tok myślenia i poprawne nawyki. Po przerobieniu materiału będziesz w pełni świadomy nabytych umiejętności, jak również poznasz dobre nawyki, które zaprocentują w przyszłości. W przeciwieństwie do wielu podstawowych kursów, w kolejnych lekcjach będziesz odkrywał coraz bardziej zaawansowane techniki, z którymi pracują eksperci, takie jak maski, złożone selekcje, kanały i wiele więcej!

Narzędzia wektorowe i praca z interfejsami

Na przestrzeni kursu zapoznasz się z narzędziami, które ułatwią pracę z projektowaniem layoutów stron WWW czy aplikacji mobilnych. Począwszy od podstawowych ustawień programu Photoshop, przez preferencje siatki i organizację pola pracy, aż do narzędzi wektorowych, własnych kształtów oraz stylów warstw, które pomogą Ci osiągnąć pożądane efekty. Dowiesz się także jak skutecznie eksportować grafikę na potrzeby sieci.

Typografia w Adobe Photoshop

Photoshop jest niezwykle zaawansowanym narzędziem także w kontekście edycji tekstu oraz typografii. Możliwości nowych narzędzi w Photoshop CC pozwolą Ci także emulować wygląd tekstu na Mac i Windows, a obszerne biblioteki Typekit pozwolą na wykorzystanie w projektach setek wysokiej jakości fontów. W jednym z praktycznych projektów, stworzymy także niezwykle ciekawy, stylizowany tekst przy okazji poznając szereg faktastycznych efektów warstw!

Efekty graficzne i Style

W Kursie dowiesz się jak wykorzystać cały potencjał Adobe Photoshop - odkryjesz niesamowite Filtry i ich niecodzienne zastosowania, przydatne Style Warstw, a także bardziej zaawansowane efekty jak Tryby Mieszania i wykorzystanie Warstw Korekcyjnych. Dopiero połączenie tych technik pozwoli Ci zrozumieć, jaki potencjał drzemie w Adobe Photoshop i wkrótce zrozumiesz, że jego możliwości ogranicza w zasadzie tylko Twoja wyobraźnia!

Praktyczne zastosowania oraz automatyzacja w Photoshop

Główny nacisk położony został na przedstawienie narzędzi oraz tricków i technik procesu edycji zdjęć na praktycznych przykładach. Chodzi np. o przekształcanie, wycinanie, kadrowanie, poprawa kolorów i kontrastu, usuwanie szumów. Poznasz także ciekawe dodatki związane z Photoshopem, jak również sposoby na automatyzację i usprawnienie procesów z pomocą akcji!

Dla kogo jest ten kurs?

Moim zadaniem jest przedstawienie Ci Adobe Photoshop, tak abyś zaprzyjaźnił się z interfejsem i funkcjami aplikacji i w procesie twórczym nie musiał zastanawiać się nad tym, z jakiego narzędzia skorzystać. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, które stawiają swoje pierwsze kroki w Adobe Photoshop, ale także dla tych z Was, którzy pracują bądź pracowali już z tym fantastycznym programem i chcą uzupełnić podstawy a także dobre praktyki, które stanowią fundament wiedzy ekspertów. Jestem przekonany, że po przerobieniu kursu będziesz pewnie poruszał się w interfejsie programu a także będziesz dokładnie wiedział, jaki kierunek wybrać aby uzupełnić swoje umiejętności - jest to kolejny doskonały powód aby wybrać ten kurs, ponieważ nasza ścieżka Photoshop dopiero się tutaj zaczyna, a jej kontynuacja jest starannie dobraną kontynuacją materiału, który masz przed sobą!

Autorem kursu jest Grzegorz Róg.

Do tego kursu nie udzielamy wsparcia w ramach serwisu Udemy. 

Who this course is for:
 • Osoby początkujące, które stawiają pierwsze kroki w dziedzinie grafiki komputerowej
 • Wszyscy Ci, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności obsługi Photoshopa
 • Osoby zainteresowane obróbką zdjęć i fotografią
Course content
Expand all 72 lectures 11:27:40
+ Praca z plikami
9 lectures 01:23:54
Praca z plikami
08:13
Bridge - organizacja plików
07:15
Bridge - Praktyka
06:05
Camera Raw
09:36
Camera Raw - praktyka
11:04
Camera Raw - Przegląd funkcji
07:49
Photoshop - Nowy plik
11:33
Zapisywanie plików
12:18
Rozdzielczość, rozmiary
10:01
+ Kluczowe ustawienia
7 lectures 01:00:07
Kolory
12:33
Jednostki miary
10:57
Zarządzanie oknem dokumentu
05:50
Nawigacja po dokumencie
08:01
Zarządzanie panelami
05:52
Skróty klawiaturowe
06:23
Preferencje
10:31
+ Transformacje w Photoshop
7 lectures 53:31
Crop Tool - Skalowanie pola pracy
07:45
Crop Tool - Zaawansowane
06:43
Prostowanie zdjęć
03:49
Korekta zniekształceń
06:49
Free transform
13:04
Smart Objects
08:34
+ Warstwy w Photoshop
10 lectures 01:26:54
Warstwy - Wprowadzenie
06:41
Warstwy - Zaznaczanie
09:36
Narzędzie wyrównania
12:17
Panel Warstw
10:49
Efekty Warstw
08:51
Clipping Mask - Maski Warstw
04:56
Kolory Gradient
09:58
Maski - Wprowadzenie
11:09
Maski - Praktyka
06:10
Operacje na Warstwach
06:27
+ Tworzenie selekcji
7 lectures 01:12:01
Panel historii
14:02
Warstwy korekcyjne - Wprowadzenie
05:02
Proste narzędzia selekcji
10:43
Narzędzie szybkiej selekcji i maski
10:09
Zaawansowane selekcje Refine Edge
15:05
Selekcja Color Range - Kanały
13:27
+ Narzędzia wektorowe
5 lectures 52:42
Kształty - Podstawy
10:43
Kształty - Selekcje maski
07:05
Kształty - Custom
10:12
Pen Tool
18:09
Pen Tool - Zaawansowane
06:33
+ Tekst w Photoshopie
3 lectures 37:59
Typografia - Wprowadzenie
13:38
Typografia - Praktyka Typekit
14:45
Tekst 3D
09:36
+ Praca z Adjustami
6 lectures 55:31
Presety Warstw Korekcyjnych
08:44
Jasność oraz kontrast
13:13
Krzywe czyli levels
07:21
Kolory
08:52
Kolory BW
04:59
Ćwiczenie - Podsumowanie
12:22
+ Filtry i Efekty
7 lectures 01:10:52
Filtry - Wprowadzenie
04:35
Filtry - Rozmycia
08:19
Przegląd filtrów
15:22
Redukcja szumu
06:04
Dodatki - Kuler
09:00
Style warstw - Ćwiczenie
17:49